Atrakcja turystyczna w Sosnówce? – bujająca się wieża wiatraka!

Coraz więcej ludzi zatrzymuje się w Sosnówce, aby popatrzeć, (ale też i posłuchać) jak kołysze się wieża wiatrakowa. Wieża pod gondolę i wirnik została zainstalowana pod koniec ubiegłego tygodnia. Od poniedziałku, gdy siła wiatru wzrosła, mieszkańcy zauważyli, że wieża lekko się kołysze, wydając przy tym metaliczny dźwięk.  Hałas wytwarzany przez kołyszącą się wieżę dobrze słyszalny jest szczególnie wieczorem i w nocy, kiedy nie ma ruchu na drodze i nie pracują maszyny rolnicze.Z tego co mówią okoliczni mieszkańcy dźwięki słyszane są nie tylko w Sosnówce, ale też w Kolonii Ciotcza, Wypnisze i w części Abramowa.

Nie udało się nam ustalić przyczyny, dlaczego tak się dzieje. Nie widać też, aby w poniedziałek i wtorek na placu budowy II wieży w Sosnówce trwały prace. Jedno jest pewne, informacja o poruszającej się i hałasującej wieży zatacza coraz szersze kręgi, także coraz więcej ludzi przyjeżdża nie tylko pod pierwszy zbudowany wiatrak, ale pod wieżę drugiego, żeby popatrzeć jak się kołysze i posłuchać wydobywających się dźwięków.

Zdarza się tak, że obserwujący  to “budowlane zjawisko” upewniają się nawzajem, czy to co widzą i słyszą dzieje się naprawdę. W ten sposób Sosnówka powoli staje się coraz większą atrakcją turystyczną , no może nie zagrozi tym najbardziej znanym na Lubelszczyźnie, ale jakiś początek został zrobiony.

W. K

źródło: naszabramow.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Atrakcja turystyczna w Sosnówce? – bujająca się wieża wiatraka!

 1. Witek

  Czas nagli budowniczych – farma ma ruszyć 23 grudnia, a dziś przestało wiać, to pracują nawet w nocy. Pewnie to widać nawet z obszaru Garbowa, wieża jest oświetlona, w tym momencie (godz. 21) zakładają śmigła wiatraka.

  Reply
 2. Radni

  W Garbowie widać wiatraczki i niech tak zostanie,więcej nie trzeba. Radnych jakich mamy widać na zebraniach, jest na kogo liczyć? Boją się gęby otworzyć? Nadzieja w naszym radnym z Borkowa.

  Reply
  • redakcja

   Nadzieja w stopniowym zwiększeniu zaangażowania ludzi i eliminacji patologicznych zachowań lokalnej władzy.

   Reply
 3. Janów

  W czwartek, tylko co niektórzy nie znają swojego radnego i rok zleciał. Oby kolejne tak pracowite lata były jak ten to zazdrościć możecie jaki radny nam się trafił. I nie ma mowy że sami wybraliście bo ilość mieszkańców decyduje. Janów

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top