Komentarze do: “Sesja Rady Gminy Garbów – 18 listopada 2015 [wideo]

 1. Zmiana MPZP

  No i wyjaśniło się. Zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dotyczy przekształcenia na tereny budowlane gruntów należących do pani Sadowskiej i pani Stasiak zatrudnionych w urzędzie gminy

  Reply
  • a inni czekają

   A inni niech czekają bez końca na zmianę planu. Wójt najwyraźniej się boi nowych osadników bo mu rozbijają jego grę ma dożywotnie bycie przy władzy. A przecież każdy nowy przybłęda to zagrożenie dla utrzymania się przy władzy….

   Reply
   • Robert

    Tak, każdy przybłęda to zagrożenie. Pamiętam jak pierwszy raz poszedłem na sesję rady gminy, aby powiedzieć radnym o zagrożeniach związanych z farmami wiatrowymi. Wtedy nikogo jeszcze nie znałem i nikt mnie nie znał a już spotkałem się z bezczelnymi uwagami ze strony osób zza stolika tzw. władzy. Tak zwanej władzy bo gdy obrażają mieszkańców tracą w sensie moralnym swoje uprawnienia i stają się zwykłą hołotą u żłobu, która zamiast służyć ludziom wykorzystuje swoją formalną pozycję do obrażania tych z mieszkańców, którzy mają odwagę, aby bronić swojej podmiotowości.

    W czasie komisji edukacji wójt powiedział, że niektórzy rozdający żywność działają z niskich pobudek. Jak on ma czelność tak mówić o osobach, które tygodniami poświęcają swój prywatny czas dla innych. Takie zdanie mógł wypowiedzieć tylko ktoś, kto sam nie działał nigdy w żadnej społecznej organizacji ani nie zrobił nigdy niczego bezinteresownie. Ktoś, kto żyje od rana do wieczora myślą o zwalczaniu innych i utrzymaniu się na urzędniczym stołku nie jest w stanie zrozumieć, że ktoś inny może pracować bezinteresownie.

    Panie wójcie, „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Jest pan w stanie to pojąć? Proszę przerzucić kilka ton jabłek z innymi zamiast ich obrażać. Wstyd!!

    Reply
 2. kanalizacja

  Szok, że wójt nie kazał ująć budowy kanalizacji gminy w wieloletniej prognozie finansowej na najbliższe lata. Przecież miał mówione w poprzedniej kadencji, żeby przygotować i uchwalić wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na terenie naszej gminy, to od razu jego rzecznik, pan Koput, jak zwykle zaczął z urządzać kpiny. Szkoda, że radni nie potraktowali tego poważnie, bo już można byłoby złożyć wniosek o pieniądze na kanalizację z RPO. Trwa właśnie od 26 października 2015 do 7 grudnia 2015 nabór wniosków na dofinansowanie projektów na kanalizację: http://rpo.lubelskie.pl/nabor-72-6_4_gospodarka_wodno_sciekowa.html

  Reply
  • kocio

   Podobno z kanalizacją być tak ja ze śmieciami, że gmina ma pobierać opłaty i organizować wywóz nieczystości. Za brak kanalizacji mają być ogromne kary. To wytyczne UE

   Reply
   • Gmina

    pokazała z wywozem śmieci jak zamiana firm wyszła ludziom na korzyść. Rachunki poszły w górę. Płacić trzeba, nawet jak pojemnik nie jest do połowy zapełniony. Czyli chodzenie na zakupy ze swoim koszykiem z pięknej wikliny nie ma sensu? Zapełnię ledwo dno w koszu a płacić trzeba co ktoś używający stertę jednorazówek? Ze ściekami zrobią tak samo? Nie ważne kto jak gospodaruje? Od osoby? A jak ktoś się opóźni z zapłatą to znowu będą chodzić po domach ?

    Reply
 3. głos tylko dla luzusów

  Przewodnicząca Chabros to stanowcza do zabierania głosu mieszkańcom ale jak wójt chce mówić to nie ma problemu. Jak ktoś przyjdzie z kadzeniem władzy to też może do woli gadać

  Reply
 4. Rozum

  …jak na poprzedniej sesji wychwalała i dziękowała p.dyrektor z Garbowa to mogła ot tak wejść i przerwać obrady? Jak p. Gembka przyszedł to niby nie to miejsce i czas bo nie jest jego wystąpienie ujęte w programie rady?
  To bardziej dyrektorce pasowało przyjść i podziękować w innym czasie bo sesja to nie miejsce na obopólne wychwalanie się?
  Jest problem,człowieka którego zbywają i widać jak pracownicy gminy traktują? Gdzie ma pójść? Dobrze że przyszedł , przy najmniej radni dowiedzieli się jak ludzi traktują? No właśnie czy ktoś się obudzi ,zrozumie ze bycie radnym to nie tylko łapka w górę. Czemu radny z tej miejscowości co ten p. Gembka nie rozpoznał sprawy i nie przedstawił radnym?

  Reply
   • projekt budżetu

    Wójt ma obowiązek przygotować projekt budżetu na następny rok do 15 listopada. W wielu gminach gdzie wójtom i radzie zależy na tym aby finanse publiczne były przejrzyste i jawne, dokument ten jest publikowany na stronach internetowych około tej daty.

    Reply
 5. Michał

  No właśnie poobserwujcie sobie reakcje p. Chabros na różne wypowiedzi. Czy ona myśli, że ludzie tego nie widzą? Dobrze, że jest ta kamera na sesji i można zrobić replay i popatrzeć jak faworyzuje tych, co przychylnie mówią. Wtedy zamienia się w anioła i petent może gadać do woli, tak jak i wójt. Ale jak już ktoś ma choć cień pretensji, nawet słusznej, to jest dno i zakłóca porządek obrad sesji. Tak się dzieje na każdej sesji, a każdą oglądam. Zwróćcie na to uwagę:)

  Reply
 6. kontnery dla BKS

  Trzeci przetarg na kontenery dla BKS Bogucin!! Wójt mówi, że nie ma szczęścia ta inwestycja. Tak, nie ma inwestycja szczęścia do wójta, który ma ją zrealizować a najwyraźniej nie potrafi tego skutecznie zrobić. Jak się czegoś nie umie (albo nie chce) zrobić to się robi to 3 razy. I tak jest w tym przypadku. Wszystko w tym temacie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top