Marsz dla życia – Lublin 26 maja 2013

Data marszu: 26 maja 2013

Początek: godz. 14.30: Collegium KUL – ul. Łopacińskiego – „Scena Pełna Życia”.
Początek Marszu Życia o godz. 16.00, przejście:
ul. Łopacińskiego
al. Racławickie
ul. Krakowskie Przedmieście
ul. Królewska
Koniec: godz. 16.45 – plac przed Archikatedrą,
Eucharystia w Archikatedrze, godz. 17.00

Koordynator: Ks. Piotr Drozd

Centrum Jana Pawła II
20-950 Lublin, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2

Marsz Życia w Lublinie jest wielkim hołdem oddawanym życiu, a także wyrazem wielkiej radości płynącej z niego. Stanowi on okazję do społecznej manifestacji wartości związanych z zakładaniem i rozwojem rodzin. Tegoroczny marsz pod hasłem „Kierunek: Rodzina”, odbędzie się w niedzielę 26 maja 2013 r. Rozpocznie się on programem na „Scenie pełnej życia” o godzinie 14.30 przed Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ul. Łopacińskiego). Następnie o 16.00 uczestnicy wyruszą spod KUL. Przejdą oni Alejami Racławickimi, ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Królewską. Radosny pochód zwieńczy Eucharystia w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 17.00 pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika.

„Celem głównym jest świętowanie wartości jaką jest życie i rodzina oraz integracja społeczności lokalnej utożsamiającej się z hasłem Marszu Życia „Kierunek: Rodzina”. Naszym wielkim pragnieniem jest zaprosić do uczestnictwa w tej wspólnocie jak największe rzesze mieszkańców Lublina i okolic” – mówi ks. Piotr Drozd. Tegoroczne hasło podkreśla istotę problemu demograficznego w naszej Ojczyźnie, czyli zmniejszającą się liczbę dzieci przychodzących na świat. Poprzez pozytywne przesłanie znaków przygotowanych w formie plakatów i myśli na nich zawartych, inicjatywa ma na celu zmianę mentalności w kwestii niekorzystnego wizerunku rodziny wielodzietnej. Wiąże się to z modyfikacją postawy „wielość dzieci = problem” na „wielość dzieci = wielość szczęścia”.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Rodzinny Rajd Rowerowy – Masa Krytyczna „Kierunek: Rodzina”. Nastąpi on w sobotę 18 maja 2013 r., w rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II. Rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Litewskim. Stamtąd rowerzyści udadzą się do kościoła Świętej Rodziny na Czubach po to, by odpocząć podczas delektowania się kremówkami. Punktem docelowym rajdu jest plac przy Targach Lubelskich. Warto również zaznaczyć, że po dotarciu na miejsce odbędzie się konkurs mody rowerowej. Toteż organizatorzy zapraszają do przebrania się, zaakcentowania własnego stylu czy chociaż wzięcia jakiegoś drobnego akcentu, który sprawi, że każdy będzie ukazywał swoją radość we wspólnocie. Konkurs oraz pokaz mody rowerowej – Cycle Chic – będzie połączony z targami zdrowia i urody, które będą mieć miejsce w hali Targów Lubelskich.

ekai.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top