Mieszkańcy Bogucina oczekują dalszych działań władz gminy Garbów odnośnie odzyskania nazwy węzła drogowego leżącego na terenie ich miejscowości.

W dniu 3 września 2013, oficjalnym pismem mieszkańcy Bogucina w osobach swoich przedstawicieli proszą władze gminy Garbów o kontynuację interwencji w tej sprawie w GDDKiA w Warszawie.

W swoim piśmie wskazują oni na to, że Bogucin jest miejscowością większą o Jastkowa, zarówno pod względem ilości mieszkańców jak i powierzchni. Zwracają również na uwagę, że ich miejscowość jest dla podróżnych bardziej rozpoznawalna gospodarczo z uwagi na istniejącą w Bogucinie bazę hotelowo-gastronomiczną. Obalają oni również zupełnie chybiony i ośmieszający GDDKiA argument, że miejscowość Jastków, jest następną między Bogucinem a Dąbrowicą, miejscowością na trasie S17. W rzeczywistości miejscowość Jastków w ogóle nie leży na trasie S17.

Trudno argumentacji Bogucinian odmówić racji. Z rozmów z mieszkańcami wiemy, że czują się oni zwyczajnie przez GDDKiA okradzeni z nazwy, co utrudnia im promocję ich miejscowości i uderza  w przedsiębiorców z tego terenu.

Jesteśmy ciekawi jakie dalsze kroki zostaną podjęte przez władze gminy Garbów. Trochę to dziwne, że aby uruchomić aktywność naszych urzędników potrzebne są specjalne pisma mieszkańców.  Czy sami nie widzą tego problemu, który był pośrednio skutkiem  pozostawienia tej sprawy bez nadzoru od roku 2009. Oczekiwalibyśmy większej aktywności i wczucia się w potrzeby i problemy mieszkańców.

Będziemy państwa informowali o dalszych losach tej ważnej sprawy.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top