Wójt odpowiada „Wezwaniem” na wniosek o udostępnienie informacji na temat kosztów odśnieżania i żąda uzasadnienia, które już zostało dostarczone.

Wójt odpowiada „Wezwaniem” na wniosek o udostępnienie informacji na temat kosztów odśnieżania i żąda uzasadnienia, które już zostało dostarczone.

Przypominamy, że 23.10.2013 mieszkaniec Bogucina poprosił pana wójta o udzielnie informacji na temat kosztów odśnieżania w gminie Garbów oraz ewentualnych oszczędności dzięki zastosowaniu płotków przeciwśnieżnych.

W swoim „Wezwaniu” wójt żąda od wnioskodawcy wykazania że wnioskowana informacja jest „szczególnie istotna dla interesu publicznego”. Co ciekawe, takie uzasadnienie  zostało już zawarte w pierwotnym wniosku mieszkańca Bogucina, który stwierdził, że „To utrudnianie dostępu do informacji publicznej metodami przypominającymi PRL. Uzasadnienie szczególnie istotnego interesu publicznego zostało już zawarte w moim pierwotym piśmie. Wygląda jednak na to, że pan wójt nie dysponując odpowiednimi obliczeniami, co jest kolejną wstydliwą dla niego sprawą, mnoży papierowe przeszkody licząc na to, że się zniechęcę i odstąpię od tematu. Nie ma takiej możliwości. Mieszkańcy Bogucina Kolonii i sądzę, że też mieszkańcy wielu innych wsi w gminie są zainteresowani tą sprawą.”

Poniżej treść odpowiedzi wójta. Tak w praktyce wygląda w Polsce lokalnej realizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej.

wezwaniezamiast informacji publicznej

Treść pierwotnego wniosku…

autor: mil

 

 

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wójt odpowiada „Wezwaniem” na wniosek o udostępnienie informacji na temat kosztów odśnieżania i żąda uzasadnienia, które już zostało dostarczone.

 1. Rafa84002

  nie rozumiem jak można nie umieć tego policzyć? matematyka kogoś gryzie? wykształcenie wyższe ponoć mają pracownicy urzędu… jak to problem to proszę o zdobycie danych na temat odśnieżania z paru ostatnich lat i ja zrobię rzeczową analizę to przecież nie gryzie

  Reply
  • persodrom Post author

   Umieć to jedno, a chcieć to drugie. Nie wiem którego brakuje, ale inne podobne przypadki wskazują na to, że raczej tego drugiego. Jak się chce, to potrzebną wiedzę się zawsze znajdzie..

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top