Zamierzenia starostwa i gminy odnośnie dróg powiatowych na terenie gminy Garbów w obecnej kadencji samorządu

Komisja Finansów i Rozwoju Gospodarczego na posiedzeniu w dniu 13 marca 2015 r. zapoznawała się z planami inwestycyjnymi starostwa w zakresie modernizacji i budowy dróg powiatowych na terenie gminy Garbów, które przedstawił wicestarosta lubelski Robert Wójcik. Na posiedzeniu był obecny także kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach oraz kierownik Obwodu Drogowego w Garbowie.

Spośród wielu potrzeb na terenie gminy Garbów powiat lubelski planuje współfinansować remont drogi powiatowej Garbów – Gutanów w ramach zakwalifikowania do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. Schetynówki) w 2015 r. oraz remont drogi powiatowej Garbów – Sadurki również w ramach programu NPPDL w 2017 r.

Takich planów na obecną kadencję starostwo nie posiada odnośnie gruntowej drogi powiatowej od węzła w Przybysławicach do Woli Przybysławskiej, dla wielu przyjezdnych kierowców stanowiących wizytówkę dbałości o rozwój potencjału gospodarczego gminy Garbów.

Starostwo zadeklarowało wykonanie  finansowanej przez gminę nawierzchni asfaltowej na podbudowach betonowych na drogach powiatowych wykonanych przez gminę w ramach pomocy rzeczowej dla powiatu. W 2015 r. powiat nie będzie kłaść asfaltu na drodze Wola Przybysławska – Meszno. Nawierzchnią asfaltowa pokryta będzie droga powiatowa w Woli Przybysławskiej przez Piachy. Starostwo nie zadeklarowało remontu nawierzchni asfaltowej na drodze w Woli Przybysławskiej od szkoły przez wieś oraz budowy drogi gruntowej Janów –Wola Przybysławska.

Protokół z posiedzenia Komisji Finansów w dniu 13 marca 2015 r.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Zamierzenia starostwa i gminy odnośnie dróg powiatowych na terenie gminy Garbów w obecnej kadencji samorządu

  1. plan

    Ciekawe czy starostwo posiada plan rozwoju sieci drogowej powiatu lubelskiego wymagany ustawą o drogach publicznych?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top