Pierwsza gmina bez podatku od nieruchomości. Zamieszkać w Michałowie – rozmowa z Markiem Nazarką burmistrzem Michałowa

Obecny rok jest pierwszym, w którym weszła w życie uchwała umożliwiająca zwolnienie z podatku od nieruchomości mieszkańców gminy Michałowo. Czy widać już efekty tej pionierskiej w skali Polski uchwały?

– Wnioski o zwolnienie w roku 2014 z podatku od nieruchomości złożyło już około 2,5 tysięcy mieszkańców gminy i nadal one do nas napływają. Uchwała obowiązuje dopiero od stycznia, a już skorzystało z niej już ponad 90 procent mieszkańców gminy, uprawnionych do tej finansowej ulgi. Cały czas otrzymujemy bardzo wiele telefonów od osób, które są zainteresowane zameldowaniem się na terenie naszej gminy. Ten zamiar tłumaczą w ten sposób, iż wówczas będą mogli zostać zwolnieni z podatku od nieruchomości lub płacić o wiele niższą stawkę podatku, niż płacą tam, gdzie są obecnie zameldowani. Nawet jeżeli w ciągu roku zamelduje się u nas jedynie kilka osób, to już będzie to sukcesem, w sytuacji, gdzie jak w innych miejscach Polski, tak i u nas, tereny się wyludniają. Nasza uchwała nie spowoduje, że problem emigracji zniknie, ponieważ ten problem można rozwiązać jedynie na szczeblu władz państwowych, jednak już widzę, iż zwolnienie z podatku od nieruchomości proces emigracji osób z naszej gminy skutecznie wstrzymuje.

więcej

źródło; naszdziennik.pl

grafika: michalowo.eu

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Pierwsza gmina bez podatku od nieruchomości. Zamieszkać w Michałowie – rozmowa z Markiem Nazarką burmistrzem Michałowa

  1. podatek

    Podatek od nieruchomości od budynków mieszkalnych w gminnie Garbów w 2014 roku wynosi 0,40 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej. Budynki mieszkalne są zwolnione z podatku od nieruchomości z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. W gminie Michałowo wprowadzono zwolnienie z podatku od nieruchomości od gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi oraz od budynków mieszkalnych i innych budynków znajdujących się na tych gruntach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top