Z Piotrowic Wielkich do Torunia, Lichenia i Kalisza. Wspomnienie uczestniczki wyjazdu.

w dniach 21 – 22 września miałam przyjemność uczestniczyć w pielgrzymce do Torunia, Lichenia i Kalisza. Choć wyjazd trwał zaledwie dwa dni, to obfitował w różnego rodzaju atrakcje i duchowe przeżycia. Możliwość obejrzenia i przekonania się w jaki sposób na co dzień funkcjonuje Radio Maryja, największa katolicka rozgłośnia w Polsce, była dla wszystkich ciekawym doświadczeniem. Zwłaszcza okazja do przekazania pozdrowień na antenie radia dała uczestnikom wiele satysfakcji. Aby wykorzystać nadarzającą się okazję, zwiedziliśmy również inne dzieła powstałe z inicjatywy oo. dr Tadeusza Rydzyka, mianowicie Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej oraz nieukończoną jeszcze Świątynię Opatrzności Bożej, po czym udaliśmy się na toruńską starówkę.

Następnym punktem na naszej trasie było Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Byłam tam po raz pierwszy i muszę przyznać, że miejsce to zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Uważam, że kunsztowny styl, w jakim została wybudowana bazylika doskonale podkreśla majestat swojej patronki, Najświętszej Panienki. Zadziwiające, że tak wspaniałe dzieło powstało wyłącznie dzięki hojnym darom wiernych z kraju i ze świata.

Jako ostatni odwiedziliśmy Kalisz, a w nim Sanktuarium św. Józefa. Jest ono uważane za najważniejszy ośrodek kultu tego świętego w Polsce. Po zwiedzeniu tej przepięknej świątyni, udaliśmy się w drogę powrotną do Garbowa.

Słowem podsumowania chciałam podziękować wszystkim organizatorom oraz współuczestnikom pielgrzymki za wspaniałe dwa dni spędzone w atmosferze pokory i modlitwy. Będę je wspominać zawsze z uśmiechem na twarzy.

Dominika Kozieł

studentka Politechniki Lubelskiej

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top