Uwaga! Wójt w swoim oświadczeniu, nie mówi, że będzie przeciw wiatrakom zbyt blisko istniejących wsi! Oświadczenie KWW Wspólnota Garbowska

Jego oświadczenie niczego nie gwarantuje.

W ostatnich dniach do mieszkańców gminy Garbów kolportowane jest oświadczenie wójta Kazimierza Firleja w sprawie farm wiatrowych. W oświadczeniu tym wójt nie informuje, że wycofuje się z pomysłu stawiania wiatraków na terenie naszej gminy, ani nie twierdzi, że jest temu przeciwny. W oświadczeniu wójta stwierdzone jedynie to,  że obecnie w Urzędzie Gminy  nie toczy się jakakolwiek procedura dotycząca lokalizacji elektrowni wiatrowych oraz to, że Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego  i Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów nie dają takiej możliwości. To nic nowego. Ta informacja niczego nie zmienia i nie usuwa zagrożenia wiatrakowego.

Uwaga, oświadczenie wójta może wprowadzać w błąd i dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Oświadczenie wójta zostało prawdopodobnie wywołane ulotką w której mieszkańcy zagrożonych wiatrakami wsi są rzetelnie informowani o statusie farm wiatrowych w naszej gminie. Wójt w swoim oświadczeniu informuje o powszechnie znanych faktach, które w niczym nie obalają treści ulotki skierowanej do mieszkańców Karolina, Lesiec, Janowa, Borkowa i Woli Przybysławskiej. Natomiast, uwaga, wójt w swoim oświadczeniu nie deklaruje, że będzie bronił mieszkańców przed wiatrakami zbyt blisko ich domów. Nie informuje również o tym, że dnia 5 września 2014 roku radni z jego stronnictwa oraz radni PSL zablokowali stanowisko “przeciw wiatrakom” otwierając tym samym drogę do zmiany Studium oraz Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów.  Tu należy pamiętać, że wójt w ciągu ostatnich około dwóch lat dał się poznać, mimo protestów mieszkańców, jako osoba wypowiadająca się za wiatrakami. Pod wpływem nacisków zdarzało się, że niby słownie wycofywał się z wiatraków, po czym ponownie ich bronił.

Nie dajcie się zwieść. Oświadczenie wójta w sprawie wiatraków niczego nie wnosi.

Obecne oświadczenie wójta, przeciwko któremu w sądzie złożony został protest wyborczy, w niczym nie zmienia stanu faktycznego i tak naprawdę nie znaczy nic. Naszym zdaniem należy je traktować jedynie jako rozpaczliwy i zupełnie niewiarygodny akt przed zbliżającymi się wyborami. Kochani Mieszkańcy, nie dajcie się zwieść. Widząc jak głosowano 5 września należy się spodziewać, że jeżeli, ci ludzie, zdobędą większość w radzie gminy, to zmienią Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i będą za wszelką cenę zmierzać do postawienia wiatraków.

Ze strony firmy wiatrakowej prawie wszystko jest już przygotowane.

Ze strony firmy wiatrakowej wszystko zostało zrobione. Podpisano umowy z właścicielami gruntów. Przeprowadzono badanie siły wiatrów. Próbnik wiatru zdemontowano kilka tygodni przed wyborami. Wygląda to jak działanie, które ma uśpić naszą czujność. Nie łudźcie się. W grę wchodzą bardzo duże pieniądze. Inwestorzy nie odpuszczają tak łatwo. Zagrożenie wiatrakami nadal jest realne! Może się okazać, że czekają jedynie na zmianę lokalnych dokumentów dotyczących zagospodarowania przestrzennego przez nową radę gminy.

To nie jest cała prawda.

Wójt stwierdza, że nie ma żadnej możliwości wybudowania elektrowni wiatrowych bez wiedzy i zgody lub wbrew woli mieszkańców Gminy Garbów. To jest stwierdzenie niejasne i wieloznaczne, które może kryć wielkie kłamstwo. Jakich mieszkańców ma wójt na myśli? Tych, którzy są właścicielami działek, na których mają stanąć wiatraki i właścicieli działek bezpośrednio do nich przyległych, czy też wszystkich mieszkańców danego rejonu czy wsi? Może zajść taka sytuacja, że powstaje wiatrak 300 metrów od domów, a mieszkańcy choć będą, o tym wiedzieć nie będą mogli nic zrobić, gdyż nie będą stroną w postępowaniu! Takich sytuacji w Polsce jest bardzo wiele. Firmy stawiają farmy wiatrowe mimo protestów mieszkańców i nic nie można zrobić. Nie doprowadzajmy u nas do takiej sytuacji. Jeżeli radni zmienią Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego oraz Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a wystarczy do tego  zwykła większość czyli 8 głosów, to nie będzie realnych podstaw do obrony przed farmami wiatrowymi stawianymi w zbyt bliskich, nieakceptowanych społecznie odległościach od już istniejących domów. Zależy to jedynie od woli przyszłych radnych oraz postawy nowych władz gminy. Obecna władza, i radni wójta i PSL pokazali, że są za wiatrakami!

Oświadczenie wójta zawiera nieprawdziwy przekaz.

Wójt stwierdza czerwoną farbą,  że: teksty o  jakimkolwiek  „zagrożeniu    wiatrakowym”  są oparte na   kłamstwach i manipulacjach. To nie jest prawda! To stwierdzenie wójta jest nieprawdziwe, a w świetle jego wcześniejszych zachowań w temacie wiatraków można je uznać za całkowicie niewiarygodne.

Jeszcze raz jednoznacznie stwierdzamy, że to, co zostało napisane w naszej ulotce Zagrożenia wiatrakowe jeszcze nie minęło! Musimy się bronić skierowanej do mieszkańców zagrożonych wsi Woli Przybysławskiej, Lesiec, Karolina, Borkowa i Janowa JEST PRAWDĄ. Napisaliśmy tak, jak to rzeczywiście wygląda. Materiały nasze nie są oparte na kłamstwach i manipulacjach jak to próbuje stwierdzić wójt Firlej, ale oddają rzeczywisty stan całej procedury lokowania farm wiatrowych i związanych z tym zagrożeń dla mieszkańców.

Jaka jest prawda? Co nakazuje zdrowy rozsądek? Zadajmy sobie proste pytanie.

Proszę Państwa, odpowiedzmy sobie na proste pytanie. Czy wierzą Państwo, że firma wiatrowa zadawałaby sobie trud podpisywania umów notarialnych, stawiania próbnika, sponsoringu na naszym terenie bez jakichkolwiek gwarancji, że plan zagospodarowania przestrzennego będzie zmieniony, tak aby mogli postawić wiatraki? Proszę pamiętać, że umowę podpisał również syn Przewodniczącego Rady Gminy. Proszę pamiętać o wielokrotnych wypowiedziach obecnego wójta jak też niektórych innych radnych z nim związanych, które broniły wiatraków na naszym terenie! Nie dajmy się zwariować, gdy teraz ktoś próbuje nam wmówić, że nigdy nie było problemu wiatraków, albo, że nie ma żadnego zagrożenia.

Dodatkowo ostatnio pojawiły się niepokojące informacje od osób, które namawiano do podpisywania umów wiatrakowych, że w proceder zaangażowane były osoby z Urzędu Gminy Garbów, że rzekomo mówiły one, że umowy z firmami wiatrakowymi są bezpieczne i że były badane przez gminnego prawnika. Jeżeli to rzeczywiście miałoby miejsce mielibyśmy tu jawne przekroczenie uprawnień urzędników zatrudnianych przez wójta Firleja oraz wprowadzanie w błąd, gdyż wiadomo, że do umów tych jest wiele istotnych zastrzeżeń i że nie zabezpieczają one w sposób korzystny interesów właścicieli gruntów, na który to temat wiele już pisano i mówiono.

 Jeszcze raz powtarzamy, jeżeli nowa rada przegłosuje zmiany w lokalnych dokumentach, to mieszkańcy, których problem niechcianych farm dotknie stracą  istotne podstawy prawne do obrony przed wiatrakowym zagrożeniem. Wybierzmy takiego wójta i takich radnych, którzy nie namawiali do wiatraków, ani nie głosowali za wiatrakami!

KWW Wspólnota Garbowska

 

 

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Uwaga! Wójt w swoim oświadczeniu, nie mówi, że będzie przeciw wiatrakom zbyt blisko istniejących wsi! Oświadczenie KWW Wspólnota Garbowska

 1. Borków

  Ludzie, drukujcie to i przekazujecie jeden drugiemu, ale tylko do północy bo potem może nie być możliwości. Nie dajmy się zwieść, że to koniec wiatraków

  Reply
 2. Trzeba to zmienić

  Jedyną gwarancją na rzeczywiste oddalenie wiatrakowego szkodnictwa jest wybór nowego wójta w miejsce po wielokroć skompromitowanego Kazimierza Firleja, m.in. rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji, co stwierdził w dniu wczorajszym Sąd Okręgowy na wniosek pomówionego byłego wójta Zdzisława Niedbały. Jaka jest wiarygodność kłamiącego i fantazjującego Kazimierza Firleja w jakiejkolwiek sprawie? Żadna! Podobnie jego radnych głosujących w obronie inwestycji wiatrakowej czy przeciw większej jawności finansów publicznych, w gminie, przypomnijmy, sklasyfikowanej w 2006 r. na 133 miejscu spośród 172 gmin wiejskich województwa lubelskiego w rankingu Związku Gmin Lubelszczyzny sporządzonego z zastosowaniem 8 kryteriów, tych samych dla każdej gminy. W niedzielę mamy szansę odmienić los naszej gminy. Nie zmarnujmy tej wielkiej szansy!

  Reply
 3. persodrom Post author

  No właśnie. Jakie spotkanie jest dziś wieczorem w Urzędzie Gminy? Wyborcze czy urzędowe? Jeżeli wyborcze to jest to złamanie prawa bo nie można wykorzystywać urzędu, ani mienia publicznego do prowadzenia kampanii wyborczej.

  Reply
 4. Canon

  ktoś zna więcej wyników -dojcie je na bieżąco
  bo z tego co tu widać to nie będzie zmiany przy sterach (władza wzięta raz nie może być oddana )

  Reply
 5. mm

  Czy Borków przegrał, nie sądze. Prawdopodobnie mamy swojego człowieka w radzie…A to chyba jest ważna rzeczpospolita.
  A co do wójta to pewnie będzie 2 tura. Mám nadzieję że pójdziemy po rozum do głowy.

  Reply
 6. mm

  To Borków wygrał. Mamy swojego radnego. I jesteśmy dumni, że nie boimy się wyražać swoich myśli , odczuć, przekonań. Przecież mamy demokrację, wolność słowa I wyboru.

  Reply
 7. qqłqa

  Przykre. Spodziewałam się, że głosy pomiędzy panem Krawczyńskim, a panią Nalewajek się podzielą i będziemy mieli drugą turę, ale widać nic z tych rzeczy. Obecny wójt by musiał pół gminy z dymem puścić żeby ludzie na niego przestali głosować.

  Reply
 8. Wola

  sumując te dane to ponad 1000 osób głosowało za Agnieszką więc jakby nawet Firlej wygrał to niech da to mu do myślenia.
  Na Woli gadali ,że Agnieszka nie uzyska nawet 50 głosów ,a jednak było o wiele więcej.
  Brawa dla odważnych,że w końcu ktoś odważył się włożyć kij w to mrowisko.

  Reply
 9. Borków

  dla mnie ważniejsza wygrana naszego radnego, czy Grabarz nie był zbyt pewny swojej wygranej? głosowałem za Agnieszką, jak wygrał Firlej to niech mu wynik da do myślenia bo za tymi głosami przeciw niemu są mieszkańcy,patrzą na ręce i mają dość,
  zgadzam się z tym jak ktoś wyżej napisał,że dużo dały powiedziane czyjeś słowa, odpust w Borkowie a później obiad u…. na Janowie, swoje zrobiło.

  Reply
 10. MArek

  A jednak.więcej.jest za Wójtem. Agnieszka miała raptem 29%. Czemu nie powiecie o tym że dostaliscie więcej niz 40000 zł kary za oczernianie.wójta?

  Reply
  • persodrom Post author

   bo to kłamstwo. wójt znowu was oszukał dostarczając wyrok, który nie jest prawomocny. nie ma tam żadnych kar finansowych. sąd to oddalił. sąd w tym wyroku potwierdził, że wójt łamał prawo na 5 tej kartce. ale wiem, że czcicieli władzy nic to nie obchodzi. większość w tym przypadku nie ma racji. czas pokaże.

   Reply
 11. Canon

  Trzeba jeszcze 4 lata żeby nastąpiły zmiany ” nie wszystko złoto co się świeci ” , pozory i pseudo gospodarz pokaże swoje wyniki nie w kadencji nadchodzącej , lecz po długich latach – ludzie czy był dobrym czy złym odczują w przyszłości .

  Reply
 12. radny-

  co tam że wójt wygrał! trzeba było głosować jak my a nie w dalsze bajki wójtowe wierzyć, dla mnie ważniejsze że Grabarz przegrał a my mamy radnego!!!!!!!!

  Reply
 13. wiesław

  Dlaczego taka cisza wyborcza u was po KLĘSCE jakiej doznaliście, aż dwóch radnych to i tak za dużo po takiej kampanii BRAWO mieszkańcy BOGUCINA

  Reply
 14. smutne

  Ludzie są jednak baaardzo ślepi, beton całkowity. Czy warto jeszcze coś mówić do nich skoro argumenty, że ktoś łamie wszelkie zasady do nich nie docierają?

  Reply
 15. Leśce

  Gratulacje dla radnego Bronisza.
  Mamy nadzieje,ze bedzie tak samo dbał o Leśce jak w poprzedniej kadencji czynił to radny Grabarz,
  za co jestesmy mu bardzo wdzieczni i ciezko bedzie komukolwiek mu dorownac.
  DZIEKUJEMY RADNEMU GRABARZOWI.
  Stado os z zazdrości przekreslilo radnego Grabarza.
  A jesli chodzi o wybór wojta, to jest bardzo pomyślny,tu chylimy czoła i gratulujemy.
  Właściwa osoba na własciwym miejscu.
  Mamy nadzieje,ze przemysli owocnie wybory i podejmie słuszne jak do tej pory decyzje ,bedziemy dalej wspolnie pracowac o dobro Gminy.

  Reply
 16. szok

  STRASZNA ŚLEPOTA: TEN WASZ KOCHANY WÓJT MÓWIŁ DO REDAKTORA – JESTEŚ SZATANEM! TAKIE SŁOWA TO JUŻ POWAŻNA SPRAWA I KARA BOŻA, A KSIĄDZ MU BŁOGOSŁAWI Z AMBONY, WSTYD! MACIE TERAZ SWOJEGO KOCHANEGO MISIA I PRZYTULCIE SIĘ DO NIEGO. CO ZA CUDOWNY CZŁOWIEK, NIECH TEARAZ Z WAMI ROBI CO ZECHCE!

  Reply
  • Nie

   gdzie tam zaślepiony,mądry i inteligentny człowiek więc wie co robi, gdzie szepnąć słówko,jak subtelnie dać do zrozumienia że jedni cacy a drudzy be

   Reply
 17. Józio

  Ej, prawie 30 % to dobry wynik Pani Agnieszki, nikt w historii z Firlejem tyle nie miał, biorąc pod uwagę fakt że PSL zmówił się z nim co do głosowania na niego. Trzeba pracować dalej, może przez 4 lata gminy nie zniszczą, trochę się społeczeństwo „odświeży”, trochę nowych ludzi napłynie, w Jastkowie jednak wyższy poziom świadomości, bo dużo przyjezdnych, nie obrażając nikogo. Nie można lekceważyć tych 30%.

  Reply
 18. pawcio

  brawo dla wszystkich ktorzy aby się skłócili. wstyd, czlowiek czlowiekowi wrogiem!!!!
  wybierajac kilka kadencji wczesniej Pana Kazimierza ludność wiedziala co robi, ktos temu Panu zaufał i dalej ufa, jakby tak nie bylo to pisane bylyby petycje.

  a do powiatu wybrali Panią Agnieszkę czy tez nie?
  kiedy będą podane wyniki?

  Reply
  • persodrom Post author

   właśnie piszemy te „petycje” o których pan mówi.
   ludzie po prostu nie czytają.
   kto czyta ten wie i rozumie

   Reply
 19. pawcio

  jednym slowem dziwne to wszystko ale zyc trzeba a dla tych co mowią o ukladach- zawsze byly i będa … trudno.

  Reply
 20. Wola

  pozbycie się Dudzika to wygrana! a co do ZM to możliwe że macie rację.
  Czy projekciki to priorytet? Wychwalanie z ambony-po co?
  Ogólne podziękowanie nie wystarczy?

  niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa- Mt

  Reply
 21. pawcio

  nie naleze do wladzy ale skoro mam tu mozliwosc dzięki TEj stronie to się wypowiem ze trzeba wziąć sie w garsc i robic swoje!

  Reply
 22. monika

  Wygrała prawda i tylko prawda!!!
  Wygrywa ten kto sie nie reklamuje przesadnie,wiadomo,ze reklama to wielkie zło.
  Dobro wzieło góre i tak trzymac

  Reply
 23. pawcio

  teraz czytam ze pan Kazimierz nieprawde w ulotkach pisal i rozsyłał, nie widzialem jej ale skoro tak to dlaczergo w gminie są rozwieszone pismo w ktorym pan Kazimierz wyjasnia sprawę wiatrakow itd?

  Reply
  • do pawcio

   Proszę przeczytać uważnie powyższy artykuł. Oświadczenie wójta nie oznacza, że nie będzie wiatraków. Jak tylko zechce zmieni on plan zagospodarowania.

   Reply
 24. qwe

  Jak to PSL się zmówił z wójtem? Czyli co, sprzedali swojego kandydata? To zawsze była sprzedajna partia, ale tego jeszcze nie grali…

  Reply
 25. Grażyna

  jaka frekwencja ogólna? nie ma co się cieszyć wynikiem bo jeśli 40% mieszkańców nie poszło głosować to też o czymś świadczy i daje do myślenia

  Reply
  • kwaśniewski

   Odliczając osoby które nie były w kraju w dzień głosowania lub w służbowej delegacji oraz obłożnie chorych to frekwencja wynisła ok. 80 procent

   Reply
 26. do monika

  O jakiej prawdzie Pani pisze? Chyba o prawdzie wójta? Prawda ujrzy jeszcze światło dzienne, ale ci co są w ciemności i taj jej nigdy nie dostrzegą. Jak możemy mówić o prawdzie, kiedy wójt nazywa kogoś szatanem?

  Reply
 27. Mola

  Wiadomo, bronił się jak mógł i zwarli wszystkie siły, żeby obronić stołka. To normalne. Ale ciekawe co powie Panu Bogu na sądzie, że tak wyzwał bliźniego od szatanów?!

  Reply
 28. Jarek

  Nie wiedziałem, że można posunąć się aż do takich wyzwisk strasznych w swej nienawiści. Ale w sumie nie ma się co dziwić, zło jest silniejsze i popularniejsze, to widać w całym świecie i w wielkiej polityce też. Trzeba dalej walczyć o ocalenie od zepsucia chociaż niektórych, a reszta i tak będzie siedzieć w tym sosie zakłamania, interesów, korupcji i innych sprawek, które ich łączą.

  Reply
  • Skazani na energię

   Energia odnawialna to przyszłość ,podobnie jak gaz wydobywany ze skał łupkowych, czy elektrownie atomowe w Polsce. Ludzie którym się wydaję że zatrzymają czas i będą wiecznie zależni od innych ,są naiwni. Nasi sąsiedzi z naiwności Polaków tylko korzystają ,bo zawsze znajdzie się ktoś kto potrafi wśród ludzi zasiać niepokój , żeby było wszędzie tylko nie u nas!
   Jeżeli w Czechach ,Ukrainie czy w Niemczech są elektrownie to i tak jesteśmy narażeni na promieniowanie!

   Reply
 29. gciv

  Trudno oczekiwać żeby wygrała osoba mało znana w gminie, tez wolał bym zmianę na stanowisku wójta ale większość ludzi głosowała z przyzwyczajenia, do tego dochodzą pracownicy urzędu gminy ze swoimi rodzinami oraz osoby w jakiś sposób powiązane z układem

  Reply
 30. gosc

  a teraz Wójt powinien sie rozliczyc z Wasza kampania wyborcza a raczej”anty-kampania kontrkandydatów”. Byliscie pewni ze wygracie a jednak ludzie swoje mysla!!!

  Reply
 31. DO MONIKI

  Niech Pani nie kpi sobie z mówienia prawdy, ponieważ trzeba mieć nie lada odwagę aby ją mówić !!! Powiedzmy sobie szczerze,lizusostwo wzięło górę i bycie z tymi co są przy korycie.

  Reply
 32. ewiszcze

  /…./ znów zablokowała rozwój regionu garbowskiego i czystość finansów. Kurnik przy boisku za 500 tys!!! Chyba będzie miał złote klamki za te pieniądze. Myślałem, że ta społeczność umie myśleć słuchać i wyciągać wnioski. Ale jest jak jest. Wierzą we wszystko co im powiedzą media i pseudo wójt. Boicie się zmian. Urząd Gminy koniecznie trzeba odświeżyć. Bo dalej będą kręcone wałki a jakość życia będzie stała w miejscu.

  Reply
 33. koli

  To bardzo smutne, że ludzie nie używają mózgów do myślenia i głosują na ludzi którzy KOMPLETNIE NIC SOBĄ NIE REPREZENTUJĄ .
  Brak słów ….

  Reply
  • redakcja

   To kłamstwo. Dzisiejsza rozprawa została umorzona z powodu tego, że nie odbyła się przed wyborami. Sędzia sugerowała protest wyborczy – codzi drukowanie materiałów agitacyjnych przez wójta pod pozorem oświadczenia urzędowego. Oczywiście za publiczne pieniądze.

   Reply
   • Jola

    Jaka ślepota,czy Pan się słyszy,wy naprawdę nie uczyliście się o odnawialnych żródłach energii ,może berecik był za ciasny?

    Reply
 34. Anna

  To prawda, że psl sprzedał swojego kandydata i „z góry” poszedł rozkaz żeby głosować na Kazia (co by się zgadzało, bo nigdy nie mieli tak mało głosów)? Naprawde tak dobrze im się „współpracowało” z Kaziem i niezaleznymi, że przehandlowali swojego?

  Reply
 35. monika

  No wlasnie trzeba miec odwage by mowic o prawdzie.
  Trzeba miec odwage by mowic o przegranej
  Wojt Firlej górą i to jest prawda a ludzie użyli tz mozgów i wybrali własciwie

  Reply
 36. Mariusz

  Nazwać kogoś szatanem i tak po prostu przystępować do Komunii Świętej na oczach wszystkich?
  To jest pycha. Mam nadzieję, że są nagrania tego.

  Reply
 37. persodrom

  Są i są jeszcze inne nagrania….które są prawdą Pani Moniko. Ludzie, gdyby je zobaczyli i usłyszeli na pewno by p. Firleja nie wybrali.

  Reply
 38. red

  Ale życie toczy się dalej i my nie rezygnujemy, zobaczycie, co było prawdą a co nie, jak zechcecie. A kto nie zechce, to i tak słuchać nie będzie. Większość, która zagłosowała nie miała pojęcia o tym co się dzieje w gminie lub została zmanipulowana kłamstwami. Cała reszta to grupa mocno powiązana z gminą. Ale mądrych jest 30% i dla nich warto coś robić. Mamy mnóstwo sygnałów i podziękowań, że ludziom otworzyły się oczy. Dziękujemy tej grupie ludzi, która nas wspiera.

  Reply
 39. zurad

  Mariusz : nie mieszaj religii do polityki.Wójt może być katolikiem,satanistą,jehowym czy wierzyć w latającego potwora spagetti…Ma dobrze zarządzać gminą,a wierzyć może sobie w co chce i jak chce.

  Reply
   • red

    wtedy, kiedy my uznamy, że będzie najlepiej, a przyjdzie taki moment i na pewno wiele osób się zdziwi, że takie rzeczy może mówić Pan Firlej i jego syn.

    Reply
  • redakcja 2

   Proszę zapytać pana Wylazia, jak po 4-ro godzinnym procesie sąd przyznał nam rację, był na sali jako pełnomocnik komitetu cały czas i słyszał wszystko i postanowienie sądu zna, więc jeśli jest uczciwy w swoim sumieniu to powinien się podzielić swoim doświadczeniem z innymi. Pytanie tylko czy starczy mu odwagi? Jest jedynym świadkiem całości procesu po tamtej stronie, bo naszym świadkom się nie wierzy. On doskonale wie jak było i że tak naprawdę wójt przegrał, a wygrał tylko tam, gdzie pozwany nie dotarł lub nie zdążył donieść dowodów, tak działa tryb wyborczy, że wszystko dzieje się zbyt szybko i sąd zasądza zaocznie. Więc triumf jest marny i postaramy się to powoli wyprostować, bo teraz już się nigdzie nie spieszymy:)

   Reply
 40. red

  Ale Pan Firlej zapewnił, że bez zgody mieszkańców niczego takiego nie będzie, a z tego co wiem to oni są nadal przeciwni, czyżby tak szybko się wycofywał z oświadczenia?

  Reply
 41. zurad

  Jeżeli są jakieś nagrania to dlaczego ich nie udostępnicie ? Myślę,że zainteresowani byliby zarówno klaskacze wójta jak i oponenci.

  No chyba,że owe nagrania ”się montują”

  Reply
 42. monika

  Kiedy bedzie opublikowana ostatnia sesja,mieszkańcy bardzo na nia czekaja
  Wiatraki to przeszlosc i czas zmienic temat

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top