30 września 2016 – Chlorowanie wody w Bogucinie, Leścach i w Piotrowicach Wielkich po stwierdzeniu przekroczenia parametrów mikrobiologicznych wody

Informacja Wójta Gminy Garbów:

W związku z niewielkim przekroczeniem parametrów mikrobiologicznych wody, stwierdzonych w niektórych punktach poboru w Bogucinie, Leścach oraz Piotrowicach Wielkich, woda w wodociągu została poddana chlorowaniu, co zapewnia jej odpowiednią jakość.

Nie została wydana decyzja o unieruchomieniu wodociągu. Wodociąg jest na bieżąco monitorowany i kontrolowany przez służby sanitarne.

Wójt Gminy Garbów

Kazimierz Firlej

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “30 września 2016 – Chlorowanie wody w Bogucinie, Leścach i w Piotrowicach Wielkich po stwierdzeniu przekroczenia parametrów mikrobiologicznych wody

  1. jakość wody Post author

    Sprawcą tego „niewielkiego przekroczenia parametrów biologicznych”, o którym pisze wójt są: BAKTERIE COLI. Najwyższy czas problem rozwiązać systemowo tzn u samych przyczyn! Badania wody w gminie są zaledwie kilka razy w roku. Może być tak, że przez kilka tygodni czy miesięcy pijemy zatrutą wodę. Ostatnia kontrola była w czwartek a w piątek zarządzili chlorowanie.

    Przykład z innej gminy
    http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/strzelce-krajenskie/art/7938010,skad-sie-bierze-cola-w-wodzie,id,t.html

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top