Komisje Rady Gminy Garbów znowu bez poinformowania mieszkańców. Świadomy powrót do patologii?

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w najbliższy poniedziałek i wtorek mają odbyć się posiedzenia dwóch komisji Rady Garbów.  W poniedziałek Komisji edukacji, kultury, spraw socjalnych i zdrowia, której przewodniczącą jest Lidia Michoń (zastępca Józef Chałas), a we wtorek Komisji finansów i rozwoju gospodarczego, której przewodniczy pani Wiesława Zwolak (zastępca Piotr Adamczyk).

W poprzedniej kadencji po pewnych bojach udało się wywalczyć, aby poszczególni przewodniczący z odpowiednim wyprzedzeniem publikowali informacje o datach planowanych spotkań. Chodziło po prost o to, aby każdy, kto jest zainteresowany wzięciem w nich udziału mógł bez problemu to uczynić, a lokalne media w miarę możliwości mogły relacjonować co ważniejsze wydarzenia. Obecnie mamy sytuację, że nie tylko nie znamy terminów tych spotkań, ale nawet ma możliwości skontaktowania się, z którymkolwiek z radnych, gdyż na urzędowych stronach nie są podane telefony do żadnego z radnych włącznie z panią przewodniczącą Katarzyną Chabros.

Czy po wyborach nowa rada gminy Garbów nie ma już zamiaru otworzyć się bardziej na mieszkańców i zacząć podawać do publicznej wiadomości, to co z definicji i zgodnie z prawem jest jawne i jako takie powinno być promulgowane? Jeżeli do tego dojdzie będziemy mieli do czynienia z regresem jawności i powrotem do patologii z poprzedniego okresu. Postępowanie takie pokazuje, że radni nie chcą, aby mieszkańcy uczestniczyli w życiu samorządu i rozumieli problemy, które są na „komisjach” rozwiązywane. To praktyczna realizacja fałszywej koncepcji, że najlepiej jak nikt nic nie rozumie i nic nie wie. Takie zachowanie odpowiedzialnych „reprezentantów mieszkańców” nie jest niczym innym niż kolejnym przejawem lekceważenia i arogancji w stosunku do mieszkańców.  Wyborcy mogą to odebrać jako „już nas wybrali to teraz możemy już robić co nam się podoba”. Nie tędy droga państwo radni.

rec

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Komisje Rady Gminy Garbów znowu bez poinformowania mieszkańców. Świadomy powrót do patologii?

 1. mieszkanka

  Najpierw pani Chabros pokpiła wniosek o sporządzanie nagrań audio z posiedzeń komisji, teraz przewodniczący komisji pokpili publikowanie informacji na stronie BIP o terminie posiedzeń. Mało to profesjonalne państwo radni

  Reply
 2. komisja rolnictwa też tajna

  W międzyczasie bez informowania mieszkańców doszło do spotkania radnych w ramach komisji rolnictwa.
  Jej przewodniczący, radny Poleszak zlekceważył mieszkańców i nie upublicznił terminu spotkania. Garbowskie Suazi w rozkwicie.

  Reply
 3. komisje

  To oni nie rozumieją, że terminy komisji są informacją do której każdy powinien mieć ułatwiony dostęp? A jak ktoś wcześniej chciałby zgłosić się do radnego z jakąś sprawą, żeby była przedstawiona na komisji to skąd ma wiedzieć kiedy one się spotykają. Albo chciałby sprawdzić czy w gminie nie odbywają się zebrania w czasie gdy ma do załatwienia jakąś sprawę u wójta.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top