Komentarze do: “Pierwsze filmowane obrady Komisji Rolnictwa Gminy Garbów – 11 lutego 2014

 1. KarolK

  Jako mieszkaniec Zagród w pełni popieram stanowisko większości Rady Gminy odnośnie wody dla Zagród i Przybysławic ponieważ jeżeli zostałoby zamknięte ujęcie wody w zagrodach do czego dąży WSPÓLNOTA GARBOWSKA i redakcja NASZEGO GARBOWA (poprzez wypowiedzi pani Agnieszki Nalewajek) to mieszkańcy tego rejonu zostaną bez wody ( bardzo słabe ciśnienie wody ) tak było w czasie awarii ujęcia w zagrodach w blokach na 3 piętrze z kranu ledwo się sączyła. Mój apel do pani Agnieszki ( i osób ze WSPÓLNOTY) bardzo proszę uszanować większość .Jeżeli moja wypowiedż zostanie opublikowana to pewnie popłyną głosy krytyki w moim kierunku od sympatyków wspólnoty. Ja jestem neutralny popieram tych którzy w danym temacie mają rację w niektórych sprawach również zgadzam się ze stanowiskiem Wspólnoty Garbowskiej jeśli chodzi o ten temat mam inne zdanie.

  Reply
  • persodrom Post author

   Większość rady w tej sprawie zrezygnowała z myślenia i rzetelnego badania. Trudno to zaakceptować. W przypadku zasilenia w normalny sposób a nie awaryjny nie byłoby obniżobego ciśnienia. To właśnie miało być przedmiotem namysłu z którego radni zrezygnowali. Temat powróci.

   Reply
  • Agnieszka

   Panie Karolu pragnę wyjaśnić, że chodzi o dokonanie całościowej analizy finansowej zaopatrzenia w wodę przez spółki zewnętrzne oraz rzetelnej analizy techniczno-ekonomicznej możliwości zapewnienia na wystarczającym i bezpiecznym poziomie zużycia dostaw wody z ujęć gminnych dla mieszkańców, dla których woda jest obecnie kupowana. Nie ma mowy o jakimkolwiek narażaniu społeczeństwa w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę.

   Reply
  • kalkulator

   Z otrzymanych informacji wynika że firma która jest wlascicielem ujęcia w Przybyslawicach zalega Gminie Garbow w podatkach na kwote prawie miliona zł. To jasne ze wlasnie teraz na skutek niewyplacalnosci właściciela ujęcia dostawy wody dla mieszkańców mogą być zagrożone. Tym bardziej trzeba się od tego uwolnić jak najszybciej. Dlaczego gmina nie zabezpieczy tego miliona złotych na majątku tej firmy. Moglibyśmy wtedy np. przejąć ujęcie za darmo i temat byłby jakoś rozwiązany.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top