Powrócić do Boga [słowo na niedzielę]

Człowiek jest kimś, kto czeka. Czekamy na zmiany w naszym życiu. Te zmiany często są niemożliwe bez naszego nawrócenia się.

Nawrócić się, to powrócić do Boga. Dokonuje się to w mocy Jego słowa. Słuchanie i wypełnianie słowa daje moc w wyrażeniu pogardy dla zła. Trzeba się przebudzić, stać się czujnym.

Adwent, to odwiedziny Pana, być może choroba, będzie miała inną wagę, jeśli przeżyjemy ją jako część adwentu.

Dla nas choroba jest bezsensowna, dlatego rodzi bunt. Nawet to, co trudne, może zawierać coś z piękna adwentu. Może być w naszym życiu chwilą dla Boga, czasem, w którym jesteśmy na niego otwarci.

„Każda dolina niech będzie wypełniona”. Doliny były miejscem odstępstwa od Boga. Dolina Gehenna stała się obrazem sądu nad występnymi. Jest ona synonimem piekła. Dolina grzechu stała się bramą piekieł.

Ale też z dolin wytrysną strumienie. Dzięki planom Boga powróci czas urodzajnych dolin, a Bóg jak pasterz poprowadzi swój lud przez „ciemną dolinę śmierci” na zielone pastwiska.

Może warto tak popatrzeć na wydarzenia naszego życia, aby zobaczyć znaki, które daje nam Bóg. Warto zobaczyć nie tylko to, co denerwujące i nieprzyjemne, lecz przede wszystkim zobaczyć znaki Bożej miłości.

ks. Józef Pierzchalski SAC

Źródło: przemiana.biblia.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top