Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, – 12 lipca 2015 r.

W drugą niedzielę lipca już po raz dziewiąty pielgrzymi z naszej parafii wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazdy są organizowane od 2007 roku przez Koło Przyjaciół Radia Maryja działające na terenie parafii Garbów. W tym roku do pielgrzymów udających się na Jasną Górę z Garbowa dołączyła kilkuosobowa grupa członków Koła Przyjaciół Radia Maryja z parafii Abramów. W pielgrzymce, której kierownikiem była pani Krystyna Majewska z Karolina, przewodnicząca Koła Przyjaciół Radia Maryja w parafii Garbów, uczestniczyło 49 osób.

Najważniejszy punkt pielgrzymki stanowiła Msza Św. na Jasnogórskim szczycie, w której uczestniczyło kilkaset tysięcy pielgrzymów z całej Polski i z zagranicy. Podczas tej Mszy Św. miało miejsce niezwykłe zjawisko na niebie. Pielgrzymom wokół słońca ukazała się tęcza. Podobny znak był widoczny na niebie w święto Niepokalanego Serca Maryi w dniu 13 czerwca w Watykanie oraz w Fatimie 13 maja 2014 i 13 maja 2015 roku.

CAM00984

Tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę przebiegła pod hasłem: Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę. Zapraszamy wszystkich do wczytania się w słowa homilii wygłoszonej podczas Mszy Św. na szczycie Jasnogórskim przez ks. abpa Andrzeja Dzięgę metropolitę szczecińsko-kamieńskiego.

Homilia ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego, wygłoszona podczas Mszy św, sprawowanej dla uczestników XXIV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 12 lipca 2015 r.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top