Przybycie znaków Światowych Dni Młodzieży na spotkanie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej do Garbowa

Tuż przed godz. 18 do Garbowa, w którym trwa Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej, przybyły znaki Światowych Dni Młodzieży: krzyż przekazany młodym przez papieża Jana Pawła II 31 lat temu, oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

Młodzież uczestnicząca w SMAL na znaki ŚDM czekała zgromadzona na placu przed garbowskim ośrodkiem zdrowia. To właśnie tam specjalnie oznakowane auto przywiozło krzyż i ikonę, które rozpoczynają dziś peregrynację po naszej diecezji.

Znaki ŚDM młodzi wraz z mieszkańcami Garbowa ponieśli procesyjnie do kościoła, przechodząc przez cztery symboliczne bramy ustawione po drodze. Były to bramy: wiary, nadziei, miłości i świętości.

W trakcie procesji znaki ŚDM nieśli po kolei przedstawiciele różnych wspólnot, a na końcu młodzi powołani do służby Bogu.  Krzyż wraz z ikoną ustawiony został tuż przy ołtarzu w garbowskim kościele.

– Z radością witamy Krzyż Światowych Dni Młodzieży na naszej lubelskiej ziemi – podkreślał w trakcie Mszy św. ks. abp Stanisław Budzik. – To stąd, z Garbowa wyrusza na pielgrzymkę po naszej diecezji, jako znak zbawienia i odkupienia, jako wołanie o miłość, która zapomina o sobie i otwiera się na drugich.

relacja i galeria zdjęć na stronie: lublin.gosc.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top