Ogłoszenia parafialne – 13.10.2013 r. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W naszym kościele trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. Są odprawiane każdego dnia po Mszy św. wieczorowej. Niestety frekwencja jest zatrważająco niska. Czyżby to były już efekty zmasowanych medialnych ataków na Kościół? Tym bardziej potrzebna jest modlitwa. Zapytajmy siebie: ile razy źle myślałem lub mówiłem o Kościele, a ile razy modliłem się za niego – chociażby w ostatnim tygodniu? Zachęcamy do włączenia się w codzienne nabożeństwa.

2. Dzisiaj /13 października/ – Dzień Papieski i Dzień Fatimski zarazem. Po Mszy św. o g. 16.00 będzie akademia przygotowana przez młodzież i nauczycieli naszego Gimnazjum im. Jana Pawła II, różaniec, po nim nabożeństwo fatimskie, a następnie ostatnia w tym roku procesja z figurą MB Fatimskiej na zewnątrz kościoła.

3. Dziękujemy za dzisiejsze modlitwy i ofiary na tacę, którymi wspieramy Lubelskie Seminarium Duchowne, oraz do puszek – na papieski Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.

4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Wdzięczni za trud kształcenia i wychowania, chcemy modlić się za żyjących i zmarłych nauczycieli i pracowników z naszej parafii. Zapraszamy na Mszą św. na godz. 17.00.

5. Ruch Światło-Życie wraz z rodzinami dzieci utraconych serdecznie zaprasza 15 X 2013 r. (wtorek) w Dzień Dziecka Utraconego do Archikatedry Lubelskiej. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji rodziców, których dziecko zmarło przed urodzeniem.

6. 35 rocznicę wyboru Jana Pawła II, nasze Gimnazjum noszące Jego imię, chce uczcić koncertem organowym, specjalnym montażem słowno-muzycznym i nabożeństwem różańcowym w kościele. Zainteresowanych i wszystkich chętnych zapraszamy na środę, 16 października – godz. 10.30 do naszego kościoła.

7. W piątek – święto św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o tych, z których pomocy korzystamy, bądź będziemy korzystać.

8. W sobotę/ 19 października / garbowska Straż Pożarna będzie świętować 85-lecie swojego istnienia. Otoczmy naszą modlitwą naszych strażaków, którzy na codzień czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00, a po niej na dalszy ciąg obchodów.

9. Siostry Salezjanki zapraszają kobiety pragnące odkryć i pogłębić ,, tajemnice swojego serca” (tożsamość, dar i piękno kobiecości) poprzez słowo Boże, refleksję i taniec uwielbienia, na spotkania, które odbywają się w domu Sióstr, w soboty o godz. 18:00. W czasie spotkania dla kobiet siostry zapewniają opiekę nad dziećmi.

10. Wzorem lat ubiegłych będzie przeprowadzona zbiórka płodów ziemi dla Lubelskiego Seminarium Duchownego / warzywa, zboże, ziemniaki…/. Prosimy, aby podobnie jak w latach poprzednich, w najbliższą sobotę rano dary dostarczyć radnym bądź strażakom, aby oni ok. południa mogli je przywieźć na plebanię. Zaraz po południu chcemy je przekazać dalej, póki jest jeszcze dobra pogoda.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej /ok. 17.00/ na plebanii spotykają się małżeństwa chętne do włączenia w formację Oazy Rodzin. Zaproszenie kierujemy również do młodych małżeństw, które w tym roku zawarły sakrament małżeństwa.

12. Również w niedzielę /20 października/ po każdej Mszy św. przedpołudniowej, dzieci z oratorium Sióstr przygotowały ok. 15 min. występ misyjny. Ofiary zbierane w tym dniu /na tacę i do puszki/, przeznaczone zostaną w całości na Papieskie Dzieło Misyjne.

13. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać odpust w kaplicy w Borkowie ku czci św. Judy Tadeusza. Suma odpustowa o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. w kościele i kaplicach bez zmian.

14. Na spłatę zadłużenia wpłynęły następujące ofiary:
– Barbara i Andrzej Sobczyńscy z Garbowa – 200 zł
– Beata i Sebastian Dec z Woli P. /wczorajsi nowożeńcy/ – 200 zł
Zaś na tacę przed tygodniem złożono na ten cel: 13.122 zł.
Wszystkim – „Bóg zapłać”

15. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Iwona Piętka, Marian Piętka, Wioleta Rzedzicka, Ewelina i Zygmunt Gawron, Barbara Król, Anna Budzyńska, Maria i Kamila Grzegorczyk, Daniel Grzegorczyk.
„Bóg zapłać”.
Na następną sobotę na godz. 11.00 /ze wzgl. na uroczystości strażackie w kościele/ prosimy cd. mieszkańców Woli P. – Kol. Piachy od p. Ryszarda Kulika do p. Mariana Sołygi.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – dla dzieci oraz miesięcznik List.

17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
– śp. Joanna Nalewajek z Woli P /Orlicz/, l. 87
– śp. Stanisław Woźniak z Ożarowa, l. 56
– śp. Marian Pająk z Miesiąców, l.84
– śp. Władysław Socha z Ługowa, l. 90. Pogrzeb: poniedziałek, godz. 15.00
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top