Komentarze do: “Sesja Rady Gminy Garbów – 8 września 2016 [wideo]

 1. mieszkanka

  Pani przewodnicząca rady gminy Garbów jest bardzo nieobiektywna.
  Czy na sesji, która odbyła się w maju przeczytała rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody stwierdzające nieważność uchwały Rady gminy Garbów z dnia 17 marca 2016 r. w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przesyłu na nieruchomości w Bogucinie stanowiącej własność gminy Garbów na rzecz PGE Dystrybucja Oddział Lublin? Nie przeczytała, Nie wspomniała ani słowem, o unieważnieniu uchwały, że Rada naruszyła kilka ustaw – tu link do tego dokumentu: http://luwwlublinie.bip.gov.pl/2016-rozstrzygniecia/50640_rozstrzygniecie-nadzorcze.html
  Na tej sesji zrobiła aferę wokół rozstrzygnięcia nadzorczego unieważniającego uchwałę z 28 czerwca 2016 r. w sprawie nieodpłatnego przejęcia na rzecz gminy Garbów prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w Zagrodach. Wójt kazał jej to przeczytać???
  To może niech czyta wszystkie rozstrzygnięcia nadzorcze, które do niej wpływają, żeby rada miała pełny obraz a nie tylko, te które ustalą, żeby przeczytać na sesji.
  Dlaczego pani przewodnicząca nie przeczytała całego rozstrzygnięcia nadzorczego Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie unieważnienia uchwały dotyczącej deklaracji opłat za śmieci? Żebyśmy nie wiedzieli jakie naruszenia prawa stwierdzają organy nadzorcze?
  link do rozstrzygnięcia wojewody w sprawie uchwały z dnia 28 czerwca: http://luwwlublinie.bip.gov.pl/2016-rozstrzygniecia/50640_rozstrzygniecie-nadzorcze.html

  Reply
 2. mieszkanka

  W tym rozstrzygnięciu nadzorczym unieważniającym uchwałę w sprawie służebności przesyłu na działce w Bogucinie będącej własności gminy są bardzo poważne zarzuty wskazujące na niegospodarność. Wojewoda wskazuje że zgodnie z prawem gmina nie może ustanawiać tej służebności nieodpłatnie! Nie dość, że nieodpłatnie! to jeszcze bez umowy !

  Reply
 3. informacja pod kontrolą

  Nie tylko nie chcą, aby ludzie coś wiedzieli, ale nawet radnym dawkuje się informacje według uznania. Im ludzie mniej wiedzą, tym łatwiej nimi manipulować i wciskać im kity z satelity.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top