Wybory 2018 w Gminie Garbów. Kazimierz Firlej 59% – Tadeusz Barszcz 41%…

Mamy za sobą kolejne wybory samorządowe, w których obecny wójt Kazimierz Firlej zdobył 59,56% (2433 głosy) a pretendujący Tadeusz Barszcz 40,44% (1 652 głosy). Choć odbiór aktywnej i merytorycznej kampanii wyborczej pana Barszcza był bardzo dobry nie udało się mu przekroczyć progu 50% całościowego poparcia. Poziom ten został osiągnięty jedynie w Gutanowie i Borkowie jak też niemalże w Piotrowicach Wielkich. Jednak wynik prawie 41% to od 17 lat najlepszy wynik tego środowiska i świetny prognostyk na przyszłość. Widać znaczną tendencję wzrostową w stosunku do poprzednich lat. Zobaczmy jak wyglądają wyniki w wyborach na wójta w poszczególnych miejscowościach.

Garbów

Tadeusz Barszcz: 38,71% (403 głosy)

Kazimierz Firlej: 61,29% (638 głosów)


Bogucin

Tadeusz Barszcz: 38,58% (196 głosów)

Kazimierz Firlej: 61,42% (312 głosów)


Przybysławice/Zagrody

Tadeusz Barszcz: 41,04 % (323 głosy)

Kazimierz Firlej: 58,96 % (464 głosy)


Piotrowice Wielkie

Tadeusz Barszcz: 49,60 % (123 głosy)

Kazimierz Firlej: 50,40 % (125 głosów)


Wola Przybysławska

Tadeusz Barszcz: 29,86 % (166 głosów)

Kazimierz Firlej: 70,14 % (390 głosów)


Gutanów

Tadeusz Barszcz: 55,51 % (141 głosów)

Kazimierz Firlej: 44,49 % (113 głosów)


Borków

Tadeusz Barszcz: 50,77 % (66 głosów)

Kazimierz Firlej: 49,23 % (64 głosów)


Leśce

Tadeusz Barszcz: 43,75 % (112 głosów)

Kazimierz Firlej: 56,253 % (144 głosy)


Janów

Tadeusz Barszcz: 32,06  % (42 głosy)

Kazimierz Firlej: 67,94 % (89 głosów)


Karolin

Tadeusz Barszcz: 45,98  % (80 głosów)

Kazimierz Firlej: 54,02 % (94 głosy)


Porównanie do wyborów w roku 2014

Jeżeli porównamy ilości głosów w roku 2018 do ilości zdobytych przez poszczególne środowiska w roku 2014 to zauważamy dużą dynamikę wzrostu wyborców środowiska popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość/Wspólnotę Garbowską (wzrost o 530 głosów). Środowisko „Niezależnych” Kazimierza Firleja (wzrost tylko o 65 głosów) pomimo tego, że frekwencja była o kilka procent wyższa niż w poprzednich wyborach.  Z pewnością jest to dla środowiska Tadeusza Barszcza bardzo dobra prognoza na przyszłość jednak na ewentualny moment przesilenia będzie trzeba prawdopodobnie czekać aż 5 lat.

Wyniki wyborów do rady gminy

Link tutaj https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/060904#results_elect_council

[rec]

 

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wybory 2018 w Gminie Garbów. Kazimierz Firlej 59% – Tadeusz Barszcz 41%…

 1. persodrom Post author

  Po raz pierwszy o 100 lat nie będzie pana Koputa (od wójta). Na jego miejsce Andrzej Filipek (od T. Barszcza). Dobrze.

  Reply
 2. Ala

  Przynajmniej kilka pozytywnych kroków w naszej gmine, , Pan Kopyt już dawno powinien odejść, zero jakichkolwiek inicjatyw i aktywności na sesjach. Dodatkowo nawet nie można zrozumiem co mówi…

  Reply
 3. Garbowianka

  Jednak gmina wykazała się rozsądkiem. Zarówno w wyborze wójta jak i radnych. Faktycznie w Piotrowicach Pan Firlej wygrał nieznacznie, tak jak Barszcz w Borkowie 😀 A i radnych tylko 2 od kontrkandydata Pana Wójta? Słabo. Oj słabo! (Na szczęście) 😀

  Reply
 4. do Garbowianka

  z czego się Garbowianka cieszy? Po prostu nic się nie zmieni, a była szansa….
  Będzie znów: bądźmy dobrej myśli, znaczy proszę państwa i niemiła atmosfera dla petenta w urzędzie.
  To wszystko. A funduszy znów nikt nie podejmie, bo po co?

  Reply
  • Szybko budować im się nie opłaca

   Jakby wybudować drogi i chodniki w ciągu jednej kadencji to brakłoby kiełbasy wyborczej żeby wygrywać wybory do emerytury. Ludzie muszą czekać. Trzeba wszystko przeciągać wicie rozumicie….

   Reply
   • Jan 1

    Dawno, bardzo dawno, za górami za lasami, taka bajka była. Wicie rozumicie, podatki zapłacicie, weżmiemy się i zrobicie. Przyjedziemy i taśmę przytniemy. Policzymy ile się wydało i będziemy wiedzieli ile nam zostało.

    Reply
 5. Grazyna

  I znowu na sesji gadka o szkalowaniu, biedny wójt, ciągle mu ktoś przeszkadza i dokucza, aż dziwne że tak walczył o ten stołek

  Reply
 6. Michał

  Nie rozumiem pana Firleja tyle pisze na swoim fb o szkalowaniu Jego przez komitet PiS a ja nie mogę nigdzie znaleźć artykułu w którym pan Barszcz źle się o Nim wypowiada.

  Reply
 7. zazdrośnik

  prawda jest taka, że wójt był oburzony tym, że w ogóle ktoś warzył się kandydować oprócz niego, to jest pycha władzy, bo nie wiem jak to nazwać. Sponiewierał ludzi, którzy mieli prawo robić kampanię tak, jak uznali to za słuszne, nikt nikogo nie obrażał, nie atakował, wiem, bo byłam wtedy pod urzędem jak robione były te zdjęcia. I co w tym złego? Czy jemu ktoś zagląda w kampanię i jego doradców? A on zaatakował na facebooku, używając wulgarnych słów i wykorzystując nielegalnie zdjęcia, na których jak dziecko kreślił jakieś kółka i rzucał obelgi. Czy tak się zachowuje osoba sprawująca władzę i reprezentująca Was tutaj piszących?????? Obejrzyjcie to co tam wyprawia, a jak skasował to zwróćcie się do redakcji naszego garbowa po kopie!

  Reply
 8. Grazyna

  Szkoda słów! Pan Barszcz z klasą, nigdzie nic złego nie powiedział o obecnym wójcie mimo że sam był atakowany o brudną kampanię, naprawdę podziwiam kulturę Pana Barszcza.

  Reply
 9. Michał

  Właściwie to nie rozumiem ludzi głosujących na tzw. bezpartyjnych nie tylko w Garbowie to ludzie za którymi nie stoi żadna ideologia, żadne wartości. Po za tym jak tacy ludzie wyobrażają sobie rządzenie bez poparcia w powiecie czy województwie żadne ich projekty nie będą popieranie będą dostawać jakieś ochłapy na zamydlenia oczu mieszkańcom. To właśnie tacy ludzie są podatni na wszelkie lobby i układy.

  Reply
 10. Praciwnik wójta powinien być szefrm komisji wyborczej

  Przede wszystkim skandalem jest że szefem gminnej komisji wyborczej jest pracownik wójta który też kandyduje!!! Jakie zaufanie? Gdzie wyjeżdźały te pieczęcie wyborcze i papiery o kt. pisał wójt?

  Reply
 11. W lubelskim sejmiku PiS

  Wygląda że w woj. lubelskim PiS przejmuje sejmik. Dla gminy Garbów lepiej byłoby mieć wójta z PiSu. To tyle.

  http://m.niezalezna.pl/242045-zwyciestwo-pis-w-wyborach-samorzadowych-w-tych-sejmikach-partia-bedzie-rzadzic-samodzielnie

  Reply
 12. Takie tam

  Wyborcy gminy Garbów podjęli niekorzystną decyzję dla gminy. Taka jest demokracja. Kto wie czy jakby kampania trwała tydzień dłużej nie udałoby się przeciągnąć tych 400 głosów z K. Firleja na T. Barszcza. Ku temu szlo.

  Reply
  • Ola

   No niewątpliwie by wygrał barszcz jakby tydzień dłużej było. Jakby było 40 głosów potrzebne A nie 400 to może. A przewaga znacząca więc przyjmijcie to z honorem że większość was nie chce i nie opowiadajcie bzdur.

   Reply
   • Do Oli

    Po co ta agresja Pani Aleksandro. Świadomość ludzi wzrasta i elektorat wójta Firleja topnieje To jest fakt, który powinniście przyjąć z honorem…
    Osobiście przyjmuję z honorem wynik wyborów. Uważam, że Pan Barszcz osiągnął bardzo dobry wynik. Jak napisał, teraz trzeba spokojnie pracować dalej, aby zwiększyć świadomość ludzi na temat samorządu.

    Szkoda, że Pan Firlej nie potrafił z honorem prowadzić kampanii i uciekał się do zachowań, których wstydziłby się każdy normalny człowiek.

    Reply
 13. persodrom Post author

  Po nowelizacji mieszkańcy będą mieć inicjatywę uchwałodawczą w samorządzie i kilka innych uprawnień. Będzie obowiązek imiennych głosowań przez radnych. Radni będą mieć też większe uprawnienia.

  https://www.rp.pl/Finanse/301309987-Zmiany-w-ustawach-samorzadowych-i-w-prawie-wyborczym-od-2018-r.html

  Reply
 14. Grazyna

  I bardzo dobrze, teraz to żadnej odpowiedzialności nie ponoszą, podobno być radnym to umieć dogadać się z pozostałymi co kto komu poprze…

  Reply
 15. Robert

  Proszę Państwa, módlmy się za obecnego wójta o jego nawrócenie i opamiętanie bo najwyraźniej zagubił się ten człowiek w swojej nienawiści do każdego, kto próbuje mu mówić trudną prawdę. Módlmy się i błogosławmy tym, którzy nas prześladują, ale nie dajmy się zastraszyć i uciszyć. Oni łamią wszelkie zasady i chcą nam wmówić, że kontrola i ocenianie władzy są czymś niewłaściwym. W swoim sposobie działania nie używają żadnych argumemtów a jedynie posługują się nienawiścią i wyzwiskami. Nie naśladujmy ich. Wypowiadajmy spokojnie słowa prawdy i uzasadnionej krytyki i módlmy się za nich bo naprawdę zagubili się ci ludzie i potrzebują pomocy.

  Reply
 16. MIESZKANIEC

  Proszę państwa dam prosty przykład – jak Piłat skazywał Jezusa czy jest winien zarzucanych mu czynów , to kto zdecydował tak naprawdę że został ukrzyżowany ci sprawiedliwi co była ich garstka czy ci źli ??? (odpowiedzcie sobie sami na to pytanie wy którzy czytacie to również bo byliście po stronie Firleja na którego głosowaliście ) a po latach widzimy jaka była prawda
  z historii wynika że tych sprawiedliwych jest zawsze mniej i ciężko się przebić przez prawdę . NIE MA SŁÓW NA TO JAK TO OKREŚLIĆ TAKIE POSTRZEGANIE I OCENĘ TAK DOBRYCH INTĘCJI NOWEGO KANDYDATA NA WÓJTA -jeszcze nic nie zrobił a już został odrzucony przez mieszkańców –
  ale jak by nie patrzeć nie szkalował ( jak pan Wójt to robił na FACEBOOK-U UŻYWAJĄC WULGARYZMÓW I MOWY NIENAWIŚCI W STOSUNKU DO ZAWIĄZANEGO KOMITETU WYBORCZEGO PANA BARSZCZA- TO BYŁ NIE GODNE Wójta i osoby publicznej zajmowanego stanowiska ) ale p. Barszcz zdobył na pierwszy raz tak dużo zwolenników -to duży sukces mimo że przegrał wybory . Jak widać zwolenników obecnego Wójta nie przybyło znacząco można się pokusić o stwierdzenie że maleje biorąc pod uwagę że procentowa frekwencja też była większa niż 4 lata temu- a to znaczy że część ludzi już została przekonana że coś tu jest nie tak i chciała zmian ale jeszcze było ich za mało do przeprowadzenia zmiany Teraz trzeba spróbować porwać ludzi jeszcze raz i zaproponować referendum. Może ktoś jest mocny w tych tematach jak to przeprowadzić .Ludzie chcą zmiany tylko nie poszli wszyscy na wybory .Ci którzy pracowali na ten sukces p. Barszcza nie powinni pozostawić tego bez odzewu a może znajdzie się jeszcze jakiś inny kandydat któremu nikt nie będzie mógł przypisywać żadnych złych doradców

  Reply
 17. Michał

  Jestem teraz ciekawy jak wójt będzie pozyskiwał środki z powiatu czy urzędu marszałkowskiego, czy będzie rozmawiał z ‚układem mafijnym’ Jak spotka wojewodę to mu wspomni że nazwał go przemalowanym pslowcem. Chyba nie przewidział że PSL przegra

  Reply
 18. nauczyciel

  a jutro w Bogucinie jest odsłonięcie oficjalne sali gimnastycznej ma być prawdopodobnie również i wojewoda ciekawe jak to będzie patrzył w oczy wojewodzie

  Reply
 19. Tajemnice decyzji

  Największą tajemnicą jest psychologia wsi Janów gdzie od 19 lat jest niedokończona remiza a wójt Firlej nic sobie z tego nie robi – wiadomo mało wyborców to można lekceważyć.

  Dlaczego ci ludzie zagłosowali w ten sposób popierając gościa, który ma ich od 16 lat gdzieś.

  Druga tajemnica to Wola. Ale to już inny temat.

  Reply
 20. Janów

  Bo dostaliśmy plac zabaw, który świeci pustką, ludzie woleliby mieć miejsce do spotkań, to integruje mieszkańców.

  Reply
 21. Do Janów

  Trzeba było wybrać p. Barszcza to w ciągu kadencji wszyscy mieliby miejsca spotkań i kluby w swoich miejscowościach.

  Reply
 22. Do Oli 2

  Wójt Gminy Daszyna woj. Łódzkie. Od kilku miesięcy siedzi w więzieniu. Podejrzany o ponad 90 wyłudzeń dotacji. Zdobył ponad 70% głosów poparcia. Bez komentarza.

  https://dzienniklodzki.pl/wybory-samorzadowe-2018-wyniki-ii-tury-wyborow-na-wojta-gminy-daszyna-wojt-z-aresztu-ponownie-bedzie-rzadzil-gmina/ar/13640388

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top