Zaplecze socjalne na boisku BKS Bogucin niepewne. Skąd wzięto absurdalną kwotę 250 tysięcy zł?

W dniu 13 stycznia 2015 roku, podczas posiedzenia Komisji Finansów i rozwoju gospodarczego Gminy Garbów poruszony został temat budowy zatwierdzonego wcześniej przez Radę Gminy kontenerowego zaplecza socjalnego dla klubu sportowego BKS Bogucin. Z informacji zawartych w protokole ze spotkania wynika, że obiecana inwestycja może w ogóle nie dojść do skutku. Jako koszt postawienia kontenerów nieoczekiwanie wymieniona została kwota 250 tysięcy zł, co kilkukrotnie przewyższa pierwotne szacunki wynoszące około 60 tysięcy. Nie wiemy skąd wzięła się ta nowa astronomiczna cena i dlaczego nie zdołano wcześniej trafnie oszacować realnych kosztów.  Radna Lidia Michoń z Bogucina stwierdziła, że problem powinien być w końcu rozwiązany oraz że klub nie wymaga kontenerów za 250 tysięcy, ale zadowoli się kontenerami za 60 tysięcy.

W protokole ze spotkania nie zostały opisane ewentualne wypowiedzi-reakcje wójta i innych radnych, a nagranie audio ze spotkania, o które wnioskowaliśmy jeszcze przez sekretarza gminy nie zostało dostarczone. Osoby bezpośrednio zainteresowane powinny zapytać skąd wzięła się kwota 250 tysięcy zł i czy te bardzo wysokie koszty nie są przypadkiem pretekstem, aby tę niechcianą, ale jednak obiecaną jeszcze przed wyborami inwestycję na boisku w Bogucinie „wygasić” zanim się w ogóle ją rozpoczęło.

Zdziwienie producenta ceną

Skontaktowaliśmy się z jednym z producentów kontenerów, który realizował wiele tego typu inwestycji w ramach „Orlików”. Dowiedzieliśmy się, że za kwotę około 50 tysięcy można z powodzeniem spełnić wymagania przepisów jak też zapewnić zawodnikom przyzwoite warunki w czasie cyklu treningowego obejmujące toalety oraz natryski, pomieszczenie dla sędziego jak też pomieszczenie dla zawodników drużyny gości. Dla przykładu bardzo komfortowe zaplecze socjalne Orlików kosztowało około 120 tysięcy zł. Aż taka inwestycja na terenie boiska w Bogucinie nie jest potrzebna.

Warto dociec skąd wzięła się absurdalna wydaje się kwota 250 tys. zł za kontenery. Przedstawiciel handlowy producenta nie ukrywał swojego zdziwienia. Powiedział, że kwota 60 tysięcy byłaby zupełnie wystarczająca, aby zapewnić zawodnikom przyzwoite warunki do treningu oraz prowadzenia rozgrywek na swoim terenie.

rec.

Cała treść protokołu ze spotkania Komisji Finasów –   protokol_kom_fin_nr_2015_01_2015.01.13

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Zaplecze socjalne na boisku BKS Bogucin niepewne. Skąd wzięto absurdalną kwotę 250 tysięcy zł?

 1. Bogucin kontenery

  Jak będą kontenery, to i miejsce, gdzie można się spotkać, a jak spotkania, to różne „niebezpieczne tematy i pomysły”. Wiadomo, jak to w Bogucinie. Trzeba to ukrócić, żeby oprócz kontrolowanych spotkań w szkole nie narodził się jakiś podziemny ruch:) Bo grozi rewolucją. A widomo 1/3 Bogucina to wywrotowcy przeciwko władzy.

  Reply
 2. równi i równiejsi

  Wszystkie zwierzęta są równe. Ale niektóre zwierzęta są bardziej równe niż inne – George Orwell, „Folwark zwierzęcy”.
  Swoim można zbudować budynek za pół miliona, a innym trudno za kilkadziesiąt tysięcy. Tyle w tym temacie.

  Reply
  • krych

   Wiadomo czemu tak jest.myślą .że w ten sposób utrudnią rozmowy czy działania ale damy radę.Myślą.że nas podzielą ale my i tak jesteśmy razem. Może wydaje im się,że nas podzielili ale to pozory,które muszą być! Gmina nie ułatwia nam lokalnej współpracy!

   Reply
 3. obserwator

  Dlatego obowiązkowo radni muszą wystąpić o jawność faktur! po co kupować coś za kosmiczne pieniądze jak mozna o wiele taniej kupić! Chyba ze zakup jest po znajomości więc jak najbardziej wypada dać zarobić. jak kasa idzie z publicznego zrodla to co się będą liczyć? jeszcze jak nikt ich nie kontroluje?!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top