Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja 26.01.2014

Kolędy, pastorałki, życzenia i świąteczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu opłatkowemu zorganizowanemu przez Rodzinę Radia Maryja z parafii Garbów. Uroczystość stała się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku, któremu towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera. Spotkanie odbyło się w niedzielę 26 stycznia 2014 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Karolinie. W uroczystości brali udział m.in. członkowie i sympatycy Rodziny Radia Maryja z parafii Garbów, przedstawiciele Stowarzyszenia Wspólnota Garbowska i zaproszeni goście, a wśród nich ksiądz proboszcz parafii Garbów Zenon Małyszek oraz członkowie zaprzyjaźnionej Rodziny Radia Maryja z Krasienina. W sumie 28 osób. Rolę gospodarza pełniła Przewodnicząca Rodziny Radia Maryja z parafii Garbów – Krystyna Majewska, która wszystkim przybyłym gościom złożyła życzenia noworoczne. Wieczerzę wigilijną rozpoczęła modlitwa prowadzona przez księdza proboszcza, po której dzielono się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewania kolęd. Panie z Karolina, Janowa, Borkowa i Bogucina, jak co roku niezawodne, przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne z subtelnym akcentem karnawałowym.

Rodzina RM liczy obecnie ponad czterdzieści osób. A przypomnijmy, że początkowo były to zaledwie 5 osób!

Wszystkim sympatykom Radia Maryja przypominamy, że w najbliższą sobotę 1 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 w naszym garbowskim kościele modlimy się w intencji Radia Maryja oraz Rodziny Radia Maryja z parafii Garbów i Kapłanów posługujących w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja 26.01.2014

  1. Floe

    To piękne i radosne że zaszczycili swoją obecnością członkowie z Rodziny Radia Maryja z Krasienina.Powinno być więcej takich integracyjnych spotkań.Może za rok udałoby się zaprosić jednego z Ojców RM? Poniatowa zaprosiła więc nie bądźmy gorsi.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top