Brak oświadczeń majątkowych urzędników gminnych w Biuletynie Informacji Publicznej. Ustawowe, gminne „niezwłocznie” trzeszczy w szwach!

27 czerwca 2013 na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Garbów wciąż brakuje obligatoryjnych oświadczeń majątkowych kierownictwa Urzędu Gminy (z wyjątkiem oświadczenia pana Wójta Kazimierza Firleja, które jest dostępne od 25 czerwca 2013) oraz większości pracowników Urzędu Gminy wydających decyzje w imieniu Wójta.

Zauważyliśmy również braki w oświadczeniach z poprzednich lat, co jest poważnym złamaniem prawa! Zgodnie z prawem oświadczenia te mają być zamieszczane „niezwłocznie” czyli wtedy gdy są dostępne i gdy nie ma żadnych obiektywnych przeszkód w ich publikacji. Oświadczenia są dostępne dla podatników najpóźniej od końca okresu rozliczeniowego tj. od 30 kwietnia każdego roku. Oczywiście mogą wystąpić w nich korekty więc przyjmijmy, że usprawiedliwiona zwłoka może trwać do 31 maja.  Po przekroczeniu tego terminu ustawowe „niezwłocznie” zaczyna trzeszczeć. Nie będziemy w tym momencie analizować poszczególnych braków. Po prostu oczekujemy natychmiastowego uzupełnienia informacji za rok 2012, ale też, o zgrozo, za lata poprzednie! Tym razem traktujemy sprawę ulgowo.

Dobrze za to spisali się Radni Gminy Garbów, którzy w komplecie dostarczyli swoje oświadczenia i zostały one opublkowane. Gratulujemy.

Poniżej link do strony Urzędu Gminy Garbów, gdzie możemy zapoznać się z oświadczeniami osób sprawujących funkcje urzędnicze w naszej lokalnej społeczności http://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=165

Oświadczenie majątkowe Wójta Gminy Garbów Kazimierza Firleja tutaj:  oswiadczenie_majatkowe_za_2012_firlej_kazimierz

foto_oswiadczenie

Więcej użytecznej wiedzy na ten temat, pożytecznej szczególnie dla samych urzędników można znaleźć tutaj: http://prawo.rp.pl/artykul/757897,854388-Za-brak-deklaracji-o-stanie-majatku-mozna-pozegnac-sie-z-etatem.html

autor: prm

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Brak oświadczeń majątkowych urzędników gminnych w Biuletynie Informacji Publicznej. Ustawowe, gminne „niezwłocznie” trzeszczy w szwach!

  1. kupię pilnie

    Kupię pilnie dom od Pani Radnej Wiesławy Zwolak za dwukrotność zadeklarowanej w oświadczeniu majątkowym wartości.

    Reply
  2. persodrom Post author

    Analizując niektóre zeznania majątkowe można zauważyć domy o powierzchni ok. 200 m kosztujące 120 tysięcy zł. Coś tu nie gra. Myślę, że władze gminy powinny przeprowadzić gruntowną kontrolę oświadczeń majątkowych pracowników, co zresztą było zalecane przez jeden z organów kontrolujących w przeszłości.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top