Wstrząsająca relacja lokalnej dziennikarki z Brodnicy: „Po artykułach o wójtach z PSL do redakcji wchodzi dwóch wynajętych mężczyzn…” Lokalny układ, a może po prostu mafia?!

Czytamy na portalu wpolityce.pl:

Dotknęłam partię, która była dotychczas partią rządzącą w Polsce powiatowej, na wsiach – partię, która ledwo dostała się w tej chwili do Sejmu. Tej partii i jej włodarzom zaczął się palić grunt pod nogami

— **mówiła w Poranku Wnet Celina Nałęcz, redaktor naczelna Tygodnika Regionalnego Brodnickiego CBR.

Dziennikarka lokalnego pisma w momentami wstrząsającej relacji opisuje to, w jaki sposób miejscowy układ zareagował na opisane przez fakty z życia gminy.

U mnie w powiecie na 9 gmin, aż siedem jest rządzone przez PSL. Są wójtowie z PSL, rady gminy. Wytworzyły się bardzo duże układy – wójtowie są po 2-3-4 kadencje, to jest bardzo trudne, by to rozbić. Kiedy opisuję, że wojewoda w stosunku do jednego z wójtów wszczyna postępowanie, a gminie grozi komisarz, zaczynają się dziać takie sytuacje

Więcej na wpolityce.pl

Posłuchaj całej audycji pt. Działacze PSL-u chcieli zabić dziennikarkę na radiownet.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wstrząsająca relacja lokalnej dziennikarki z Brodnicy: „Po artykułach o wójtach z PSL do redakcji wchodzi dwóch wynajętych mężczyzn…” Lokalny układ, a może po prostu mafia?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top