Popieramy Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego

Popieram

Synod Biskupów w Rzymie, który miał być poświęcony rodzinie, został wykorzystany do przeprowadzenia ataku na tradycyjne naucza nie Kościoła.

Niektórzy biskupi z Niemiec oraz Ameryki Południowej zaproponowali sformułowania niedwuznacznie sugerujące możliwość dopuszczenia do Komunii Świętej osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Robocza wersja dokumentu końcowego Synodu zawierała także bulwersujące stwierdzenie, że „homoseksualiści posiadają dary i cechy, które mogą zaoferować wspólnocie chrześcijańskiej”. Na szczęście zapisy te nie zyskały wymaganej ilości głosów, ale ich zwolennicy już zapowiadają, że w przyszłym roku, na kolejnym zgromadzeniu Synodu, będą starali się przeforsować swe stanowisko.

POLSKI KOŚCIÓŁ NA STRAŻY

W kontekście takiego stanowiska znacznej części hierarchów obecnych na Synodzie, za wszelką cenę starających się spełnić wyrażane w liberalnych mediach oczekiwania niechętnych nauce Kościoła środowisk lewicowych, postawa JE arcybiskupa Stanisława Gądeckiego jest wyrazem odważnej i bezkompromisowej obrony nienaruszalnych
fundamentów tego nauczania. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zadeklarował, że nie widzi możliwości stawiania na jednym poziomie związków jednopłciowych ze związkami sakramentalnymi.

Polski hierarcha sprzeciwił się także sytuacji, w której Kościół będzie zakładnikiem mediów, dostosowując nauczanie do  aktualnie obowiązujących trendów.POTRZEBNE TWOJE WSPARCIE

Zdecydowane stanowisko arcybiskupa Gądeckiego stało się przyczyną licznych ataków na niego
podejmowanych przez rozmaite środowiska, starające się wywierać nacisk na Kościół.

Naszym obowiązkiem jest wsparcie naszego duszpasterza poprzez podziękowania zawarte w liście
oraz naszą modlitwę, by w dalszym ciągu, działając pod wpływem Ducha Świętego, odważnie bronił Kościoła.

Skorzystaj z zamieszczonego obok formularza, aby wyrazić swoje poparcie dla JE ks. abpa
Stanisława Gądeckiego. Wszystkie podpisy zostaną wraz z treścią listu przekazane Księdzu Arcybiskupowi.

Popieram

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top