BIP – braków ciąg dalszy. Od roku 2010 nie są publikowane informacje kwartalne o wykonaniu budżetu.

Kolejnym stwierdzonym „zaniedbaniem” jeżeli chodzi o prowadzenie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Garbów jest brak informacji kwartalnych o wykonaniach budżetu. Ostatnia taka informacja została opublikowana w dniu 5 lipca 2010 roku. Brakuje również informacji z poprzednich lat. Widać, że z każdą kolejną kadencją swoboda w prowadzeniu BIP wzrasta. Czy to efekt zasiedzenia urzędniczego czy czegoś innego? Prosimy czytelników o dokonanie samodzielnej oceny.

Państwo polskie w wielu przejawach przestaje w ostatnich latach prawidłowo działać. Widać udziela się to również  samorządom lokalnym. Stwierdzamy pilną potrzebę podjęcia działań naprawczych. Mamy nadzieję, że nasi lokalni urzędnicy będą nam wdzięczni za bezpośrednie wskazywanie licznych usterek i rozbudzanie sprzyjającego społecznego klimatu do przeprowadzenia potrzebnych zmian. Wszak wiadomo, że łatwiej jest działać i podejmować nawet bardzo trudne, w tym personalne decyzje, mając masowe wsparcie lokalnej społeczności.

Poniżej ostatnia zamieszczona w BIP kwartalna informacja o wykonaniu budżetu:

sprawozdanie kwartalne

źródło: garbow.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “BIP – braków ciąg dalszy. Od roku 2010 nie są publikowane informacje kwartalne o wykonaniu budżetu.

 1. tomtom

  W sumie to tylko kolejna biurokracja. W każdym samorządzie są takie niedoróbki. Gdyby rzeczywiście coś było nie tak to kontrole zewnętrzne na pewno by nie odstapily od wymierzenia kary. Pewnie żeby prowadzić taki BIP który mało kogo obchodzi wiele urzędow zatrudnia dodatkowych ludzi. Ja na przykład wolę chodnik niż ten bip bo nie mam z niego pozytku. Wiadomo, że praca urzędu gminy nie jest doskonała i kilka osób powinno stracić stołki, ale i tak porządek i kultura są na znacznie wyższym poziomie niż 10 lat temu. Oświadczenia majątkowe to z kolei taka zabawa dla wscibskich. Nie powinny być jawne, wystarczy że NIK czy inna instytucja kontrolna ma do tego dostęp.

  Reply
  • persodrom Post author

   To nie zabawa dla wścibskich tylko obrona obywateli przed korupcją. Od razu widać kto pisze komentarz i z jakich pozycji wypowiada słowa. Zamiast przeprosić i naprawić jeszcze oskarża. Uchybienia są poważne. A to że powinno parę osób stracić stołki to się zgadzam.

   Reply
  • persodrom Post author

   Kto? Uosobienie modelu winowajcy, który nie chce się pogodzić, że ktoś wskazuje jego przewinienia. Wysyła on stworzone na poczekaniu alter ego, aby wystąpiło w jego obronie od strony nieprzyjaznego mu lasu. To taka forma chwilowej ucieczki, która ma dać złudzenie fałszywego komfortu i pokoju.

   Reply
    • persodrom Post author

     Niektóre zdania człowiek rozumie dopiero po jakimś czasie. „Wszystko powinno być tak proste, jak to możliwe. Ale nie prostsze”. Albert Einstein

     Reply
     • Camel

      Obserwując komentarze pana persodrom śmiem twierdzić, że w tutejszym środowisku trudno byłoby znaleźć kogoś, kto mógłby dorównać prezentowanej przez Niego logice i elokwencji. Chylę czoła i proszę o więcej.

 2. marek

  Powinien Pan dostać medal od Stowarzyszenia Wspólnota Garbowska, bo bessprzecznie Pan na niego zasługuje. Jeszcze w przyszłości doczeka się Pan pomnika za życia za tyle dobrego co robi pan dla naszej wspólnoty.

  Reply
  • persodrom Post author

   Bóg zapłać za dobre słowo ale nie gustuję w medalach i tym podobnych historiach. Rozpoczęliśmy jako społeczność poważne dzieło i czeka nas sporo cierpliwej pracy, która przyniesie wymierne owoce lokalnej społeczności. Wierzę, że z czasem zaangażuje się w nasze działania jeszcze więcej osób, gdyż dobro i wolność mają naturalną silę przyciągania. Prostota i dobroć serca oraz wolność umysłu są zresztą, często dzisiaj zapomnianymi, skarbami polskiej kultury i polskiego ducha. Niech, ci którzy to rozumieją, wydobywają ze swoich polskich wnętrz te skarby. To przyciągnie innych, którzy w sercu nie są zepsuci, którzy również umiłowali polskość i chcą tą miłość w sobie poglębiać. To wyzwala. Zachęcam. Trzymajcie się dobrzy ludzie. Dobrej niedzieli życzę wszystkim. Wykonaliśmy dużo dobrej roboty w tym tygodniu. Odpoczywajcie ze spokojem w sercu.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top