„W demokratycznym społeczeństwie podstawowym prawem jest wiedzieć i być informowanym o tym, co i dlaczego czynią władze publiczne.”

Powszechny i szeroki dostęp do informacji publicznej stanowi niezbędną przesłankę istnienia społeczeństwa obywatelskiego, a co za tym idzie – urzeczywistnienia demokratycznych zasad funkcjonowania władzy publicznej w polskim państwie prawnym. Dostęp do informacji publicznej jest bowiem, z jednej strony, warunkiem świadomego uczestnictwa obywateli w podejmowaniu rozstrzygnięć władczych, a z drugiej, umożliwia efektywną kontrolę obywatelską działań podejmowanych przez organy władzy publicznej. Stąd wielkie znaczenie powszechności dostępu do informacji publicznej. W demokratycznym społeczeństwie podstawowym prawem jest wiedzieć i być informowanym o tym, co i dlaczego czynią władze publiczne.

Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 15 października 2009 r., [sygn. akt K 26/08]

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “„W demokratycznym społeczeństwie podstawowym prawem jest wiedzieć i być informowanym o tym, co i dlaczego czynią władze publiczne.”

 1. Stanislaw

  Dzień dobry, Czy mogę liczyć, że dziś wieczorem będzie opublikowane nagranie z ostatniej sesji? Chciałbym zorganizować wieczorem rodzinny seans.

  Reply
  • persodrom Post author

   Witam panie Stanisławie, niestety dzisiaj to się jeszcze nie uda.Przy konwersji wyskoczył nam jakiś błąd i musimy powtarzać całą operację 40GB pliku. Mam nadzieję, że uda się to w ciągu 48 godzin lub dopiero w poniedziałek.

   Ta sesja pokazała kolejne usterki demokracji, na jakie cierpi gmina Garbów. Będziemy to szeroko opisywać w ciągu najbliższych tygodni.

   Reply
  • persodrom Post author

   Niestety tym razem technika zawiodła. Plik się uszkodził i teraz go ratujemy. Specjalista twierdzi, że potrzebuje 48 godzin. Robimy, co możemy.

   Reply
   • Stanislaw

    Jeśli mogę pana prosić, to niech pan napisze jutro około południa jak idą postępy. Jako mieszkaniec mam prawo przecież obejrzeć sesję nagraną przez NASZGARBOW.TV.

    Reply
 2. Axr

  Szanowny Panie Stanisławie, miał Pan także prawo przyjść i uczestniczyć w sesji skoro aż taka ciekawość przez Pana przemawia. Jakoś inni potrafią cierpliwie czekać i nieuprzejmie nie ponaglać. Ja chętnie użyczę kamery jeśli chce Pan nagrywać kilka godzin sesji i opublikować w internecie szybciej niż naszgarbow.tv.
  Pozdrawiam,

  Reply
  • Stanislaw

   Szanowny Panie Axr!
   O godzinie dziewiątej w środy uczciwi ludzie zajmują się pracą, a nie zbijaniem bąków. Nie mam też czasu i chęci siedzieć pięć godzin i nasłuchiwać czy będzie coś ciekawego. Jako mieszkaniec chcę obejrzeć sobie sesję i wybrać najciekawsze fragmenty, a te nudne przewinąć.
   Liczę, że w Pańskich oczach pełnych miłosierdzia jestem usprawiedliwiony.
   Pozdrawiam serdecznie i liczę, że już jutro będę mógł zasiąść przed tym arcydziełem sztuki filmowej (to już TYDZIEŃ).

   Reply
 3. Stanislaw

  A ja nadal czekam. Czy status operacji to już 62%? Nagrywajcie w gorszej jakości, bo tam wysoka jakość jest zbędna. Po co HD? Co ja mam Tarce włosy na głowie liczyć? 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top