Komentarze do: “Zasady użytkowania pomieszczeń szkolnych przez mieszkańców. Dyskusja podczas sesji Rady Gminy Garbów [video]

 1. persodrom Post author

  Czy dzieci i młodzież z terenu naszej gminy nie mogłyby bezpłatnie korzystać z sal gimnastycznych?

  Reply
  • tak

   Tak jak i wójt mówi. Zależy od dyrektora szkoły. W jednej szkole dyrektor jest przychylny, w innej uważa to za problem. Ale za tą bezpłatnością to ja nie jestem. Wszystko co ma swoją cenę jest lepiej szanowane, gospodarka rynkowa jest wydajniejsza niż centralnie planowana. Po złotówce albo dwie od osoby i wtedy się szanuje, to co się dostaje. Jak coś jest darmowe to jest niczyje. Jak za to zapłacą to jest poszanowanie.

   Reply
   • persodrom Post author

    Tylko co wójt tak naprawdę mowi? W pierwszej części wypowiedzi mowi jedno, a po wypowiedzi pani Agnieszki Nalewajek zaczął mówić co innego. Grneralnie grają w tym kierunku, aby zrzucić odpowiedzialność na dyrektorów i umyć ręce. A o takich sprawach powinna zadecydować rada.

    Wszelkie opłaty to dławienie aktywności ludzi.

    Reply
    • tak

     Nie, proszę pana. Opłaty to nie jest dławienie ludzi tylko potrzeba. Bo nie ma nic za darmo. Żeby jeden mógł jeść to drugi musi zapracować. Każda usługa ma swoją cenę. Dla dzieci powinna być minimalna, ale zawsze jakaś – kiedy się za coś zapłaci to się szanuje.
     Są dzieci bogatych rodziców, które dostają od nich komórki, ubrania, samochody. Potem te dzieci się śmieją z biedniejszych i nie szanują tego co dostają. Nie wolno przyzwyczjać ludzi do brania, bo w końcu przestaną dawać coś od siebie.

     Reply
     • persodrom Post author

      Mieszkańcy już zapłacili za te szkoły budując je kiedyś proszę pana. To nie jest więc za darmo.

     • tak

      Mam dziwne wrażenie, że rozmawiam z populistą pokroju Leppera albo Palikota.
      Trudno z panem prowadzić jakiekolwiek rozmowy, bo ma kompletnie irracjonalne argumenty. Pan kompletnie nie rozumie gospodarki. Żyje pan chyba w poprzednim ustroju, w którym należało się, bo tak. Tak się spytam przy okazji. Budował pan którąś ze szkół?

     • persodrom Post author

      Proszę się nie martwić o moją znajomość gospodarki.
      Niestety cały ten opór przeciwko darmowemu udostępniania szkolnych pomieszczeń ludziom wygląda jak odprysk walki z niezależną aktywnoscią ludzi, która jak wiadomo stanowi zagrożenie dla wszelkich totalitaryzującyh zapędów władzy.

     • tak

      Nie no obawiam się, bo pan tak mówi, żeby za darmo i za darmo. A ja z kolei jestem za odpłatnością. Małą dla dzieci, większą dla dorosłych. A że dyrektorzy nie chcą wynajmować sal to już inna sprawa. Ja bym tu się wójta nie czepiał, bo przecież nie złapie dyrektorów za fraki i nie może im tego nakazać pod groźbą zwolnienia. Nie te czasy.

     • persodrom Post author

      Aktywność mieszkańców jest wielką wartością. Wkładem i swoistą „opłatą” jaką wnoszą mieszkancy działający w stowarzyszeniach jest właśnie ich działalność. Kto tego nie rozumie, nie rozumie życia obywatelskiego. Mieszkańcy już zapłacili za wszystko najpierw budując szkoły a potem działając dla dobra własnej społeczności.
      Nie wiem po co wprowadza pan wójta do tej dyskusji. Powiedział, co miał powiedzieć na sesji.
      A dyrektorzy szkół podlegają Radzie Gminy w tej sprawie i sami nie mogą decydować.

 2. Michczas

  Po raz kolejny nie umie pan odpowiedzieć na proste pytanie. Budował pan którąś z tych szkół??
  Czekam również na odpowiedz na pytanie zadanie w innej dyskusji, mam nadzieje że pan nie zapomniał:)

  Reply
  • persodrom Post author

   Myślałem, że to pan osłabł przy sobocie. Nie unikam rozmowy, z nikim. Wprost przeciwnie. Uważam, że otwarty dialog to podstawa dalszego rozwoju kapitału społecznego.

   Odpowiadam odnośnie budowania szkół. Nie miałem możliwości osobiście ich budować, gdyż mieszkałem gdzie indziej. Rozmawiałem natomiast z ludźmi, którzy budowali szkoły w swoich miejscowościach. To mi wystarcza, aby ich zrozumieć i aby bronić ich naturalnego stanowiska.

   Odnośnie pytania z innej dyskusji to proszę powiedzieć jeszcze raz o co chodzi. Mam też prośbę panie Michczas o formułowanie pana wpisów bez wyzwisk, gdyż nie będziemy mogli ich publikować.

   Reply
    • persodrom Post author

     Nasza rozmowa urwała się w sobotę wieczorem. To miałem na myśli. Nawiązałem do pana pytania o „niezapomnienie” powyżej.

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top