Nie żyje radny Paweł Chruszcz. Tropił aferę korupcyjną

Nie żyje Paweł Chruszcz, głogowski radny, zaangażowany w tropienie i wyjaśnianie licznych afer, w tym afer korupcyjnych. Jego ciało odnaleziono w czwartek po południu w lesie.

W środę po godzinie 22:00 wpłynęło na policję głogowską doniesienie o zaginięciu Pawła Chruszcza. Następnego dnia około godziny 13:00 odnaleziono jego ciało powieszone w lesie na terenie gminy Pęcław.

Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Śledczy sprawdzają, czy na pewno było to samobójstwo. W sprawie jest bowiem wiele bardzo dziwnych wątków. Portal Fakt24.pl pisze między innymi, że w dniu swojego zaginięcia radny Chruszcz miał… jechać na spotkanie z agentem CBA, by przekazać wiedzę na temat afery korupcyjnej.

Paweł Chruszcz był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej, działaczem Stowarzyszenia Endecja. To brat posła Sylwestra Chruszcza. Miał żonę i dwoje dzieci, w tym niepełnosprawnego syna. Jak napisał na facebooku poseł Robert Winnicki, apeluje do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o objęcie śledztwa osobistym nadzorem.

Według Fakt24.pl radny ,,trafił na trop afery, w którą mogą być zamieszani miejscy urzędnicy”. Dotarł ,,do ważnych dokumentów” z których wynikało, że jedno z prywatnych przedszkoli otrzymało wielką dotację na 900 tys. złotych; miało być tu mnóstwo niprawidłowości. Fakt24.pl sugeruje, że polityk był już wcześniej zastraszany.

źródło: fronda.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top