Wyrok NSA w sprawie kosztów stanowiska radcy prawnego w mieście Tłuszcz. Czy mamy prawo poznać koszty utrzymania stanowiska radcy prawnego w Gminie Garbów?

11 stycznia 2013 r. w NSA odbyła się rozprawa, która była konsekwencją wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie – dotyczącego wniosku o informację publiczną złożonego przez Macieja Puławskiego. Redaktor zainteresował się tematem, gdy gmina zmieniła sposób w jaki korzysta z obsługi prawnej. Tuż po unieważnieniu przetargu, który miał wyłonić najlepszą ofertę od kancelarii prawnej („Dziwny przetarg”, ST nr 10/2011), burmistrz zmienił regulamin organizacyjny, utworzył nowe stanowisko pracy i zarządził nabór pracownika. Kosztów sfinansowania stanowiska nie podano.

Więcej na ten temat na stronie Stacja-tluszcz.pl

Oryginał wyroku NSA w tej sprawie 2013_02_wyrok_I_OSK_2508_12

Streszczenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego – OGRANICZENIE OCHRONY PRYWATNOŚCI OSÓB PEŁNIĄCYCH FUNKCJE PUBLICZNE K_17_05_PL

Wobec powyższego nasuwa się naturalne pytanie: czy możemy oczekiwać ujawnienia całkowitych kosztów utrzymania stanowiska radcy prawnego w Gminie Garbów? W końcu mamy tu do czynienia z wydatkowaniem środków publicznych.

Na to wygląda. Niedługo sprawdzimy to w praktyce.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top