Wybory sołeckie. Daty zebrań wiejskich w poszczególnych sołectwach. 2019

Miejscowość Data Miejsce
GUTANÓW 12 stycznia 2019 (sobota), g. 10.00 Klub wiejski (świetlica) w Gutanowie
ZAGRODY 15 stycznia 2019 (wtorek), g. 18.00 Szkoła w Przybysławicach
GARBÓW II 17 stycznia 2019 (czwartek), g. 16.30 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbowie
GARBÓW I 17 stycznia 2019 (czwartek), g. 17.30 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbowie
MESZNO 18 stycznia 2019 (piątek), g. 17.00 W domu obecnego sołtysa – nr posesji 13
WOLA PRZYBYSŁAWSKA I 18 stycznia 2019 (piątek), g. 18.00 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Przyb.
WOLA PRZYBYSŁAWSKA II 18 stycznia 2019 (piątek), g. 19.00 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Przyb.
KAROLIN 20 stycznia 2019 (niedziela), g. 14.00 Świetlica wiejska w budynku po szkole
LEŚCE 23 stycznia 2019 (środa) g. 19.00 Szkoła w Leścach
BOGUCIN 24 stycznia 2019 (czwartek), g. 18.00 Szkoła w Bogucinie
Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wybory sołeckie. Daty zebrań wiejskich w poszczególnych sołectwach. 2019

 1. ...

  Brakuje zebrań z Borkowa, Janowa, Piotrowic kol., Piotrowic Wielkich, Przybysławic, ale one już były. Może ktoś z mieszkańców tych miejscowości doda wyniki i frekwencje?

  Reply
 2. Żałosne

  W Przybysławicach zmienili głowę wsi i Bogu dziękowac.Reszta klitki i układu póki co została bez zmian.Także nadal będą mydlić oczy swoim wyborcom bawic sie po lokalalach i piknikować po lasach a problemy wsi zejdą na dalszy plan.

  Reply
 3. GG...

  Pojechać do Lesiec na wybory sołtysa, tam startuje obecna radna z tego co na wsi mówią, zapytać czy mieszkańcom udostępni publicznie swój kontakt, nr telefonu.
  Jest okazja, niech się wypowie!

  Reply
  • ??

   Już by mogła sobie darować to sołtysowanie chociaż. Wszędzie się tak pchać a krów nie ma kto doic. Redakcja powinna pojawiac się na takich zebraniach,pytac co kandydaci maja do zaoferowania bo z tego co się orientuję to na chwilę kandydat Bogucina daje jakiekolwiek obietnice. I takich ludzi nam trzeba. A wybory bez kontrkandydata to żadne wybory. Śmiać sie i udawać, że się coś robi to każdy potrafi.

   Reply
  • Załamany...

   Jako radna nie ma nic do powiedzenia to jako sołtys tym bardziej. Jedyne co można usłyszeć to”nie udzielam takich informacji” Bo tak najprościej jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia. A tak liczyliśmy na zmianę sołecką.

   Reply
   • Leszek

    A najlepsze jest to, jak taki kandydat wygra wybory, a potem jak o coś poprosimy ,czy zaproponujemy, to Ci palnie, że to nie jego obowiązek należy, i sołtys jest nie od tego! Po co startują jak chcą tylko podatki zbierać i nakazy roznosić?!

    Reply
   • Wioski

    Może pochwalny się swoimi sołtysami, co dokonali, jak przebiega współpraca z mieszkańcami, czy są aktywni, czy wychodzą sami z jakąś inicjatywą…

    Reply
 4. mieszkaniec

  dajcie spokój pani radnej i sołtys w jednej osobie. skoro pełni te obie funkcje to znaczy że się nadaje. większość mieszkańców tak uważa bo ją wybrali.jeżeli byłaby taka zła jak piszecie to nie miałaby takiego poparcia.

  Reply
 5. Wioski

  Jakie poparcie?! Wystarczy zobaczyć ile osób nie głosowało i było przeciwko, zresztą przed wyborami to każdy milusiński jest aż uszami do ludzi mruga. Po wyborach nr telefonu do siebie nie chce udostępnić, dlatego przed wyborami na sołtysa należy panią zapytać czy umożliwi na kontakt z mieszkańcami.

  Reply
 6. ...

  Na zebraniu wiejskim wyborczym w pierwszym terminie musi być 1/10 uprawnionych do głosowania z danej wioski, w drugim, czyli kwadrans później tyle ile po prostu przyszło. Jeśli mieszkańcom zależy, żeby mieć dobrego sołtysa to się zmobilizują i przyjdą tak jak w Gutanowie z 397 uprawnionych do głosowania 105, czyli frekwencja ponad 26%.
  I liczba głosów na p. Renatę 81 świadczy o dużym poparciu dla jej dotychczasowej pracy. A tak na marginesie numer telefonu do niej ma prawie każdy mieszkaniec.

  Reply
 7. Piotr Kowalczyk

  Dziękuję za opublikowania terminów wyborów. Czy ktoś posiada informację kto został wybrany na przewodniczącego zebrania wiejskiego w Bogucinie w celu wybrania sołtysa?
  W statucie jest mowa o tym, że to wójt personalnie wybiera: „Wójt Gminy określa miejsce, dzień i godzinę zebrania oraz wyznacza przewodniczącego zebrania.:
  Link do źródła: https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=83 § 20, punkt 3. STATUTU SOŁECTWA
  Na logikę osoby pretendujące na to stanowisko nie powinny być przewodniczącymi zebrania bo przecież nie można być sędzią we własnej sprawie. Uważam, że już teraz wszystko powinno być wyłożone kawa na ławę, a nie tajemnice i później możliwe nieporozumienia. Oczywiste jest również to, że wójt nie powinien publicznie promować żadnego z kandydatów zwłaszcza podczas zebrania, agitacja powinna być zabroniona.
  W statucie nie znalazłem zapisów regulujących kwestię ciszy wyborczej to też istotny element uczciwych wyborów. Może można na „legalu” rozstawić się z wędzarską kiełbasy i narobić dymu na zebraniu? To było by bardzo głupie i nie poważne.

  Reply
  • Piotr Kowalczyk

   Oczywiście piszę o sobie, bo co było gdyby okazało się za zgodne z gminnym prawem np. jeżdżenie z megafonem po wsi godzinę przed zebraniem. Czysty absurd, bubel prawny który stworzyli ludzie opłacani z naszych podatków. I przykładowo jakbym teoretycznie miał taki szalony kaprys to zgodzie z przepisami było by to czyste ale względem kultury czy porządku przystało by tak działać? Analogicznie widzimy wiele takim odskoczni od prawa w zachowaniu polityków. Ja tak nie chcę robić. Zawsze chcę o każdym przewidzianym kroku informować społeczeństwo bez niespodzianek bez zaskoczenia.

   Reply
  • GG...

   Z tego co się orientuję to chyba na początku zebrania jest wybierany skład komisji i przewodniczący.
   Bogucin to trudna i dziwna wioska, niby chcą prężnie działać na forum wsi, gminy i nawet dalej, chcą być aktywni i rozwijać wieś pod każdym możliwym względem. Czy nie jest tak że murem staną za kandydatem na sołtysa proponowanym czy też z opcji wójta, czy cztery lata można podsumować zerową aktywnością pani sołtys?

   Reply
 8. mieszkaniec

  prawie każdy mieszkaniec ma nr telefonu do swojego sołtysa.i to nie wina radnego czy sołtysa że mieszkańcy nie przychodzą na wybory,ci co przyszli dokonali wyboru i są z niego zadowoleni.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top