Ogłoszenia parafialne – 04.08.2013 r. – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj o godz. 10.30, ks. kan. Zygmunt Lipski – były wikariusz garbowski, sprawuje w naszym kościele Mszę św. dziękczynną z racji 50-lecia święceń kapłańskich. Włączamy się w to dziękczynienie, a ks. Jubilatowi życzymy wielu łask na dalsze lata kapłańskiej posługi. Po Mszy św. o 10.30 przed kościołem można będzie nabyć książki, których autorem jest ks. Jubilat i otrzymać jego dedykację.

2. Również dziś o godz. 12.00 dwie siostry Salezjanki złożą w naszym kościele swoją wieczystą profesję. Wypraszajmy dla nich piękną i świętą posługę. Módlmy się także o nowe powołania zwłaszcza z naszej parafii.

3. Natomiast po Mszy św. o 16.00 zapraszamy na kolejny z cyklu koncertów organowych wprowadzający nas w świętowanie odpustowe. Ok. 40-minutowy koncert wykona znany nam już p. Stanisław Diwiszek. Zapraszamy.

4. Jutro /poniedziałek/ nie będzie Mszy św. o 17.00 w kościele, natomiast wieczorem gromadzimy się na cmentarzu, aby modlić się za zmarłych. Najpierw o g. 18.30 będzie różaniec za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i za polecanych w wypominkach, a następnie o g. 19.00 – Msza św. w tych intencjach. Zachęcamy do licznego i modlitewnego uczestnictwa.

5. We wtorek – odpust Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 9.00, 12.00 i 17.00 tylko w kościele parafialnym. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Czerko z Nałęczowa, który wygłosi również homilię i poprowadzi procesję.
Zapraszamy panie z wszystkich Kół Gospodyń w strojach ludowych, strażaków z całej parafii, wszystkie poczty sztandarowe, chór, wszystkich ministrantów i lektorów, młodzież i dzieci, … Niech zaangażują się wszyscy, którzy chcą tworzyć piękno naszej podniosłej uroczystości.

6. Za tydzień /11 sierpnia/ odpust w Ożarowie ku czci św. Maksymiliana. Suma o g. 12.00. Z tego względu Msze św. w Moszenkach i Piotrowicach będą odprawione o g. 7.30.

7. Pozostałych uczestników wrześniowej pielgrzymki do Włoch prosimy o dokonanie reszty wpłaty. Okazuje się, że dwie osoby zrezygnowały z wyjazdu. Są więc jeszcze dwa wolne miejsca /9-dniowa pielgrzymka; 7-15.09.2013 r./

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na spłatę zadłużenia. Dodatkowo na ten cel wpłynęły w tym tygodniu następujące ofiary indywidualne:
– Of. bezimienna z Garbowa – 100 zł
– Elżbieta i Kazimierz Grzegorczyk z Wysokiego – 500 zł
– Of. bezimienna z Garbowa – 300 zł
– Maria i Bogdan Wawerscy z Lesiec – 500 zł
– Małgorzata Raczyńska z siostrą Barbarą – 150 zł
„Bóg zapłać”.

9. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Elżbieta Abramek, Sylwia Abramek-Czarnecka, Anna Pędzelska, Barbara Kazanowska, Małgorzata Haba, Jolanta Sagan, Kinga i Grażyna Kowalczyk, Elżbieta Nalewajek, Angelika i Zofia Drzewiecka, Anna Kołtun, Elżbieta Bednarczyk, Małgorzata Wiśniecka, Barbara Malesa i Maria Kozłowska z Janowa.
„Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy mieszkańców Orlicza od p. Jadwigi Sykut do p. Jana Kuny

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Krystyna Głowacka z Garbowa, l. 82
– śp. Eugeniusz Hejno z Lublina, l. 65
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top