Wójt planuje wyprowadzić ośrodek zdrowia z pałacu w Garbowie, aby stworzyć miejsce rekreacyjne. Ma zostać zbudowana plaża i pomost dla łódek na stawie… Czy rada gminy wie już coś o tych „planach”?

Jak  możemy przeczytać ( i obejrzeć) na portalu TVP Lublin:

Gmina Garbów zamierza przyciągnąć turystów. Na terenie zespołu pałacowo-parkowego mają powstać: plaża, pomost dla łódek i miejsca do rekreacji. Inwestycja będzie oznaczała przeniesienie ośrodka zdrowia w inne miejsce i wybudowanie całkiem nowej placówki. Projekt został już wpisany do budżetu na ten rok.

Podobno nowy ośrodek zdrowia ma powstać 300 metrów dalej. Wójt liczy,  że inwestycja wkrótce się zacznie. Wstępne szacuje on, że rewitalizacja pałacu będzie kosztować 2 miliony zł. O kosztach ewentualnej budowy i wyposażenia nowego ośrodka zdrowia na razie nie ma oficjalnych informacji.

Więcej na ten temat można zobaczyć w materiale na stronie internetowej TVP Lublin:

Turystyka w Garbowie. Będzie plaża, a pałac do remontu

Czytaj też materiał w Dzienniku Wschodnim:

http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/n,1000173791,palac-w-garbowie-bez-lekarzy-i-pacjentow.html

źródło/fot: tvp lublin

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wójt planuje wyprowadzić ośrodek zdrowia z pałacu w Garbowie, aby stworzyć miejsce rekreacyjne. Ma zostać zbudowana plaża i pomost dla łódek na stawie… Czy rada gminy wie już coś o tych „planach”?

 1. a co z salą w Bogucinie

  Na salę w Bogucinie nie ma pieniędzy a na nowy ośrodek zdrowia i „rewitalizację” pałacu są? Coś tu nie gra. Wcześniej były propozycje wójta, aby oddać budynek po policji za darmo pogotowiu. Dziwne to wszystko.

  Reply
 2. miłośnik przyrody

  rozumiem że teraz do kikutów drzew które stoją przy Rybce będą przyklejane palmy żeby ocieniały romantyczną plażę wśród sitowia

  Reply
 3. miś

  Człowiek, który ma problem z podaniem stanu licznika samochodu służbowego i z jawnością gminnych finansów będzie teraz budował plażę nad zbiornikiem wodnym bez możliwości kąpieli. Głupszego pretekstu do wyrzucenia ośrodka zdrowia z pałacu nie można sobie chyba wyobrazić. Mamy nadzieję, że w tym „rekreacyjnym kompleksie” będzie chociaż wielka rura do zjeżdżania kończąca swój bieg w miękkim bagnie Kurówki. Coś musi przyciągnąć chętnych.

  Reply
 4. brawo

  Ośrodek zdrowia zmieniać? Może lekarzy bardziej? Teraz to nie ma do kogo iść. Dobrze,że po sąsiedzku doktor Zwolak przyjmuje. Karta moja już tam od dawna jest.

  Reply
 5. Raff

  Ludzie głupi nie są przecież to oczywiste i każdy wie dlaczego wójtowi tak śpieszno żeby ośrodek pobudować akurat teraz. To bardzo wartościowa inwestycja. Całe dwa miliony publicznych pieniędzy to lepiej niż spłacanie kredytu przez kilka lat na takintratną działalność. Bo jeśli można zrobić to za cudze to cczemu nie skorzystać? Wszyscy ustawieni na lata. Ale inna sprawa że budynek to nie wszystko i gdyby nawet klamki były ze złota to nikt nie pójdzie do konowała na siłę przepychanego na studiach dzięki rodzinnym koneksjon.

  Reply
 6. Ewa

  tu racja p.Raff, czy syn wójta za lekarza się uczy?
  Posadę trzeba? Możliwe to? Powstanie nowy ośrodek zrobią i pewnie przy nim prywatne gabinety ?
  A co w obecnym planują? taki kolos tylko na zwiedzanie dla turystów? A może już ktoś chętny na kupno ,dzierżawę,ktoś wywęszył interes?

  Reply
 7. wiatraki czy turystyka

  To niech się wójt zdecyduje się czy chce wiatraki czy turystykę robić.

  Plaża bez kąpieliska nad błotnym stawem. Hmm, to trzeba chyba w nowym ośrodku koniecznie gabinet psychiatryczny zapewnić.

  Reply
 8. Lesce

  Może konkurencja dla Nałęczowa? Kąpiele błotne? Że zapach rybny będzie się ciągnął, co tam , nowość regionalna?

  Reply
 9. kosze pleść

  To już koła gospodyń wiejskich powinny zaczynać pleść z wikliny kosze plażowe. Pewnie potężny przetarg na piasek zaraz rozpiszą.

  Reply
 10. waterfan

  A wypożyczalnia kajaków i łódek będzie w pałacu czy ze swoim sprzętem trzeba będzie przychodzić?

  Reply
  • pilnują

   dobrze pilnują by na terenie gminy nie powstał konkurencyjny dla nich ośrodek zdrowia zatrudniający specjalistów, można zakładać różne inne działalności, byle nie ośrodek zdrowia

   Reply
 11. w dzienniku wschodnim

  wójt mówi, że będą konferencje w pałacu, chyba o jawności finansów wreszcie….. może zaprosi jakichś prelegentów spoza gminnej republiki? Czy dostęp do sali konferencyjnej będą mieli wszyscy zainteresowani czy tylko zaprzyjaźnieni? jak myślicie?

  Reply
  • domy ludowe

   To zapędy totalitarne gminnej władzy. A co z domami ludowymi dla poszczególnych wsi. Ludzie chcą się spotykać na swoich wsiach a nie w garbowskiej „metropolii”, która jak znamy życie będzue niedostępna dla rzeczywiście oddolnych inicjatyw mieszkańców. Budowanie ośrodka kultury w Garbowie to próba centalizacji życia, czego już mamy dosyć! Trzeba wspierać istniejące ruchy i organizacje, a nie budować radiokomitet władzy dla przyjaciół królika.. Gdyby ta władza była społecznie wrażliwa to pół biedy, ale jak mają to przejąć stowarzyszenia uzależnione od władzy to będzie to porażka i kpina z autentycznych organizacji mieszkańców. Ostatnio radni wójta odrzucili powstanie rady stowarzyszeń, choć nakazuje to prawo! Ci ludzie nie chcą autentycznego rozwoju społecznego tylko rozwoju swojego otoczenia, które będzie utrzymywać ich w nieskończoność przy władzy. Zmiana wójta po kilkunastu latach staje się koniecznością, którą coraz więcej osób rozumie.

   Reply
   • Raff

    Niestety widać sobiepańśtwo trwale się zagnieździło i buduje swój folwark ludzi mając za nic. Teraz to już chce wszystkich mieszkańców ustawić pod swoje dyktando. Od najmłodszych lat indoktrynowanie w szkole i tworzenie alternatywnej wersji historii i funkcjonowania społeczeństwa, do tego car na tronie nie pozwoli się poddać społecznej ocenie co jakiś czas z łąską rzuci sto złotych albo cukierki poddanym a teraz jeszcze carewicz powie bądź posłuszny bo nie dostaniesz skierowania i cierp człowieku.
    Trzeba było oprzytomnieć w listopadzie 2014 roku i przerwać ten galop po władzę absolutną ale otumanieni ludzie nie zaufali osobie, kltóra mogła to wszystko zmienić i sprawić by nad naszą Gminą znowu wzeszło słońce.

    Reply
 12. Piotrek

  Taki budynek na konferencje? A to w starej szkole nie można? Do tej pory dawali rade a teraz wygórowali standardy?
  Zresztą jakie konferencje?
  Co za szalony pomysł!
  Odnowiony za publiczne pieniądze będzie służył wiadomo dla jakich stowarzyszeń.

  Reply
 13. gutanów

  Np. w takim Gutanowie starą świelicę grzyb zjada na stojąco a w Garbowie będą za miliony pałac rewitalizować. Trzeba tworzyć miejsca spotkań dla zwykłych ludzi we wsiach, a nie w centrum sitwowiska.

  Reply
 14. Piotrek

  Niech wyremontują budynek po policji i mają świetne miejsce na konferencję. Czy oprócz Garbowa to nie ma innych miejscowości na inwestycję? Co tam ludzie gorszego sorry mieszkają? Może na Janowie by tak dokończyć remizę? A pozatym z Garbowie Cukrowni chyba zwolni się pałac, meblowy chyba stamtąd przeniosą wiec piękna sala konferencyjna. Dodatkowo bardzo stylowa. Tylko zaniedbany budynek i potrzebuje nakładu. Może zadbać o to co mamy?

  Reply
 15. canon

  Już teraz p. Wójt nie powie że redakcja Nasz Garbów i osoba w osobie p. Roberta F. wymyśla niestworzone rzeczy -ten pomysł z plażą jest przykładem jak podchodzi się do gospodarowania pieniążkami publicznymi przez władze gminy , zamiast robić potrzebne drogi , chodniki czy też kanalizację a nawet pomyśleć o gazyfikacji gminy to plażę będzie budował . Jak na budowę sali gimnastycznej w Bogucinie przy szkole nie można było wygospodarować przez długie lata żadnych pieniędzy ani dotacji – tak dziś oznajmia że 2 czy 3 miliony to nie są duże pieniądze na naprawę pałacu , trząchnie o tak sobie rękawem i już są . Zaś nowy budynek na przychodnię zdrowia pewnie zrobi się za darmo bez kosztów , szanowni państwo czas na mocne powiedzenie „NIE” TAKIM DZIAŁANIOM – CIEKAWE CO NA TO RADA GMINY i oczywiście wy mieszkańcy gminy macie do powiedzenia na ten temat – nie bójcie się komentować .

  Reply
  • Piotrek

   Przecież jak bez kąpieliska to sama plaż może być za pocztą. Jest sporo miejsca tam. Nawieźć piasku i bez większych kosztów. Dożynki raz do roku to na szkolnym boisku można zorganizować.
   Ośrodek zdrowia niech pozostanie gdzie jest!
   Chyba ze ktoś ma nadmiar pieniędzy.
   Ale z tym nie problem bo potrzeb dla mieszkańców gminy jest sporo.

   Reply
 16. kupa smiechu

  lubie ten kraj,kiedys z jakims baranem tu rozmawialem o cukrowniach……..teraz widze,ze najlepiej baranami rzadzic…caluj pana,wojta i plebana…..nieme kino za darmo
  dac na plaze chinska pange,bo naszej trudno zdobyc……kocham ten kraj,zawsze sie cos dzieje,teraz to kraina absurdow

  Reply
 17. gutanów pożar

  Tu można zobaczyć Panoramę
  http://lublin.tvp.pl/17670812/panorama-lubelska
  Brawo dla tego chłopaka z OSP Gutanów!

  Reply
 18. chińczyki w Garbowie! Post author

  A to co? Widzieliście? Chińczycy byli w Garbowie? Czyżby wójt planował importować od nich tani piasek na plażę? http://www.garbow.pl/aktualnosci/goscie-z-chin-w-garbowie.html

  Reply
 19. po co

  Kto, co, po co? W jakim charakterze ta wizyta w Garbowie? Nic nie napisali.
  Coś konkretnego chcieli czy tylko przyjechali taki kawał drogi żeby zrobić sobie zdjęcia do Głosu Garbowa.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top