Wąwolnica: Radny stracił mandat. Jego firma świadczyła usługi dla gminy

Mandat radnego stracił Sławomir Krajewski. Wojewoda uznał, że radny naruszył zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy. Chodziło o instalację zasilania oraz oświetlenie w trakcie gminnych dożynek.

W związku z wygaszeniem jego mandatu konieczne stało się przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Zaplanowano je na 11 grudnia, ale wiadomo już, że mieszkańcy do urn nie pójdą.

W wyznaczonym terminie zarejestrował się tylko jeden komitet – Komitet Wyborczy Wyborców „Zarzecze”.

Kandydatką ma być Aleksandra Bukała, która przed dwoma laty startowała do rady gminy z listy Prawa i Sprawiedliwości, zdobyła wtedy 15 głosów, co dało jej drugi wynik w okręgu.

Pierwszy z 66 głosami był Sławomir Krajewski.

więcej

źródło: dziennikwschodni.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wąwolnica: Radny stracił mandat. Jego firma świadczyła usługi dla gminy

    • redakcja

     Nawet, gdy jest rozdzielność majątkowa, to i tak sprawa jest moralnie spalona. Wiadomo, że jak żona prowadzi biznes z gminą, to jakiej jakości może być niezależność jej męża jako radnego. To iluzja. Przez takie układy i układziki powstają sieci powiązań i nikt nie może palcem ruszyć. Normalnie wstyd powinien ludzi powstrzymywać przed pchaniem się do urzędu. Ale tutaj z jakichś powodów część ludzi nie ma wstydu i jeszcze się tym szczycą.

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top