Złożono wniosek o umieszczenie informacji o naszgarbow.pl na oficjalnej stronie Gminy Garbów.

Poniżej przedstawiamy treść wniosku, jaki został złożony w Urzędzie Gminy Garbów. W naszym piśmie, powołując się na politykę równych szans, wnioskujemy o umieszczenie informacji o serwisie naszgarbow.pl na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy Garbów.

Pełna treść wniosku poniżej:

 Do: Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej

 Wniosek

 Działając na postawie art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego, jako redaktor naczelny dziennika Nasz Garbów (www.naszgarbow.pl) zwracam się z prośbą o utworzenie na oficjalnej stronie internetowej Gminy Garbów linku do serwisu naszgarbow.pl, który byłby równie widoczny, jak promowany link do gazety „Głos Garbowa”.

Uzasadnienie:

Oficjalna strona internetowa Gminy Garbów jest dobrem wspólnym i ma służyć na zasadach równego dostępu wszystkim funkcjonującym w gminie zainteresowanym podmiotom. Skoro na gminnej stronie internetowej znajduje się odniesienie do gazety „Głos Garbowa”, co jest całkiem słuszne, to aby zapewnić uczciwą konkurencję na lokalnym rynku prasy należy również zamieścić odniesienia do innych lokalnych mediów.

Serwis internetowy naszgarbow.pl jest sądownie zarejestrowanym, legalnie działającym źródłem informacji, które stanowią doskonałe uzupełnienie dla informacji zawartych w gazecie „Głos Garbowa”, która nie zajmuje się tematyką, poruszaną w naszym medium.

Dodatkowym, ale jakże ważnym, argumentem, przemawiającym za umieszczeniem linku do serwisu naszgarbow.pl na gminnej stronie internetowej, jest fakt, że jako pierwszy w historii Garbowa organ prasowy, realizujemy całościowe nagrania video z sesji Rady Gminy Garbów, co daje przeciętnemu mieszkańcowi gminy unikalną możliwość śledzenia obrad.

Jako medium w 100% finansowane ze środków prywatnych i to medium nie nastawione na zysk, ale na rozwój życia obywatelskiego i świadomości patriotycznej, jesteśmy doskonałym przykładem oddolnej i bezinteresownej aktywności mieszkańców, do której wspierania są ustawowo zobowiązane Władze Gminy.

Nasza prośba zgodna jest z obowiązującym prawem oraz obecnymi trendami legislacyjnymi, zmierzającymi do zapewnienia równych szans wszelkim środowiskom i do eliminowania wszelkich przejawów urzędowej dyskryminacji kogokolwiek ze względu na poglądy polityczne czy przekonania.

Ufamy, że nasz wniosek spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony Władz Gminy Garbów.

Odpowiedzi proszę udzielić pocztą elektroniczną na adres e-mail info@naszgarbow.pl

W oczekiwaniu na odpowiedź.

Dariusz Rodzik

Redaktor Naczelny „Nasz Garbów”

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Złożono wniosek o umieszczenie informacji o naszgarbow.pl na oficjalnej stronie Gminy Garbów.

 1. Gminna strona

  jak najbardziej trafny pomysł! Brawo! Mam nadzieję że w tej kwestii Wójt przychyli się i nie będzie szukał jakby to się ”elegancko” wywinąć i znowu na coś nie pozwolić!
  Trzymamy kciuki i czekamy!

  Reply
 2. Również

  w Głosie Garbowa powinna znaleźć siępodobna informacja…przecież GG to z budżetu gminnego jest dofinansowany-czyli z naszych pieniędzy więc mamy prawo uprzejmie prosić o zamieszczenie ”TEJ” informacji .

  Reply
  • persodrom Post author

   Oczywiście. Nawet nie pomyślałem, że mogłoby być inaczej. Myśleliśmy, że informacja o naszym nowym medium pojawi się najnowszym numerze GG. Wszak wszyacy o tym gadają pokątnie. Jednak nie ma ani słowa. Dziwne. Przecież powstanie nowego medium, które zajmuje się sprawami publicznymi i które dało możliwość oglądania sesji Raday Gminy to nie byle jakie lokalne wydarzenie. Naszgarbow został zauważony w Warszawie a w samym Garbowie udaje się, że niczego nie ma. Widać taka linia redakcyjna. O wiatrakach też nie chcieli nic publikować. Rozmawiałem kiedyś z panią Stępniak o tym ze 20 minut, przekonywałem jak mogłem że sprawa ważna dla ludzi, że ochrona krajobrazu ale nie zechciała. Autocenzura nie pozwala żeby tylko nie sprzeciwić się oficjalnej linii? Smutne. Że też niektórzy ludzie decydują się na takie życie, że ciągle muszą uważać, co wolno powiedzieć, a czego nie wolno. W sumie to im współczuję.

   Reply
   • Ala

    Skoro w Głosie Garbowa nie chcieli nic publikować o wiatrakach to powinni też odmówić firmie wiatrakowej Eco-Wind. Zamieścili ich artykuł w 2012 roku w numerze z lipca-sierpnia (s. 20) http://garbow.pl/media/userfiles/glos_garbowa/pdf/2012_07_08_gg_nr_259_260.pdf

    Reply
    • persodrom Post author

     Powinni. Znaczy są nie w porządku – jak mawiał „Znaczy Kapitan”.Sorry takie mamy „standardy”.

     Reply
 3. Z.E.

  Zapisałam się w U.G. na listę dotyczącą wywozu popiołu to było pażdziernik-listodad 2013r pani urzędniczka ustaliła termin 21.01.14.r. ,ale nie do doszło realizacji prawdopodobnie z winy firmy ALMAX,z którą Gmina Garbów podpisała umowę na wywóz śmieci ,został wyznaczony drugi termin na 31.01.14r. ,ale niestety także nie zrealizowany , droga w tym dniu była przejezdna (ładnie odśnieżona)TO BARDZO BRZYDKA WIZYTÓWKA GMINY GARBÓW WORKI SZT.14 PRZY SZOSIE-stoją od już 11 dni

  mieszkanka gminy garbów

  Reply
 4. janek

  lobbowanie zaczęło się już wcześniej. akcja namawiania rolników do podpisywania umów trwała już od 2006

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top