I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Garbów bez powiadomienia mieszkańców i radnych Wspólnoty Garbowskiej.

W dniu 23 października 2013 r. odbyła  się I sesja nowo wybranej Młodzieżowej Rady Gminy Garbów.

Młodzi radni otrzymali od Wójta Gminy Garbów Kazimierza Firleja zaświadczenia o wyborze. Po złożeniu ślubowania wyłonili swoje Prezydium w następującym składzie:

1. Przewodnicząca -Katarzyna Bednarczyk

2. Wiceprzewodniczący –  Karol Barszcz

3. Wiceprzewodnicząca – Małgorzata Garnek

4. Sekretarz – Jagienka Chyż

Przypominamy, że do Młodzieżowej Rady Gminy Garbów  wybrane zostały następujące osoby:

1. Karol Barszcz, 2. Katarzyna Bednarczyk, 3. Jagienka Chyż, 4. Paweł Ciołek, 5. Dominka Galemba,

6. Małgorzata Garnek, 7. Dominika Kulawczuk, 8. Michał Łaszc, 9. Hubert Nikodemski, 10. Paulina Paduch

11.Kamila Remijasz, 12.Ilona Rozwadowska, 13.Kinga Skrzypiec, 14. Jakub Suchański, 15. Łukasz Sykut

Wójt nie ogłosił daty inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady

Niestety, ani lokalne media (z wyjątkiem tych finansowanych z budżetu Gminy), ani mieszkańcy gminy Garbów nie zostali poinformowani o planowanej sesji inaugurującej działalność Młodzieżowej Rady. A szkoda, bo z przyjemnością zarejestrowalibyśmy to historyczne wydarzenie. Co ciekawe, o inauguracyjnej sesji nie byli nawet poinformowani wszyscy Radni Gminy Garbów. Zaproszono jedynie  Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Dudzika (PSL) i Jacka Poleszaka (PSL) oraz tzw. „Niezależnych” tj. Katarzynę Chabros, Wiesława Ostapińskiego i Zenona Koputa. Radnych Wspólnoty Garbowskiej nawet nie poinformowano o wydarzeniu, co jest zwykłym nadużyciem dobrego obyczaju politycznego i wzorcowym przykładem zachowania w stylu postkomunistycznym.

Dla nas takie zachowanie Wójta w stosunku do zwykłych mieszkańców, jak też w stosunku do radnych to wyraz jego pogardy i lekceważenia. Cóż, niektóre środowiska, chyba nigdy nie przyzwyczają się do prawdziwie kulturalnych standardów współczesnych demokracji.

Czy to próba izolacji młodych radnych?

Takie separatystyczne postępowanie wójta nie może być odebrane inaczej jak próba izolacji młodych radnych od tej części lokalnej wspólnoty, która nie popiera tego, co robią w radzie „Niezależni” i „Ludowcy”. Mamy nadzieję, że młodzież rozpozna te nieczyste manewry i nie da się wtłoczyć w schematy działania przypominające stare metody PRL. Wszak „nie wlewa się młodego wina do starych bukłaków”. Liczymy, że naszym młodym wystarczy energii i wiedzy, aby te bukłaki rozsadzić i nie dać się przerobić na niby-obywatelską papkę, która z prawdziwym życiem obywatelskim nie ma nic wspólnego.

Zapraszamy do współpracy

Młodych radnych zapraszamy do współpracy z serwisem naszgarbow.pl. Prosimy o przesyłanie informacji o waszych działaniach. Jeżeli zdołamy się dowiedzieć o II sesji, to zarejestrujemy Wasze obrady i pokażemy je na w NaszGarbow.TV. Zalecamy ustalenie spośród was osoby lub osób, które będą odpowiedzialne za kontakt z mediami. Tak to się robi w gminach, w których są przestrzegane standardy życia obywatelskiego.

Redakcja Nasz Garbów życzymy Wam powodzenia!

Autor: Robert Fiutek

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Garbów bez powiadomienia mieszkańców i radnych Wspólnoty Garbowskiej.

 1. persodrom Post author

  To też jest arcy-bulwesująca sprawa. Ludzie do tej pory nie wiedzieli, że tego typu praktyki mają miejsce. W tej sprawie urzędnik potraktował zaproszenia na inaugurację Młodzieżowej Rady, jakby zapraszał tych, których lubi na swoje imieniny. Tego robić panu wójtowi nie wolno. To nie jest nic innego niż zawłaszczenie instytucji publicznej do celów własnego układu politycznego. W tym przypadku mamy widoczną współpracę „Niezależnych” i PSL.

  To jest przykład dzielenia lokalnej wspólnoty. Czy to jest droga pokoju? Nie, to jest droga urzędowego wykluczenia opozycji, co jest w istocie przekroczeniem zasad życia demokratycznego.

  Proszę o tym problemie napisać na stronie Gminy Garbów albo w dotowanym przez gminę Głosie Garbowa.

  Reply
 2. jawność

  Minęło 16 miesięcy od powstania Rady a na stronie BIP nie ma ani jednej opublikowanej uchwały Młodzieżowej Rady Gminy Garbów, ani jednego protokołu z sesji. Chyba nie tak to miało wyglądać? Młodzieżowa Rada Gminy, takie oczko w głowie pani Sanaluty, pana wójta, a tu takie zaniedbania!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top