Zawiadomienie Policji odnośnie przypadków niszczenia materiałów wyborczych w Piotrowicach Wielkich

Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Garbowska zawiadomił organy ścigania o przypadkach niszczenia materiałów wyborczych. Do karalnego procederu doszło we wsi Piotrowice Wielkie. Jest szansa, że sprawcy kradzieży tablic zostaną znalezieni, gdyż według otrzymanych informacji materiały zostały  nasączone substancją, która ma naprowadzać psy tropiące.

Informujemy, że wszystkie materiały wyborcze, oznaczone przez komitety wyborcze, zgodnie z art. 109 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeksu Wyborczego podlegają ochronie prawnej. Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 5000 zł. Jeśli zniszczenia przekraczają kwotę 250 zł. , to zgodnie z art. 67 § 1 Kodeksu Wykroczeń czyn taki podlega karze aresztu lub grzywny.

red-wyb

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Zawiadomienie Policji odnośnie przypadków niszczenia materiałów wyborczych w Piotrowicach Wielkich

  • persodrom Post author

   nie zamazali, ale ukradli czy całkowicie zniszczyli. to naruszenie prawa wyborczego. ABW to trzeba zawiadomić dla innych spraw…

   Reply
 1. ewka

  Dopiero teraz zrozumiałam… czyli to wy nasączacie plakaty wyborcze substancją naprowadzającą psy tropiące?Śmierdząca sprawa 😀

  Reply
  • persodrom Post author

   niszczenie plakatów to śmierdząca sprawa. ale nosem wyczuwa ją w tym przypadku tylko pies, albo niedźwiedź

   Reply
  • persodrom Post author

   o jakich kłamstwach wyborczych pan mówi ? Że obiecuje się pokrętnie, że się zbuduje na przykład salę gimnastyczną w szkole, podczas gdy wiadomo, że to nie zależy od tego, który obiecuje? To są kłamliwe i złudne obietnice, którymi mami się wyborców.

   Reply
 2. Tomek

  Już wcześnie słyszałem o kasowaniu komentarzy na waszej stronie, ale nie wiedziałem, że jest aż tak źle. Ktoś usunął połowę mojego komentarza w którym właściwie niczego nie było…

  odnośnie kłamstw, to oczywiście miałem na myśli treść tego artykułu. Jak koleżanka wyżej zauważyła, jesteście żałośnie śmieszni, jeżeli wierzycie, że ktokolwiek uwierzy w śmierdzące plakaty.

  P.S. Jeżeli macie modyfikować ten komentarz, to lepiej w ogóle go nie zamieszczajcie. Smród się ciągnie nie tylko za obecnym wójtem. Zabijacie wolność słowa.

  Reply
  • persodrom Post author

   Proszę pana, z pewnością nikt nie uwierzy komuś, kto buduje swoją wypowiedź na takim poziomie jak pana. Przykro mi. Jeżeli wie pan, kto zniszczył materiały wyborcze pani dr Agnieszki Nalewajek, to prosimy o informację. Za wskazanie złodzieja z pewnością przyznana jest jakaś nagroda.

   Reply
 3. Tomek

  Nagrodę najlepiej przeznaczcie na karmę dla psa, tudzież niedźwiedzia, który wywęszy złodzieja plakatu 🙂

  odnośnie ataku ad personam, to mi nikt mi nie musi wierzyć – jestem anonimową osobą, a fakt wprowadzonej przez was cenzury oraz stronniczości jest powszechnie znany. Świadczy o tym chociażby to, że nie napisaliście kompletnie nic o drugim kandydacie na wójta. Zdaniem wielu faworycie (bo o obecnym wójcie zostało już napisane i powiedziane wystarczająco wiele – zagłosują na niego chyba tylko sabotażyści).

  Reply
  • persodrom Post author

   Przedstawiciele PSL nie przesłali żadnej informacji o panu Krawczyńskim. Nie piszemy o nim, ani źle, ani dobrze bo nie mamy żadnych informacji. To nowy człowiek. Życzymy mu jak najlepiej, ale oczywiście z dnia na dzień faworytem tych wyborów staje się dr Agnieszka Nalewajek

   Reply
 4. koli

  Jak widać co poniektórzy tutaj mają bardzo ograniczoną wiedzę na temat psów. To już nie jest istotne czy plakaty są nasączone czy nie są. Psy mogą rejestrować zapach prosto ze źródła, które ten zapach eliminuje lub rejestrować pozostałości zapachu (np. żartownisia który kręcił się obok plakatu ). Pomimo przebywania w atmosferze różnych silnych i słabych zapachów pies jest w stanie je odróżnić i podążyć śladem jednego z zapachów w poszukiwaniu źródła tego jednego, wybranego zapachu.
  Niby wszyscy się tak z tego śmieją a jednak „złodziejaszek” przestraszył się, plakacik ponoć wrócił na miejsce…

  Reply
 5. cezary87

  z tego co wiem pol woli jak nie wiecej jest za pania Agnieszką, no więc przyznam rację niech wygra najlepszA 🙂
  wojt z Woli? a niech się woluny cieszą 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top