Pełna wybojów droga z Piotrowic Wielkich do Pociechy

Jako mieszkanka Piotrowic Wielkich pragnę zająć stanowisko w sprawie dokończenia budowy drogi Piotrowice Wielkie – Pociecha. Mam nadzieję, że to co tutaj piszę poruszy wreszcie wyobraźnię władz Samorządu Gminy Garbów i skłoni je do podjęcia pozytywnej decyzji w tej kwestii. Jednocześnie pragnę, aby ta sprawa została upubliczniona w nadziei na szybszą reakcję Pana Wójta Kazimierza Firleja i Rady Gminy Garbów.

Zdjęcie 2

Mamy dość lekceważenia tego problemu. Ryzykuję tutaj wypowiedź w imieniu społeczności zamieszkującej kolonię, bowiem zdaję sobie sprawę jak wiele przedsięwzięć z życia codziennego każdego z nas utrudnia brak solidnej drogi. Jesteśmy jedną z nielicznych kolonii w naszej gminie, która pozbawiona jest dostępu do nowoczesnej infrastruktury drogowej.

Zdjęcie 4

Osobiście czuję się pokrzywdzona faktem, że władze samorządu przeznaczają poważne sumy na wielokrotne remonty pierwotnie źle wykonanych dróg już istniejących kosztem tych, które dopiero mogłyby powstać. Najlepszym przykładem tak niegodziwego postępowania jest droga wiodąca z centrum Piotrowic w kierunku Wygody. Samorząd zamiast wyciągnąć konsekwencje wobec wykonawcy, wyłożył pieniądze na budowę kolejnej drogi w tym samym miejscu. Najwidoczniej więc gminę na to stać. A skoro może pozwolić sobie na tak nieekonomiczną inwestycję, to dlaczego milczy w sprawie budowy drogi w stronę Pociechy? Tego nie rozumiem, dlatego oczekuję wiążących wyjaśnień w tej kwestii.

Zdjęcie 5

Choć dla części społeczeństwa wyda się to abstrakcją, przybliżę kilka sytuacji towarzyszących przemieszczaniu się drogą w tak fatalnym stanie. W wyniku ulewnych deszczów powstaje niezliczona ilość wyrw, a w niżej położonych miejscach zbiera się masa kamieni oraz piachu, co szczególnie dotkliwie mogą odczuć rowerzyści. Proszę sobie wyobrazić jazdę rowerem po plaży i teraz zrozumieć z czym musimy zmagać się na co dzień dojeżdżając choćby do przystanku autobusowego. Dodatkowo przejeżdżające auta wzbijają potężne tumany kurzu. Zimą droga nie jest regularnie odśnieżana, co zmusza kierowców do szukania alternatywnych, dłuższych tras dojazdu do Lublina.

Zdjęcie 3

Brak odpowiedniej szosy obniża także atrakcyjność tutejszych działek. Mimo, że cieszą się one zainteresowaniem kupców, to wielu z nich ze względu na brak asfaltowej drogi rezygnuje. Odbywa się to z niekorzyścią dla właścicieli działek, ale również gminy, która w ten sposób traci potencjalnych mieszkańców oraz wszelkie możliwości inwestycyjne związane z procesem osadniczym w tej części wioski.

Zdjęcie 6

Liczymy na poważne i rzetelne podejście do sprawy, które, mamy nadzieję, wkrótce zaowocuje rozpoczęciem prac budowlanych.

Urszula Madej

Zdjęcie 7

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Pełna wybojów droga z Piotrowic Wielkich do Pociechy

  • Wyglądały i

   wyglądają nadal a że ciut się poprawiła sytuacja to dzięki unijnym funduszom -inaczej nic by nie było ruszone…

   Reply
 1. persodrom

  Czy budowa tej drogi jest w planie budowy dróg na lata 2013-2014? Trzeba dzwonić i pisać do gminy i się dopominać. My będziemy o tym informować.

  Problem szybkiego rozkładu niedawno zbudowanych dróg to temat sam w sobie. Dziękujemy za zasygnalizowanie problemu.

  Reply
 2. persodrom

  Skandalem jest to, że remontuje się nowe drogi, które się rozlatują a w innych miejscach ludzie w ogóle nie mają żadnych dróg utwardzonych lub takie jak te na zdjęciach.

  Zbierzcie się ludzie do kupy i idźcie na sesję rady gminy. Tam jest NaszGarbow.TV, która was nagra. Tylko zorganizowany systematyczny i publiczny protest może odnieść skutek. Ci ludzie bez tego nie poczuwają się do działania.

  Żeby podjąć aktywność w celu rezygnacji z przetargu z Polkomtelem to nie trzeba było o niczym mówić, sami wiedzieli… ale jak potrzeba drogi to wołami nie ruszysz.

  Reply
 3. Leśce Piotrowice

  A co z drogą łączącą Piotrowice i Leśce?

  http://naszgarbow.pl/droga-laczaca-piotrowice-i-lesce-zostala-naprawiona/ (stan tej drogi jest zły)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top