Komentarze do: “Sesja Rady Gminy Garbów – 19 maja 2016 [wideo – całość]

 1. standard drogi

  Podbudowa betonowa zrobiona przez gminę na drodze do Meszna nie wytrzymała nawet 2 lat, już zasypywali dziury kamieniem. Oby droga od węzła do Woli Przybysławskiej nie była wybudowana w tym „standardzie”.

  Reply
 2. chodniki

  Czyli dzięki temu, że Rada Gminy Garbów w odpowiednim czasie, w marcu, nie podjęła uchwał w sprawie przekazania pieniędzy na budowę chodników przy drogach do Borkowa i do Woli Przybysławskiej, ich realizacja na parę miesięcy lub do końca tego roku utknęła. A kierownictwo Gminy i Rady, jak widać nie poczuwa się do odpowiedzialności za niedopilnowanie sprawy.

  Reply
 3. pytanie

  Dlaczego wójt zabrał salę w budynku szkoły w Leścach aby urządzić w niej archiwum zakładowe Urzędu Gminy?
  W pałacu w Garbowie albo Piotrowicach nie ma wolnych pomieszczeń?

  Reply
 4. grosik

  Patrząc na poniektórych radnych to mam ogromne przekonanie że nie wiedzą po co tam siedzą! Totalna porażka z tymi chodnikami! I jeszcze niby winnymi się nie czują? Dobrze że radny z powiatu był i wyjaśnił jak sprawa wygląda.
  Czemy z radnych nikt nie wypowiedział się w tej kwestii? Nie poparł stanowiska p. Wójcika? Nikt nie przyznał że faktycznie zaniedbano czy przeoczono sprawę? I ta dyskusyjna wstawka przez przewodnicząca czy zastępcę?

  Reply
 5. brak jawności

  Ciekawe co przez ostatnie pół roku robiła Komisja Finansów i Rozwoju Gospodarczego Gminy Garbów??? Na stronie BIP ostatni protokół jest z 18 grudnia ubiegłego roku. Bardzo długo zwlekają z publikacją i ukrywają informacje.

  Reply
  • regres

   Odkąd rządy w radzie objęła prawa ręka wójta wśród radnych, jest duży regres w informowaniu o działaniach radnych i samych komisji. Najważniejsze tematy wyrzuca się z dyskusją na komisję a potem się zwleka z protokołami i czas wszystko zakrywa. Ludzie nie mają możliwości uczestnictwa, nawet gdy bardzo chcą.

   Za niepublikowanie protokołów powinno się pozbawiać diet przewodniczących komisji lub sekretarza w zależności od tego, kto zaniedbał. Inaczej się nie nauczą. Odpowiedzialność za tego typu opóźnienia ponosi też pani Chabros jako przewodnicząca Rady Gminy. A to czy się poczuwa do tej odpowiedzialności to już inna sprawa.

   Reply
 6. brak jawności

  Sprawozdania wójta z wykonania budżetu Gminy Garbów za 2015 r. w BIP też nie uświadczysz, a niedługo w czerwcu na jego podstawie Rada Gminy udzieli mu absolutorium. Tak to pod okiem pani przewodniczącej coraz bardziej zanika dostęp do informacji, jawność i transparentność działań władzy

  Reply
 7. sprawozdanie z wykonania budżetu 2015

  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=108&p1=szczegoly&p2=1062368

  Reply
  • brak jawności

   Tam jest tylko zarządzenie wójta w sprawie sprawozdania a w załącznikach sprawozdanie SPZOZ w Garbowie i Biblioteki Gminnej oraz wykaz przedsięwzięć z wieloletniej prognozy finansowej. Sprawozdanie z wykonania budżetu za 2015 r. nie zostało opublikowane. Tak samo jak nie została tam opublikowana informacja o stanie mienia komunalnego na koniec 2015 r. o której mowa w zarządzeniu. Sekretarz powinien zrobić porządek we wpisie i opublikować te dokumenty jak należy.

   A propos: jest błąd w Zarządzeniu wójta nr 11.2015 z 26 marca 2015 r. – powinno pisać zarządzenie w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Garbów za 2014 r. a nie za 2015 r. – bo to niemożliwe żeby w marcu 2015 r. przyjmować sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2015 r.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top