WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

Niezalezna.pl: Co się stało ze 130 tysiącami głosów na Śląsku? Sąd miał wyjaśnić, ale uciekł WIDEO

Niezalezna.pl: Co się stało ze 130 tysiącami głosów na Śląsku? Sąd miał wyjaśnić, ale uciekł WIDEO

Sąd Okręgowy w Katowicach – w składzie: Agata Stankiewicz-Rataj, Anna Bogaczyk-Żyłka i Izabella Knych – rozpoznawał protest wyborczy Doroty Stańczyk, członka Wojewódzkiej Komisji Wyborczej, przeciw ważności wyborów samorządowych. Sąd zdecydował o odrzuceniu wszystkich jej wniosków dowodowych, co wywołało protest osób zebranych na sali rozpraw, głośno skandujących: „na Białoruś!”. Przed sądem stanął Andrzej Czaputa, przewodniczący Wojewódzkiej […]

Sąd Apelacyjny uchylił niekorzystne postanowienie i umorzył postępowanie. Koniec latającego cyrku wyborczego z roznoszeniem nieprawomocnego postanowienia przez wójta Firleja

Sąd Apelacyjny uchylił niekorzystne postanowienie i umorzył postępowanie. Koniec latającego cyrku wyborczego z roznoszeniem nieprawomocnego postanowienia przez wójta Firleja

Właśnie otrzymaliśmy pocztą wiadomość, że Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił postanowienie w zaskarżonej przez nas części i umorzył całe postępowanie. Nieprawomocne papiery, które roznosił wójt Firlej na kilka godzin przed ciszą wyborczą, próbując tym epatować niezorientowanych odbiorców, są tylko papierami. Jeżeli są one nadal roznoszone ośmieszają tych, którzy to robią. Z całego postępowania pozostało potwierdzone […]

FAKT / WPOLITYCE.PL: Ile kosztuje kupienie głosu w Polsce? Od 10 złotych po butelkę wódki. Handel kwitnie…

FAKT / WPOLITYCE.PL: Ile kosztuje kupienie głosu w Polsce? Od 10 złotych po butelkę wódki. Handel kwitnie…

Od 10 do 200 złotych, piwo albo butelka wódki – takie stawki obowiązują w Polsce w handlu głosami wyborców. Przestępczy proceder rozpowszechniony jest w całym kraju, a metody nielegalnego handlu są coraz bardziej pomysłowe – donosi dziennik „Fakt”. Według gazety sygnały o tym, że pod lokalami wyborczymi dochodziło do kupowania głosów, trafiały do policji z całego kraju. Jak dotąd zatrzymanych zostało w związku z tym kilkanaście osób. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Wiele […]

Agnieszka Nalewajek. Podziękowania dla Wyborców Wspólnoty Garbowskiej. Spokojnie pracujemy dalej.

Agnieszka Nalewajek. Podziękowania dla Wyborców Wspólnoty Garbowskiej. Spokojnie pracujemy dalej.

Szanowni Państwo, Kochani Mieszkańcy Gminy Garbów, W imieniu całego naszego środowiska składam serdeczne podziękowania za wszystkie głosy oddane na moją kandydaturę w wyborach na Wójta Gminy Garbów, jak też za głosy oddane na kandydatów Wspólnoty Garbowskiej do Rady Gminy. Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom wszystkich miejscowości naszej Gminy, którzy udzielili nam swojego poparcia. Choć nie udało się […]

RZECZPOSPOLITA: Wybory w 2015 zagrożone! Według NIK, PKW nie jest w stanie ich zorganizować

RZECZPOSPOLITA: Wybory w 2015 zagrożone! Według NIK, PKW nie jest w stanie ich zorganizować

Najwyższa Izba Kontroli wszczęła kontrolę w Państwowej Komisji Wyborczej. Już po kilkudziesięciu godzinach stwierdziła, że PKW nie jest gotowa do przeprowadzenia w przyszłym roku wyborów prezydenckich i parlamentarnych – donosi „Rzeczpospolita” Jak ustalił dziennik, w PKW nie ruszyły nawet przygotowania do rozpisania przetargów na systemy informatyczne, które miałyby pomóc zliczać głosy w wyborach prezydenckich wiosną i parlamentarnych na jesieni. Kontrolę w PKW przyspieszyliśmy m.in. po to, żeby sprawdzić, czy kłopoty w wyborach samorządowych to jednostkowa historia. Okazało się, że nie. […]

Telewizja Republika: Trwa okupacja siedziby PKW

Telewizja Republika: Trwa okupacja siedziby PKW

Część uczestników demonstracji przeciwko fałszerstwom wdarła się do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej przy ulicy Wiejskiej 10 w Warszawie. – Nie opuścimy tego budynku, dopóki cały skład PKW nie poda się do dymisji – mówiła na antenie Telewizji Republika Ewa Stankiewicz, która m.in. wraz z Grzegorzem Braunem jest w budynku Komisji. 20.24 Jan Pawlicki z siedziby […]

Niektórzy członkowie PSL odwodzili od głosowania na ich kandydata na wójta Romana Krawczyńskiego

Niektórzy członkowie PSL odwodzili od głosowania na ich kandydata na wójta Romana Krawczyńskiego

Robert Wójcik, pełnomocnik KWW Polskie Stronnictwo Ludowe poproszony o skomentowanie niskiego wyniku wyborczego kandydata PSL na stanowisko Wójta Gminy Garbów stwierdził: „Wynik naszego kandydata na wójta jest tak słaby dlatego, że niektórzy członkowie PSL zamiast promować go i popierać zniechęcali do głosowania.” (…) Jeżeli członkowie PSL zniechęcali zamiast namawiać, (…) to trudno się spodziewać innego […]

NIEZALEZNA.PL: Dezinformacja w spocie PKW. Czy to jedna z przyczyn lawiny nieważnych głosów?

NIEZALEZNA.PL: Dezinformacja w spocie PKW. Czy to jedna z przyczyn lawiny nieważnych głosów?

Spot PKW z instrukcją głosowania mógł wprowadzić wyborców w błąd i dlatego odnotowano tak dużą liczbę głosów nieważnych. Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej bronią się, mówiąc, że wielokrotnie informowali, jak należy głosować. Chodzi o sformułowanie, które pada w spocie, iż „na każdej z kart stawiasz X przy nazwisku kandydata”. Problem pojawił się w momencie, gdy wyborcy docierając do lokali […]

Wyniki wyborów samorządowych w gminie Garbów – listopad 2014

Wyniki wyborów samorządowych w gminie Garbów – listopad 2014

Wybory na stanowisko Wójta Gminy Garbów: Osób uprawnionych do głosowania:  7170              Osób głosujących: 3788    Wybory do Rady Gminy Garbów: Sumy oddanych głosów razem na poszczególne komitety wyborcze: Wspólnota Garbowska: 1200 głosów Porozumienie Niezależnych: 1182 głosy PSL: 943 głosy Wynik szczegółowe: red-wyb    

Ekspert ujawnia: Każdy mógł zmienić wyniki wyborów i dopisać kandydatów

Ekspert ujawnia: Każdy mógł zmienić wyniki wyborów i dopisać kandydatów

Zajmujący się tematyką bezpieczeństwa dr Witold Sokała z Instytutu Nauk Politycznych w Kielcach ujawnia, że nieograniczony dostęp do systemu elektronicznego PKW może mieć w zasadzie każdy „średnio rozgarnięty student informatyki”, a nawet „licealista pasjonat”. Po uzyskaniu dostępu do systemu bez trudu można dopisywać lub odejmować głosy poszczególnym kandydatom. Specjaliści zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa informatycznego poddali […]

Ci, którzy zagłosowali na Kazimierza Firleja pod wpływem wrzucanego przez jego ludzi, i jego osobiście, postanowienia sądu, słusznie mogą się czuć oszukani. Wyjaśnienie redakcji.

Ci, którzy zagłosowali na Kazimierza Firleja pod wpływem wrzucanego przez jego ludzi, i jego osobiście, postanowienia sądu, słusznie mogą się czuć oszukani. Wyjaśnienie redakcji.

Ci, którzy w piątek wieczorem otrzymali wrzucane do skrzynek postanowienia sądu i pod ich wpływem zagłosowali na Kazimierza Firleja mają prawo czuć się oszukani. Jak to było? W czwartek odbyła się rozprawa z Wniosku KWW Porozumienie Niezależnych przeciwko KWW WSPÓLNOTA GARBOWSKA. Wójt przegrał tę sprawę w całości. (Sąd oddala wniosek wójta w całości) Pełnomocnik komitetu […]

WPOLITYCE.PL: Wiceszefowa obwodowej komisji wyborczej w gminie Jeżewo przyłapana na wrzucaniu kart do urny!

WPOLITYCE.PL: Wiceszefowa obwodowej komisji wyborczej w gminie Jeżewo przyłapana na wrzucaniu kart do urny!

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, wiceszefowa obwodowej komisji wyborczej w Jeżewie, w gminie Dawidów w powiecie sierpeckim na północno-zachodnim Mazowszu – Elżbieta Nowakowska, nauczycielka z miejscowej szkoły, przyłapana została przez innych członków komisji na wrzucaniu kart do urny. Wezwani na miejsce policjanci nie zareagowali i z wszczęciem dochodzenia czekają na zakończenie wyborów. Kobieta przyznała się do tego. Wezwaliśmy policję i zawiadomiliśmy komisarza wyborczego. Policjanci, których pięciu przyjechało z Sierpca stwierdzili, że skoro […]

Wójt jednak łamał prawo

Wójt jednak łamał prawo

W ciągu ostatnich dwóch dni odbyło się sześć procesów w trybie wyborczym. Siódmy będzie w najbliższy poniedziałek. Z powodu naszej obecności na sali sądowej nie byliśmy w stanie na bieżąco o wszystkich informować. To, co najistotniejsze, to fakt, że w dniu dzisiejszym sąd potwierdził, że wójt gminy Garbów łamał prawo wydając decyzję w sprawie składu […]

Uwaga! Wójt w swoim oświadczeniu, nie mówi, że będzie przeciw wiatrakom zbyt blisko istniejących wsi! Oświadczenie KWW Wspólnota Garbowska

Uwaga! Wójt w swoim oświadczeniu, nie mówi, że będzie przeciw wiatrakom zbyt blisko istniejących wsi! Oświadczenie KWW Wspólnota Garbowska

Jego oświadczenie niczego nie gwarantuje. W ostatnich dniach do mieszkańców gminy Garbów kolportowane jest oświadczenie wójta Kazimierza Firleja w sprawie farm wiatrowych. W oświadczeniu tym wójt nie informuje, że wycofuje się z pomysłu stawiania wiatraków na terenie naszej gminy, ani nie twierdzi, że jest temu przeciwny. W oświadczeniu wójta stwierdzone jedynie to,  że obecnie w […]

Sąd zakazał Kazimierzowi Firlejowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji

Sąd zakazał Kazimierzowi Firlejowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji

13 listopada 2014 – w ciągu ostatnich dwóch dni mieliśmy aż 4 procesy w trybie wyborczym pochodzące z gminy Garbów. Dwa złożone przez KWW Wspólnota Garbowska, z jeden złożony przez KWW Porozumienie Niezależnych oraz jeden przez Kazimierza Firleja pełniącego funkcję wójta gminy Garbów. Najważniejszym rozstrzygnięciem dzisiejszego dnia jest zakaz rozpowszechniania przez kandydata na wójta Gminy […]

Straszenie, „niezmienna” asfaltowa moralność i bajki o wielkości władcy zamiast informacji publicznej i merytorycznej odpowiedzi na konkretne zarzuty. Refleksje na temat  treści „liścików” wyborczych  wójta Firleja

Straszenie, „niezmienna” asfaltowa moralność i bajki o wielkości władcy zamiast informacji publicznej i merytorycznej odpowiedzi na konkretne zarzuty. Refleksje na temat treści „liścików” wyborczych wójta Firleja

W dniu wczorajszym znalazłem w swojej skrzynce materiały wyborcze wójta Firleja skierowane do mieszkańców Gminy Garbów. Przeczytałem bez zaskoczenia. Właściwie nie spodziewałem się niczego innego. Ogólniki, brak jakichkolwiek odpowiedzi na konkretne zarzuty, jakie są mu stawiane, brak przeprosin czy choćby cienia przyznania się do ewidentnych przecież przewinień. Z punktu widzenia człowieka, który ma realne informacje […]

Wszystko to prawda. Przeczytaj! Musisz o tym wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję.

Wszystko to prawda. Przeczytaj! Musisz o tym wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję.

Od momentu wydania pierwszego drukowanego numeru Naszego Garbowa otrzymaliśmy wiele gratulacji. Jednocześnie dochodzą do nas bardzo liczne głosy, w których ludzie pytają się czy to, co piszemy to jest prawda – “bo jakby to była wszystko prawda, to obecny wójt nie ma już czego tutaj szukać…” Drodzy Państwo, Kochani Czytelnicy, oświadczamy, że wszystko o czym […]

„Zawsze po stronie ludzi” – wywiad z dr Agnieszką Nalewajek –  kandydatem na stanowisko Wójta Gminy Garbów oficjalnie popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość

„Zawsze po stronie ludzi” – wywiad z dr Agnieszką Nalewajek – kandydatem na stanowisko Wójta Gminy Garbów oficjalnie popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość

„Potrzebujemy nowego spojrzenia. Nasz samorząd może być lepiej zarządzany. Władza jest po to, aby służyć ludziom, a nie sobie. We wszystkim musimy szukać wspólnego dobra. Każdemu człowiekowi i każdemu środowisku należy się szacunek. Nikogo nie można wykluczać z życia lokalnej wspólnoty. Proszę mi uwierzyć, że naprawdę stać nas na dużo więcej. „ Zgodziła się Pani […]

NIEZALEZNA.PL: Urzędnik każe zrywać plakaty na polecenie wójta. [Posłuchaj nagrania. Uwaga niszczyciele w plakatów nie przebierają w słownictwie]

NIEZALEZNA.PL: Urzędnik każe zrywać plakaty na polecenie wójta. [Posłuchaj nagrania. Uwaga niszczyciele w plakatów nie przebierają w słownictwie]

– Jak podjedziesz na przystanek, a tam jest tablica obok i na tablicy Gąsior, czy inny ch… no to go trzeba k…a zerwać – takie polecenia miał wydawać urzędnik gminy Nowa Słupia, na polecenie wójta. Jak wynika z nagrania, które otrzymał portal niezalezna.pl, Wiesław Gałka – członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, wójt gminy kandydujący w najbliższych wyborach, […]

Dzisiaj u Jana Pospieszalskiego. Wybory samorządowe. TVP INFO 22.30 [polecamy]

Dzisiaj u Jana Pospieszalskiego. Wybory samorządowe. TVP INFO 22.30 [polecamy]

Wybory samorządowe są ważniejsze niż prezydenckie i parlamentarne – tak wynika z najnowszych badań CBOS. Aż 64 proc. ankietowanych deklaruje, że wybory samorządowe są dla nich najważniejsze. Czy mamy pewność, że te najważniejsze dla nas wybory są prawidłowo przeprowadzane? Na to m.in. pytanie spróbują odpowiedzieć: Cz. 1 Stefan Jaworski, Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Cz. 2 […]

uczciwe-wybory.pl – Pilnuj wyborów. Szczególnie dla członków komisji wyborczych i mężów zaufania

uczciwe-wybory.pl – Pilnuj wyborów. Szczególnie dla członków komisji wyborczych i mężów zaufania

Wszystkich osobom, które zasiadają w komisjach wyborczych polecamy stronę www.pilnujwyborow.pl. Państwa zadaniem jest uczciwe przeprowadzenie wyborów, tak aby wyeliminować jakiekolwiek wyborcze oszustwa. Podręcznik członka komisji oraz męża zaufania – Solidarni2010.pl Podręcznik mówi o tym, na co należy zwrócić uwagę podczas pilnowania uczciwości wyborów. Strona internetowa www.uczciwe-wybory.pl Zawiera wiele użytecznych materiałów i informacji pomocnych w wyeliminowaniu […]

Kolejne przypadki zniszczenia plakatów wyborczych i kolejne zawiadomienie policji

Kolejne przypadki zniszczenia plakatów wyborczych i kolejne zawiadomienie policji

W dniu 3 listopada odnotowano kolejne przypadki niszczenia plakatów wyborczych dr Agnieszki Nalewajek w miejscowości Bogucin (niedaleko zbiegu drogi gminnej na Garbów z powiatową) oraz w Woli Przybysławskiej „na rafie”. Komitet Wyborczy będący właścicielem plakatów poinformował o zdarzeniach organy ścigania. Przypominamy, że niszczenie plakatów wyborczych jest przestępstwem, które podlega karze grzywny do 5000 zł a […]

Zawiadomienie Policji odnośnie przypadków niszczenia materiałów wyborczych w Piotrowicach Wielkich

Zawiadomienie Policji odnośnie przypadków niszczenia materiałów wyborczych w Piotrowicach Wielkich

Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Garbowska zawiadomił organy ścigania o przypadkach niszczenia materiałów wyborczych. Do karalnego procederu doszło we wsi Piotrowice Wielkie. Jest szansa, że sprawcy kradzieży tablic zostaną znalezieni, gdyż według otrzymanych informacji materiały zostały  nasączone substancją, która ma naprowadzać psy tropiące. Informujemy, że wszystkie materiały wyborcze, oznaczone przez komitety wyborcze, zgodnie z art. […]

Radna Lidia Michoń – przejście na drugą stronę barykady, brak poparcia dla darmowych sal dla mieszkańców, przeciw rejestrowi wydatków

Radna Lidia Michoń – przejście na drugą stronę barykady, brak poparcia dla darmowych sal dla mieszkańców, przeciw rejestrowi wydatków

Radna Lidia Michoń została w roku 2010 wybrana do Rady Gminy Garbów z listy „Wspólnoty Garbowskiej” w okręgu w Bogucinie. Zdobyła 117 głosów na 803 uprawnionych do głosowania. Podczas całej kadencji zabierała głos na sesjach 31 razy, co stanowi nieco ponad średnią rady. Radna Michoń porzuca listę, z której została wybrana do rady gminy w […]

Protokół z głosowania będzie można skopiować

Protokół z głosowania będzie można skopiować

Członkowie komisji wyborczych i mężowie zaufania będą mogli otrzymać kopię podpisanego protokołu z głosowania w lokalu wyborczym – zdecydowała Państwowa Komisja Wyborcza. Do tej pory PKW dopuszczała jedynie fotografowanie protokołów. PKW przyjęła, że w sytuacji, gdy członek komisji lub mąż zaufania będzie chciał otrzymać kopię protokołu głosowania, to powinien ją otrzymać — powiedział we wtorek PAP sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe technicznie, czyli np. jest dostępna kserokopiarka — zastrzegł. Nie ma […]

Czy wójt Firlej panicznie boi się przegranej? Jego pracownicy zaklejają plakaty wyborcze dr Agnieszki Nalewajek ogłoszeniami urzędowymi!

Czy wójt Firlej panicznie boi się przegranej? Jego pracownicy zaklejają plakaty wyborcze dr Agnieszki Nalewajek ogłoszeniami urzędowymi!

Powyżej – tablica pod Urzędem Gminy – sobota 25 października 2014 Od kilku dni dochodzą do nas informacje, że plakaty wyborcze dr Agnieszki Nalewajek zaklejane są ogłoszeniami urzędowymi rozwieszanymi przez pracowników wójta Firleja. Najpierw wójt nie zapewnił odpowiednich miejsca wolnych miejsc na wieszanie plakatów wyborczych wyznaczając na ten cel istniejące tablice, a gdy komitet wyborczy […]

Przewodniczący Rady Gminy Jan Kazimierz Dudzik – w wiatrakowym konflikcie interesów i przeciw rejestrowi wydatków

Przewodniczący Rady Gminy Jan Kazimierz Dudzik – w wiatrakowym konflikcie interesów i przeciw rejestrowi wydatków

Radny Jan Kazimierz Dudzik, pełniący też funkcję przewodniczącego rady gminy Garbów został wybrany przez wyborców z Woli Przybysławskiej otrzymując 116 głosów na 1163 uprawnionych do głosowania. W czasie kadencji, jako radny zabierał głos 62 razy, co stanowi ponad dwukrotność średniej. Działanie w ostrym konflikcie interesów Trzeba jasno powiedzieć, że przewodniczący Dudzik, w ciągu trwania tej […]

Top