Jarosław Krajewski (PiS): „W każdym samorządzie powinien funkcjonować rejestr umów. Powinniśmy mieć prawo do jawności wydatków publicznych”

Poseł PiS Jarosław Krajewski powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info), że w każdym samorządzie wydatki powinny być transparentne i właśnie dlatego posłowie PiS pracują nad ustawą, która do tego zmierza.

W każdym samorządzie powinien funkcjonować rejestr umów

— zaznaczył Krajewski.

Powinniśmy mieć prawo do jawności wydatków publicznych

— dodał.

Pracujemy nad ustawą, która będzie obligować samorządy do prowadzenia takich rejestrów

— zapowiedział parlamentarzysta.

Myślę, że to jeden z elementów dobrej zmiany, który powinna zaaprobować opozycja

— podkreślił gość TVP info.

więcej

źródło: wpolityce.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Jarosław Krajewski (PiS): „W każdym samorządzie powinien funkcjonować rejestr umów. Powinniśmy mieć prawo do jawności wydatków publicznych”

 1. wreszcie

  ustawą zmuszą upartych wójtów do UJAWNIENIA PUBLICZNYCH WYDATKÓW, JAWNOŚĆ!!!
  I WYJDZIE NA WASZE…….

  Reply
 2. archiwa

  Dobry krok. Ustawa powinna wprowadzić też zakaz niszczenia gminnych archiwów i nakazać sporządzenie rejestrów z poprzednich lat. Niektórzy wójtowie w Polsce rządzą od dziesięciu i więcej lat. Są tacy co od ponad 20 tu. Wartoby zbadać ich uczciwość i zasadność wydatków. Dobry temat na pracę magisterską albo doktorską.

  Reply
 3. rejestry umów rosną jak grzyby po deszczu

  Rosną wszędzie, ale nie w Garbowie. Łatwiej wylać 1 km betonówki nienajlepszej jakości niż pokazać wydatki z 1 miesiąca.

  Tak to wygląda w Skawinie. Gratulujemy.
  Czy naprawdę przerasta to siły naszego wielkiego budowniczego dróg 🙂 Na pewno przerasta jego chęci.

  http://www.infoskawina.pl/centralny-rejestr-umow-za-rok-2012-i-2013-umig-skawina-udostepniony-dzieki-portalowi-infoskawina/

  Reply
 4. dekoracje

  Nasza lokalna władza chyba myśli, że może zastąpić festynami i kolorowymi balonikami jawność gminnych finansów… Im bardziej gorący kartofel oczekiwanego rejestru wydatków tym obficiej lokalni notable podrygują i uśmiechają się na festynach. Wciska się dekorację zamiast rzeczywistej wartości.

  Reply
 5. ej

  po co komu jawność, ludzie zawsze wybierają kiełbasę, a jak podana z uśmiechem, to jeszcze lepiej. Nie ważne, że władza kłamie, ważne, że umie to robić i robi to z KLASĄ, a jak jeszcze inni ważni przyklaskują z ambony…..to uśmiechy coraz szersze!

  Reply
 6. myśliwy z ambony

  „Wolność. Po co wam wolność?
  Na tym świecie każdy jest zachłanny i pazerny
  Na tym świecie każdy chce pieniądze i koncerny
  Kilku frajerów rządzi świata tego polityką
  A potężniejsi z nich myślą o władzy nad galaktyką.”
  Co do ambony (nie wiem do końca jaką autor komentarza miał na myśli tą kościelną czy myśliwską) to nigdy nie słuchać było aby odważnie skrytykowano lokalną władzę, zawsze ogólnie. Nigdy nie padło słowo, że jest lokalnie głęboko zakorzeniony nepotyzm korupcja, kumoterstwo bo jak tu się narażać wśród swoich dobrodziejów z urzędów. Taka postawa przemilczenia prowadzi do manipulacji, dezinformacji. Czy to są ogóle grzechy, wykroczenia, naużycia? Dla nas pozostaje tylko możliwość wyboru tej kiełbasy, a to myśliwska, a to kościelna. Taka i taka ambona stoi na widoku wszystko z niej widać ale wygodniej milczeć. Strzału nikt nie oda bo wciąż panuje okres ochronny na przebiegłe chytre lisy, dzikie barany i bydło.
  Problem pozostaje tylko to, że w tych kiełbasach jest mnóstwo jadu, kłamstw, cynizmu – ludzie to jedzą i tak głosują. Taka jawność, że za rok 2015 widzimy tylko zarobki wójta bo się boi następnych wyborów. Pozostałych „dobrodziejów” lód nie wybierał i wybierać nie będzie to po co mają się wychylać. Umowy i tak preparować nie trudno: kwoty, daty, terminy, wymagania się ustawia. Papier wszystko przyjmie nawet przetargi można ciągle wygrywać byle dożynki i festyny sponsorować.
  Wkrótce się okaże kto tylko głośno myśli, a kto jest myśliwym. Polowanie na czarownice wciąż trwa. Kto winny ten ze strachu przed rejestrami umów s*a. hahaha 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top