Został uniesiony do nieba [słowo na niedzielę]

Kończy się działalność Jezusa w formie, jak do tego czasu. Teraz Jego działanie i przebywanie w świecie przybiera nową formę. Może On spotkać się z każdym człowiekiem. Rozpoczyna się czas Kościoła. Kościół ma pokazywać zmartwychwstałego Jezusa. Kościół jest widzialnym znakiem, sakramentem.

Co nam mówi ta uroczystość? My wszyscy idziemy do nieba, tam jest nasz dom. To, co obecnie przeżywamy, to jest przejściowe. Tu jesteśmy w drodze. Mamy tu świadczyć o miłości zmartwychwstałego. Chrześcijanin, to ktoś, kto ma głowę w chmurach i twardo stąpa po ziemi.

Kto może być świadkiem Jezusa? Ten, Kto Go spotkał, uwierzył w Jego słowo, kto Go przyjął i kto potwierdza publicznie swoją wiarę. Co mamy głosić? Mamy pokazywać Chrystusa, to, że umarł za nasze grzechy, że zmartwychwstał i żyje. Chrystus ofiaruje każdemu pełnię życia.

Jak mamy świadczyć o Jezusie? W Duchu Świętym. Kościół nie pozostał sam. Będziecie świadczyć, jak otrzyma moc z wysoka. Tym, który świadczy o Jezusie, jest Duch Święty. Naszym słowom towarzyszy moc Ducha Świętego. Nie my nawracamy innych, lecz Duch Święty. Potrzebujemy mocy Ducha Świętego. W Nim możemy docierać do innych.

Ks. Józef Pierzchalski SAC

Źródło: przemiana.biblia.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top