Ktoś rozpowszechnia anonimowy paszkwil. Komu to przynosi pożytek?

Szanowni Państwo, jak niektórzy zapewne już wiedzą, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, jak też w innych w dniach, w lokalnym „obiegu” pojawił się anonimowy dziwaczny tekst, w którym szkalowane jest dobre imię kilkunastu mieszkańców gminy Garbów. Obraźliwy materiał napisany z udawaną (?) niezręcznością i błędami pojawił się na tablicy przy bramie kościoła w Garbowie, a potem widziano go również w innym miejscu. Obecnie kserokopia materiału podawana jest z rąk do rąk i w ten sposób  upowszechnia się wśród mieszkańców gminy.

 Szokująca i dziwaczna treść

Treść tego szkalującego anonimu dla każdego, kto go przeczyta musi być szokująca. Powiem szczerze, że osobiście niczego podobnego wcześniej nie widziałem. Nie przytaczając konkretnych zdań, bo się do tego zwyczajnie nie nadają, wyjaśnię tylko, że całe kłamstwo sprowadza się do nazwania w dziwacznie i ohydnie brzmiących słowach kilkunastu osób diabłami. Czytanie tekstu może wzbudzać niepokój duchowy i zdziwienie. Materiał wyraźnie ma podłoże „polityczne”, gdyż w zasadniczej mierze odnosi się do osób zaangażowanych w lokalne życie publiczne i stowarzyszeniowe. W pierwszym rzędzie oczerniane są osoby będące w opozycji do środowiska władzy związanego z wójtem Kazimierzem Firlejem. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, kto jest autorem kolportowanych paszkwili. Osoba, która stworzyła ten obraźliwy materiał, wnosząc po stylu, sama wydaje się chorować na to, co zarzuca innym. Z uwagi na samą treść, w której posądza się poszczególne osoby o związki z siłami nieczystymi nazywając ich diabłami, czy szatanami, musimy poinformować naszych Czytelników o pewnych faktach, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni. Otóż szokujące zarzuty o tym samym okultystycznym czy diabelskim charakterze w stosunku do mnie jako wydawcy „Naszego Garbowa” padły z ust pana Kazimierza Firleja jak też z ust jego syna Konrada Firleja.

Wójt i jego syn nazwali mnie szatanem i czcicielem lucyfera

31 października 2014 roku pan Konrad Firlej zadzwonił na nasz redakcyjny telefon i w czasie 35 minutowej rozmowy wypowiedział niespodziewanie dość szokujące słowa stwierdzające, że rozmówca czyli ja „modli się do swojego bożka lucyfera”, a następnie wypowiedź „ja widzę w panu szatana”. W czasie rozmowy padły też inne obraźliwe w stosunku do rozmówcy sformułowania wskazujące na przypadłość nazywaną manią wyższości: „jak Firlej mówi, to Fiutek słucha, jak Firlej pozwoli mówić to…” – ta wypowiedź była powtarzana w czasie całej rozmowy.  Jak wszystkie redakcyjne rozmowy, również ta została oczywiście zarejestrowana. Inne zdarzenie w podobnym stylu. Na kilka dni przed wyborami na korytarzu sądu pan Konrad Firlej powiedział do rozmówcy telefonicznego: „on podpisał pakt z diabłem”. Świadkiem tej „rozmowy” była jedna z osób znajdujących się na korytarzu. Trzeci przypadek o podobnym charakterze miał miejsce za przyczyną ojca wyżej wymienionego Konrada Firleja. Otóż pan Kazimierz Firlej potwierdził, że zgadza się z obraźliwymi słowami swojego syna i wypowiedział między innymi takie  skierowane do mnie szokujące zdanie: „wielu ludzi mówi tu, że jesteś szatanem” i po chwili w zabawny dla obserwatorów sposób wykonał dziwaczny skok w tył. Kaliber zarzutów zdziwił mnie, gdyż, mówiąc najkrócej, od lat żyję życiem Kościoła. Z obu bezpośrednich rozmów zrozumiałem tyle, że panowie mają rodowe przeświadczenie, że kto ośmiela się krytycznie oceniać pana Firleja jako wójta, ten jest jest człowiekiem niższego rzędu, który musi czekać na pozwolenie, aby zabrać głos, a jak się nie chce temu poddać, to znaczy, że czci moce piekielne.

Kto to zrobił? Komu to służy?

W kontekście rozpowszechnianego anonimowego paszkwilu, który dotarł do bram kościoła jak też jest kopiowany i przekazywany sobie z ręki do ręki, lokalna opinia publiczna powinna wiedzieć o wyżej wymienionych zdarzeniach. Nie twierdzę, że oczerniające materiały były rozwieszane bezpośrednio lub z inspiracji pana Firleja lub jego syna, jednak nie można tutaj  tego wykluczyć. Z pewnością ten wątek jako jeden z pierwszych powinien być sprawdzony przez organy ścigania. Siłą rzeczy, ktoś kto wcześniej dopuszczał się w stosunku do tej samej osoby podobnego kalibru i treści obraźliwych wypowiedzi, z którą to osobą jest w publicznym konflikcie, naturalnie jawi się jako pierwszy podejrzany.

Materiał jest na tyle wstrętny i szokujący, że bardziej oskarża i ośmiesza tego, kto go napisał i kolportował niż tych, których opisuje. Rozprzestrzenia się on bardziej jako coś dziwacznego i budzącego samo w sobie niedowierzanie, że ktoś mógł coś takiego wytworzyć niż jako źródło informacji o konkretnych osobach. Ktoś, kto to napisał z pewnością sam jak najszybciej powinien zgłosić się do egzorcysty. Bezsprzeczne jest jednak to, że jednoznaczną intencją tekstu była próba poniżenia w oczach opinii publicznej konkretnych osób będących w opozycji do obecnego wójta, a przede wszystkim osób związanych z serwisem „NaszGarbow.pl”, stowarzyszeniem „Wspólnota Garbowska” oraz z kilkoma mieszkańcami Bogucina zaangażowanymi w niezależną od władz gminy działalność społeczną.

Nie przyzwalajmy na zło

Z uwagi na tło okultystyczne całego zdarzenia, o wszystkich wyżej wymienionych faktach poinformowany został ksiądz proboszcz Zenon Małyszek. Liczymy na jednoznaczne publiczne potępienie sprawcy czy sprawców obraźliwego paszkwilu, który przecież rozpoczął swoją karierę na dwa dni przed Bożym Narodzeniem właśnie na tablicy przed kościołem w Garbowie. Tego typu napaści, którymi w bezpardonowy sposób, anonimowo obrażani są parafianie, nie powinny pozostawać bez konkretnej reakcji osób pasterzy. Milczenie w tej sprawie może być odebrane jako pewna forma przyzwolenia na ewidentne zło, które właśnie się dokonuje.

Nie chcieliśmy tego tematu wywoływać wcześniej, aby nie zakłócać okresu świątecznego, ale skoro sprawa nadal żyje poprzez rozprzestrzenianie się z rąk do rąk obraźliwego materiału, musieliśmy o tym napisać, aby lokalna opinia publiczna znała pełny kontekst sprawy.

Robert Fiutek

Wydawca „Nasz Garbów”

Ktokolwiek z Czytelników miałby informacje na temat sprawcy czy sprawców zamieszanych w kolportowanie oczerniających anonimów, prosimy o kontakt z redakcją.

 e-mail: redakcja@naszgarbow.pl                   tel.: 695 324 999

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Ktoś rozpowszechnia anonimowy paszkwil. Komu to przynosi pożytek?

 1. asiekyks

  „Świadkiem tej “rozmowy” była jedna z osób znajdujących się na korytarzu”, wiecie Państwo taki argument może podać każdy i napisać, że ktoś do niego dzwonił i coś powiedział, nie jest to natomiast faktyczny materiał potwierdzający, że taka sytuacja miała miejsce. Łatwe do zanegowania. Jeżeli chodzi o wspomniany „materiał prasowy” to chyba nie jest to szeroka skala publikacji, skoro mieszkając niedaleko kościoła nie miałam okazji go widzieć, a żaden z sąsiadów czy znajomych także o czymś takim nie wspomniał, w związku z powyższym czy możecie Państwo opublikować zdjęcie „materiału”, żeby każdy osobiście mógł poddać ocenie jego charakter, a nie bazować na Pana w tym przypadku indywidualnym wnioskowaniu?

  Reply
  • redakcja

   Nie zamierzamy publikować obraźliwego materiału, aby nie pomnażać zła.

   Odnośnie wypowiedzi pana Firleja i jego syna to istnieje też nagranie. Świadkowie zdarzenia to świadkowie zdarzenia. Każdy z nich jest gotowy zeznawać. Mówią to, co słyszeli i widzieli.

   A poza tym prawdy nigdy nie da się obalić. Można ją zakłamywać, ukrywać, mataczyć ale w końcu wyjdzie.

   Mam rozumieć, że pani broni takiej postawy, że wyzywa się ludzi od lucyferów i szatanów.

   Reply
   • asiekyks

    Nie bronię Panie redaktorze. Nie bronię w tym wypadku żadnej postawy, bo nie byłam przy zdarzeniu, nie mam pewności, że było ono prawdziwe, tym bardziej jak sam Pan napisał prawdę można mataczyć. Dodam tylko, że nawet gdyby rozmowa faktycznie miała miejsce to niech Pan napisze tak szczerze, gdyby od wielu miesięcy ktoś oskarżał, również poniekąd obrażał Pana tatę, najbliższą dla Pana osobę, którą Pan kocha to nie puściłby Panu nerwy? Bo mi osobiście wyczerpałaby się cierpliwość i takie zachowanie Pana Konrada byłoby dla mnie w tym zajściu całkowicie usprawiedliwione i normalne.

    Reply
    • redakcja

     Czyli kontynuuje Pani mataczenie i jednak akceptuje pani patologiczne standardy. Pan Firlej jest osobą publiczną i obywatele mają prawo oceniać jego działania i opisywać przewinienia. Władzę trzeba kontrolować i patrzyć jej na ręce. Opluwanie i wyzywanie ze strony urzędnika czy jego rodziny w odpowiedzi na normalną w demokracji krytykę prasową to patologia. Broniąc takich postaw staje Pani po stronie tej patologii i stosuje Pani podwójne standardy.

     Reply
     • asiekyks

      Nie neguję krytyki, nie bronię postaw, tylko wyrażam swoją opinię. Nie uważam, żebym stosowała podwójne standardy, ale skoro Pan zna mnie lepiej to poddam się takiej ocenie i nie będę dyskutowała nad tym, gdyż szkoda nerwów:) Nie odpowiedział Pan tylko na moje pytanie. Co by Pan zrobił gdyby oczerniano Pana tatę(nie wchodząc w to czy słusznie czy nie), przezywając go i obrażając publicznie? To takie szokujące, że syn broni honoru swojego ojca?

     • redakcja

      Proszę opanować chaos pojęciowy. Krytyka prasowa to nie oczernianie. Dla środowisk władzy, które dążą do sprywatyzowania i zawłaszczenia sfery publicznej takie myślenie jest charakterystyczne.

      Z pewnością nigdy nie wyzywałbym nikogo, tym bardziej w tak strasznych słowach. Jest miejsce na polemikę i normalną wymianę myśli, jak też na przyznanie się do winy i przeproszenie mieszkańców. To jest właściwa droga a nie wyzwiska.

      Usprawiedliwiając przemoc słowną w reakcji na krytykę prasową staje Pani po stronie tych gości z Paryża.

    • do asiekyks

     Dążenie do jawności finansów i próba sprawdzenia stanu licznika samochodu służbowego wójta to dla Ciebie obrażanie? Władza nie jest nietykana! Co to w ogóle za myślenie? Nerwy puściły… To ludziom puszczają nerwy na to co się wyprawia. Urzędnikowi i jego potomstwu nerwy mogą puszczać a ludzie nie mogą nic powiedzieć. Zakłamana etyka wyrachowanego układu obliczona na utrzymanie władzy za wszelką cenę.

     Reply
     • asiekyks

      Nie, dążenie do jawności nie jest dla mnie obrażaniem. Nikt nie jest nietykalny, nie tylko władza:) Ale widzę, że tutaj każdy lepiej wie co się myśli i jakich postaw się broni:) Każdy może powiedzieć co chce, żyjemy w wolnym kraju. Skoro ludziom nie podoba się władza to należy ją odwołać, istnieją do tego odpowiednie legalne drogi, nie widzę problemu żebyście odwołali wójta, można to zrobić, potrzeba tylko poparcia za taką inicjatywą i po sprawie.

     • redakcja

      Własnie pracujemy nad świadomoscią społeczną i za to jesteśmy wyzywani i atakowani. Światło jawności niektórych bardzo razi.

     • Monika

      A kto obrażał tatę i w dodatku niesłusznie? Myślę, ze tata od wielu lat obraża część niewygodnych mieszkańców. Wyzwiska te znane są od lat w głosie Garbowa i wypowiadane publicznie. Nie manipuluj asiekyks. Jemu wolno wyzywać?

 2. Buba

  Trzeba uważać co się mówi, a tym bardziej wiesza na kościele i przystankach, tu już zahaczamy o publiczne znieważanie i szarganie dobrego imienia osób. Powinien ktoś to zgłosić do prokuratury, skoro wiele osób to widziało.

  Reply
   • redakcja

    Podobno kościelny nie widział. Tak poinformował nas ks. Proboszcz. Musiało to zostać zerwane wcześniej przez inną osobę. Potem widziane też było na przystanku w Bogucinie.

    Reply
 3. asiekyks

  „Usprawiedliwiając przemoc słowną w reakcji na krytykę prasową staje Pani po stronie tych gości z Paryża.” Teraz to Pan stanowczo przesadził. Jest bardzo niestosownym pisać w ten sposób, obrażając nie tylko wartości wpojone mi przez rodziców, ale również moje uczucia religijne. Właśnie potwierdził Pan to, że dyskurs publiczny przez Was stosowany jest poniżej zera. Gratulację.

  Reply
  • redakcja

   To są właśnie te podwójne standardy. „Uczucia religijne” nie obrażają się na wyzywanie od szatanów gdy robi to pan wójt z synem, a gdy się na to zwróci uwagę, to od razu są strasznie urażone.

   Reply
 4. Magdalena

  To mnie zdumiewa najbardziej: większa empatia i zrozumienie wobec sprawców zła niż wobec ofiar. Asiekyks proszę się zbyt szybko nie obrażać, wójtowi bezpodstawnie nikt nie zwracał uwagi. Pana wójta i jego syna OBOWIĄZUJE szacunek wobec obywateli.

  Reply
 5. kira

  asiekyks szkoda czasu na ‚dyskusję’… rozbuchał się tu ktoś i to bardzo mocno skoro nawet takich hadcorowych porównań się ima (ataki terrorystyczne w Paryżu)
  czytam namiętnie publikację tutaj i nasuwają się wciąż te same wnioski:
  – dlaczego skoro władza w GG jest taka fatalna ci sami wygrywają kolejne wybory i to miażdżacą przewagą?
  – czy tak trudno zrozumieć, że ludzie wbrew temu co sie próbuje im mówić to nie są wiejskie głupki? (na szczęście KAŻDY pamięta poprzednią władzę i to co się działo za jej czasów)
  – tajemniczy anonimowy paszkwil? czy widział go ktoś spoza grona kółka wzajemnej adoracji? jakim cudem nie widział go kościelny skoro wisiał pod kościołem?

  Reply
  • redakcja

   Odpowiem
   – ludzie wybierają tę władzę gdyż jeszcze nie wiele o niej wiedzą. Prawda jest taka, że nawet radni niewiele się orientują
   – nikt nikogo tutaj nie wyzywa z wyjątkiem części sympatyków wójta
   – paszkwil jest niestety faktem, a teraz próbujecie to podważyć gdyż obawiacie się śledztwa i prokuratora.

   Odnośnie porównania do terrorystów w Paryżu to musisz wiedzieć, że przemoc jest przemocą. Wyzwiska wójta i jego syna, wynoszenie się ponad mieszkańców, odmawianie prawa do wyrażania opinii, reagowanie przemocą słowną na normalne pytania prasy to patologia. Zaczyna się od przemocy słownej a kończy nie wiadomo gdzie. Takie zachowania powinny być jednoznacznie potępione a nie usprawiedliwiane tym, że większości to nie przeszkadza albo o tym nie wie, gdyż głosowaniem nie da się zmienić zasad.

   Reply
  • Gr-

   Co do wyborów to należy podkreślić fakt ilości osób które po ludzku mają dość obecnego systemu-nie tylko w naszej gminie ale i Polsce. Utrata wiary na zmianę to skutkuje brakiem chęci pójścia na głosowanie! Gdyby Ci nie głosujący popierali obecną władzę i byli z niej zadowoleni to jako pierwsi poszli by głosować coby zostali na kolejne lata…

   Reply
 6. kira

  ależ droga Redakcjo to zupełnie nie tak!
  i ja żeby było jasne nie jestem niczyim sympatykiem, sama mam kilka uwag co do funkcjonowania pewnych spraw w gminie. Jednak nie zapominajmy, że to nie jakaś metropolia tylko kilka niewielkich miejscowości. Ludzie się znają, chodzili razem do podstawówki, biegali po tych samych podwórkach. Znają swoich rodziców, dzieci. Niestety albo może czasem stety wiedzą też o różnych ‚brudkach’ na czyjś temat. I niech się Redakcja nie dziwi, że niektórzy emocjonalnie reagują na nie do końca rzetelne i słuszne wypowiedzi na temat osób publicznych.

  Ja się żadnego śledztwa ani prokuratora nie obawiam, proszę nie generalizować.

  Ale czy jest sens tracić czas i energie, oraz ewentualne pieniądze na takie za przeproszeniem ‚pierdoły’? może i ktos coś napisał, w końcu wolność prasy? Jak ktoś ma czyste ręce nie musi sie chyba obawiać jakiś karteczek pod kościołem czy gdziekolwiek indziej?

  A może lepiej byłoby sie zająć czymś bardziej pożytecznym dla lokalnej społeczności:

  – czemu nie interesuje Was fakt zwolnienia dr Augustine Nwuha?

  Reply
  • redakcja

   Nikt tu się karteczek nie obawia. Po prostu niewinni ludzie zostali obrażeni przez porównanie do diabłów. Wolność słowa nie polega na obrażaniu innych. Ale jaki wzorzec taki produkt. Ryba psuje się od głowy a przykład idzie z góry.
   To sprawa dla prokuratora.

   Reply
 7. kira

  Może jestem naiwna ale wydaję mi się że nie ma co demonizować sytuacji finansowej w gminie. Przecież mają tam różne kontrole z zewnątrz, spektakularny szwindel nie przejdzie, to już nie te czasy. Mnie osobiście średnio interesuję ile karpia i za ile zjedli na gminnej wigilii.
  Za to chętnie poszłam załatwić sprawę w gminie do kompetentnej i miłej Pani, której nie przeszkodzę w podgryzaniu kiełbaski. Chętnie korzystałabym z miejscowej przychodni w której pracują (!) prawdziwi lekarze z powołaniem, w pełnym wymiarze swoich godzin przebywają w gabinecie i rzeczywiście pomagają ludziom. Przydałby sie też gabinet ginekologiczny, kardiolog. Stomatolog po którym nie trzeba poprawiać. To są faktyczne potrzeby mieszkańców i tutaj można byłoby robić raban w gminie dlaczego nic sie nie zmienia.
  Czy nie fajnie byłoby mieć bezpieczne przejście wzdłuż całej warszawskiej albo stary drzewostan na cmenaatrzu, zamiast granitowej pustyni?
  Może warto pójść tą drogą Redakcjo? skupić się na wymiernej pomocy i konkretnych osiągnięciach a nie kolejnych rozprawach w sądzie i grożeniem prokuratorem.?

  Reply
  • redakcja

   Widzę, że gryzie panią ten prokurator.
   Proszę pójść do wójta i mu o tym powiedzieć o drzewostanie itp. Usłyszy pani nie widzę takiej potrzeby albo badźmy dobrej myśli…
   A odnośnie działania urzędu to widać jak to jest choćby na przykładzie samochodu z tajnym licznikiem…

   O rozwoju ośrodka zdrowia itp. proszę poinformować swojego radnego.

   Reply
  • Dość PObłażania

   Dlaczego ZOZ tak działa to powinna pani wiedzic bo …. nie zależy żeby tu byli dobrzy lekarze bo po co? żeby dla …. była konkurencja? Im gorzej tym lepiej mówi pani to coś???!!!!

   Reply
   • Agnes

    Dlaczego ZOZ tak działa? Bo tak nadzoruje go Społeczna Rada Społecznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garbowie. Wójt jest przewodniczącym tej Rady. Temat ten to takie zapomniane poletko działalności pana wójta Firleja, które trzeba skontrolować

    Reply
 8. kira

  „Po prostu niewinni ludzie zostali obrażeni przez porównanie do diabłów. Wolność słowa nie polega na obrażaniu innych. Ale jaki wzorzec taki produkt. Ryba psuje się od głowy a przykład idzie z góry.
  To sprawa dla prokuratora.”
  ojtam ojtam 😀 przecież jeśli chodzi o obrażanie innych Wy też macie troszkę na sumieniu… to wszystko przypomina bójkę małych chłopców na podwórku. Populistyczne hasełka i burze w szklance wody.

  Reply
  • redakcja

   Proszę tu nie zacierać winy sprawców. Zrównuje pani oczernionych z oczerniajacymi. To manipulacja.
   Nikogo nie obrażamy. To nie nasz styl.

   Reply
  • redakcja

   Tak z pewnością niezły jest ubaw z ukrywania stanu licznika samochodu służbowego… i wybryków niedojrzałego młodego. Jak Firlej pozwoli mówić to…
   Żałosne. Sorry za brutalność…

   A odnośnie treści paszkwilu to osobom które to widziały nie było do śmiechu. Raczej byli zszokowani.

   Reply
  • Gr-

   jaki ubaw? to poważna sprawa!! widzę ,że niektórym mocno zależy na tym by jakoś to się rozwiało echem,jednak zbyt poważne słowa zostały użyte! brak świadomości co może nastąpić gdy przywołuje się diabła? jak tak można?! może już pełnoletni ale czy dorosły ten co to napisał i rozwiesił?

   Reply
  • redakcja

   Ci, ktorzy napisali ten anonim zdradzają symptomy opętania.

   Widzę, że już puszcza pani samokontrola i wychodzi prawdziwe oblicze.

   Reply
 9. kira

  Nic mi nie puszcza, za to Pan bardzo emocjonalnie do wszystkiego podchodzi 🙂
  O ile mi wiadomo osoba opętana przez szatana miałaby problem z wejściem na teren kościoła.
  Jedno jest pewne – kogoś faktycznie tu opętało.

  Reply
  • redakcja

   Dlatego powiesił paszkwil przy bramie.

   Podchodzimy do życia z sercem, a nie cynicznie 🙂 jak ci, którym chodzi tylko o władzę. Tu się różnimy.

   Reply
 10. kira

  Na moje wspomnienie o nieprawidłowościach w przychodni odesłał mnie Pan do radnego, ale jak tylko pojawiła się info o tym, że nadzoruje ich komisja z wojtem na czele obiecał Pan się tym zająć…. ciekawe…. Dzięki Agnes. z chęcią poczytam na ten temat, także czekam na artykuł. pozdrowienia

  Reply
 11. fm

  Nie popieram p. Firleja. Widzę wiele jego błędów, niedociągnięć. Widzę jego stosunek do ludzi, na pozór wszystko ok, a i tak zrobię to co mnie się podoba. To też dzięki Wam poznałam wiele faktów. Ale czasem mnie poprostu rozbrajacie. Ktoś z czytelników zwraca uwagę żebyście zajęli się sprawą ośrodka w Garbowie ( zresztą słusznie, takie sprawy też powinny interesować Redakcję), odsyłacie do radnego. Dopiero gdy ktoś następny pisze że to też Firlej ( co powinniście wiedzieć) w redakcyjnym komentarzu pojawia się zdanie,że zajmiecie się tym. Chyba nie tak powinno to wyglądać.

  Reply
  • redakcja

   Nigdy ośrodkiem się nie zajmowaliśmy. Nie był to też temat na radzie gminy. Nigdy nie mieliśmy sygnałów od czytelników.
   Proszę napisać o szczegółach na email jeżeli coś jest do interwencji.

   Reply
 12. do kira

  To znaczy, że broni Pani osoby, która to wieszała, jakby ją Pani znała. Skoro wie Pani nawet, że nie jest opętana, to tym gorzej o niej świadczy, że tak sama z siebie paszkwil wywiesza na kościele. A swoją drogą widziałam na nabożeństwach uzdrawiających w kościele osoby opętane, więc proszę nie mówić, że jest niemożliwe, żeby weszły do kościoła. Wchodzą często, choćby po to, żeby coś zbezcześcić. Najbardziej boją się Najświętszego Sakramentu.

  Reply
 13. kira

  Jedyne czego bronie to zdrowy rozsądek którego naprawdę tu brakuje!
  Szatan,opętanie,wina sprawców, prokurator,manipulacja – wszystko ma wywołać burzę w szklance wody i brawo Wam za to, dałam się wciągnąć.
  Ale tak naprawdę o co ten bój? O czyjś ból tyłka, że wójt gminy to normalny facet z normalnej rodziny. /…/ Wasze sugestie, na temat jego syna są wręcz śmieszne.
  Doprawdy czy służbowe auto gminy jest gdzieś chowane? jeśli kogoś tak strasznie interesuje stan licznika niech sobie zajrzy przez okno.
  Zajmijcie się poważnymi problemami skoro w jak sami twierdzicie jesteście ” znakiem żywotności lokalnej społeczności, która świadomie i skutecznie dąży do samostanowienia o sprawach swojej ziemi” bo jak na razie uprawiacie wojnę garbowsko-garbowską. Proponuję zebrać 15 osób, złożyć wniosek i przeprowadzić referendum czy lokalna społeczność jest zadowolona z tej waszego ‚samostanowienia’ o sprawach garbowszczyzny.

  Reply
  • persodrom Post author

   Pani kiro, to nie Pani będzie decydować kogo i co interesuje i czym mamy się zajmować. Blokowanie prześwietlenia samochodu służbowego użytkowanego przez wójta to oczywisty skandal i proszę nie zmiękczać całej sprawy. Jeżeli nie ma nic do ukrycia to trzeba udostępnić dokumenty i po sprawie. Jeżeli Pani to nie interesuje to nikt nie zmusza Pani do czytania. Są jednak osoby, które się tym interesują i rozumieją, że ograniczenia w dostępie do dokumentów publicznych to nasza garbowska wstydliwa nienormalność. Albo samochód był uczciwie używany albo były nadużycia. Nie ma innej możliwości. Na razie nie wiemy jak było. Budzi wątpliwości jedynie fakt użytkowania lub nieużytkowania samochodu również do celów prywatnych.

   A odnośnie spraw szatańskich, to gdyby taki paszkwil dotyczył wójta albo kogoś z jego otoczenia to pewnie podnosiłaby Pani larum oburzenia na cały powiat co to za metody i co za ludzie.! Gdy szatańskich wyzwisk używa czczona władza w stosunku do wydawcy, to wszystko jest w porządku. Gdzie uczciwość i sprawiedliwy osąd? Przecież to obłuda i zakłamanie. Pani asiekyks mówiła coś o „uczuciach religijnych”. Prawdziwa religia nie opiera się na uczuciach. Jeżeli taka zakłamana postawa nie koliduje z tzw. „religijnymi uczuciami” to znaczy, że i religijność jest obłudna i zakłamana i nie służy prawdzie i miłości, ale pudrowaniu pozorów i samooszukiwaniu.

   Co Pani sugeruje, że tylko Ci, którzy klaszczą, często bezrozumnie albo nieświadomie, władzy mają prawo do głosu? To ja Pani doradzę coś takiego. Niech, ci którzy nie chcą czytać i cokolwiek wiedzieć, nie czytają. Nie ma przymusu. Proszę nas zostawić w spokoju a nie próbować wprowadzać jakieś totalitarne patologiczne zasady. Czy to Pani, która nawet nie ma odwagi, aby jawnie się wypowiedzieć, ma decydować o tym co ktoś ma mówić czy pisać? W głowach się poprzewracało jak jednemu młodemu panu. Przykro mi to mówić, ale to niestety prawda. Czy w środowisku lubelskim, jeżeli ktoś np. studiuje, również promuje takie poglądy?

   Pracujemy i piszemy dla tych, których to interesuje, ok 1200 osób tygodniowo. Ta grupa się powiększa się i rozwija. Powoli ludzie widzą i rozumieją coraz więcej. Kto chce ten idzie drogą prawdy i jawności. Proszę w tym nikomu nie przeszkadzać bo to wstyd tak robić.

   Reply
  • rozsądek??

   Proszę pójść do wójta i tam bronić rozsądku a nie tu gdzie ludzie się bronią przed napaścią. Gdzie Pani rozsądek?

   Reply
  • persodrom Post author

   A odnośnie pana Konrada Firleja to nie piszemy o żadnych „sugestiach” pani kiro, ale o faktach, którymi są jego wypowiedzi w czasie rozmowy. Przykra i wstydliwa sprawa, ale niestety takie słowa kilkukrotnie z jego ust padły. Uderzające było poczucie bezkarności i mniemanej wyższości. Generalnie szok.

   Reply
  • ha ha

   Niezły normalny facet z normalnej rodziny, co ludzi od szatanów wyzywa! Śmiechu warte. A wcześniej pana GJ od nawiedzonych, jeśli taka jest norma to świat oszalał.

   Reply
 14. Jadzia

  Już wiem kto jest autorem „paszkwilu” i udało się zamęt wprowadzić. Gratuluję determinacji w ciągłych próbach skłócenia społeczeństwa

  Reply
  • persodrom Post author

   Tak? To jest pani szybsza od policji. Proszę nam zdradzić sekret.
   A ze swojej strony współczujemy tej szalonej determinacji w ciągłych próbach wykluczenia części społeczeństwa.

   Reply
  • Gr-

   nie wiem kto to pisał i rozwieszał ale na umyśle to chyba zdrowy nie jest!
   trzeba mu przypomnieć :
   KTO KOGO PRZEZYWA TEN SAM TAK SIĘ NAZYWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply
 15. kira

  brawo Gr! 🙂 wreszcie jakiś tekst z podwórkowej zabawy, który jest tu jak najbardziej na miejscu :):):)

  Reply
 16. Gr-

  dokładnie, wyzywając czy porównując z diabłami ktoś chyba jest z nimi za pan brat?
  autorowi tekstu o diabłach medycyna pomoże?
  modlitwa,nawrócenie…..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top