Po naszych publikacjach nastąpiło ekspresowe uzupełnianie oświadczeń majątkowych urzędników Gminy Garbów na BIP! Skuteczna interwencja!

Dzięki naszej interwencji w postaci zamieszczonych publikacji, w trybie japońskiego pociągu ekspresowego, zaczęto uzupełniać oświadczenia majątkowe urzędników gminnych w Biuletynie Informacji Publicznej. Ciekawe, czy pracownicy urzędu musieli pracować w nocy. Opóźnienie dyskwalifikuje kierownika ruchu, ale jednak pociąg w końcu zbliża się do celu. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Ale lepiej późno niż wcale.

W każdym razie to, co nie było możliwe do zrobienia tygodniami i miesiącami okazało się być możliwe do zrobienia w ciągu 36 godzin!! Nie wiemy, czy w zamieszaniu i pośpiechu niektórzy urzędnicy nie potracili uprawnień do wydawania decyzji w imieniu pana Wójta, gdyż właśnie posiadanie takich uprawnień zobowiązuje ich do składania  oświadczeń majątkowych.

Cóż, teraz mieszkańcy mogą przeanalizować i dokonać swoistej obywatelskiej kontroli ludzi, którzy mają im służyć jako pracownicy Urzędu Gminy.

Ustawowe „niezwłocznie” próbuje odzyskać dobre imię w Gminie Garbów. W tym roku to już nie jest możliwe, gdyż dobre imię, gdy się je już straci, nie można od tak o odzyskać – chyba, że ktoś jest zdolny do radykalnego i szczerego odcięcia się od przewinienia i publicznego przeproszenia za nie. Może uda się to w następnym roku podatkowym. Będziemy monitorować tą zasadniczą zupełnie sprawę.

Refleksja z tego 48 godzinnego lokalnego „rajdu” jest taka, że prasa i żywe, niezależne słowo wypowiadane publicznie ma jednak wielką moc. Nie na darmo mówi się, że w systemie demokratycznym, dziennikarze stanowią czwartą władzę.

Zapraszamy do śledzenia naszych stronach, tego, co piszczy w gminie!

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Po naszych publikacjach nastąpiło ekspresowe uzupełnianie oświadczeń majątkowych urzędników Gminy Garbów na BIP! Skuteczna interwencja!

  1. nn

    Serdecznie proszę redakcję portalu naszgarbow.pl o artykuł, w którym wezmą państwo pod lupę oświadczenia majątkowe urzędników. Tam aż roi się od „przeoczeń” i „nieścisłości”.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top