Nie będzie możliwości udostępnienia czytelnikom nagrania z bardzo ciekawej sesji, na której uchwalono budżet na 2016. Wójt odmawia udostępnienia zapisu!

W grudniu 2 dni po świętach Bożego Narodzenia odbyła się ogłoszona tuż przed Wigilią (sic!) bardzo ważna sesja Rady Gminy Garbów. Na sesji tej zajmowano się między innymi uchwałą budżetową oraz powołaniem rady pożytku publicznego, o którą wnioskowało 5 gminnych stowarzyszeń. Jak wiadomo z ustnych relacji uczestników sesja miała bardzo ciekawy dla mieszkańców przebieg, dlatego w styczniu złożyliśmy wniosek o udostępnienie informacji publicznej, w którym poprosiliśmy wójta o dostarczenie nagrania z sesji. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nagrania nie będzie.

Podobnie jak w przypadku wielu poprzednich wniosków o informację publiczną wójt bezzasadnie przedłuża termin udzielenia wnioskowanej informacji,(„ze względu na prywatność osób prywatnych”) po to, aby po dwóch miesiącach zwlekania powiedzieć, że informacji nie udostępni w ogóle, a na dodatek uzasadnia odmowę pokrętnym prawniczym masłem maślanym, które nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Nie wiemy, kto redaguje te „odpowiedzi”, które w istocie mają chyba stanowić antyjawnościową prawniczą gminną poduszkę,  ale należy dziwić się tej osobie, że nie wstyd jej uczestniczyć w tym procederze, a tym samym podważać swojej zawodowej i moralnej wiarygodności. Tak naprawdę, nie chce się nam zbyt obszernie po raz kolejny komentować tych żałosnych urzędniczych wybryków wójta, który najwyraźniej boi się pokazania tego, co działo się podczas sesji rady gminy. Np. na tej sesji wbrew obowiązującemu prawu jego radni odrzucili wniosek o powołanie gminnej rady pożytku publicznego złożonej między innymi z przedstawicieli stowarzyszeń, co zwiększyłoby uczestnictwo mieszkańców w życiu lokalnego samorządu. Czy wójt i jego „partia” obawiają się, że takie prawdziwe, aktywne i niezależne uczestnictwo mieszkańców poszczególnych wsi spowoduje w końcu przejrzenie ludzi na oczy i zmniejszenie szans na reelekcję stałego zestawu radnych? Najwyraźniej o to właśnie chodzi. A tym, z mieszkańców, którzy chcą się jednak czuć prawdziwymi obywatelami pozostaje robić swoje i spokojnie budować wokół siebie świadomość społeczną. Czas działa na naszą korzyść. Mroki i arogancja władzy będą musiały w końcu ustąpić miejsca światłu i poszanowaniu godności ludzi. Zmieniło się w Polsce, zmieni się i w gminie. Z roku na rok wzrasta społeczna świadomość i aktywność mieszkańców w życiu samorządu. Nie zniechęcajmy się mimo trudności, jakie piętrzą przed nami wrogie układy. Pracujmy i bądźmy cierpliwi, a będziemy spożywać owoce naszej pracy. Prawda i uczciwość w końcu zwyciężą.

rec.

Tutaj nasze ponowne wezwanie do realizacji wniosku o informację publiczną

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Nie będzie możliwości udostępnienia czytelnikom nagrania z bardzo ciekawej sesji, na której uchwalono budżet na 2016. Wójt odmawia udostępnienia zapisu!

 1. Szok

  ciekawe czy na rekolekcje chodzi i czy się z tego będzie spowiadał i przystąpi z czystym sumieniem do Komunii, ach obłudo ludzka!!!!!!!!!!!!

  Reply
  • persodrom Post author

   Zgadzam się z Pana ujęciem rzeczy. To jest właśnie ten sam niezbyt wykwintny poziom dyskursu społecznego, jaki tutaj prowadzi władza.

   Gdyby sesja była uczciwie ogłoszona to byśmy sesję sami nagrali. Dzień przed Wigilią nikt się tym nie zajmował.
   Moralnie i urzędowo odpowiedzialna jest za to Przewodnicząca, która powinna dopilnować, aby zwyczajowe pełne 7 dni było przestrzegane, aby każdy mógł zaplanować udział, zwłaszcza w okresach świątecznych. Niestety jest to łamane nagminnie.
   Przewodnicząca powinna bardzo skrupulatnie dbać o ogłaszanie sesji i komisji. Zaniedbywanie czy odmowa tego, jak w przypadku komisji, jest złamaniem standardów i wyrazem braku rzeczywistego i szczerego szacunku do ludzi. A jakie było pierwsze zdanie Ewangelii na rozpoczęcie rekolekcji to każdy wczoraj słyszał. Warto sobie przypomnieć Pani Katarzyno. Reszta ułoży się poprawnie sama.

   Reply
 2. i co dalej

  walka trwa dalej, idą w zaparte i udają, że są w porządku, straszna nienawiść jest po tamtej stronie, ta władza kipi nienawiścią do wszystkiego, co wolne i niezależne. Na czele z Panią przewodniczącą rady, która wyniosła sporo nauki z ostatnich MISJI PARAFIALNYCH i p. wicewójt, która przyjechała niedawno z pielgrzymki. CO ZA OBŁUDA, FUJ!
  LUDZIE O DWÓCH TWARZACH. Uśmiechają się i robią swoje.

  Reply
 3. Anka

  Czy radni też nie mają dostępu do nagrań? Może któryś radny wystąpiłby o udostępnienie nagrań? Chyba nie odmówią? !

  Reply
 4. rekolekcje

  A co będzie po rekolekcjach jak już teraz są takie owoce:) jutro na sesji c.d. wyzwisk i ubliżania??? a na koniec rekolekcji kwiaty dla rekolekcjonisty w podziękowaniu za te owoce???

  Reply
 5. pierwsze zdanie rekolekcji

  Pierwsze zdanie z wczorajszej Ewangelii na rozpoczęcie rekolekcji?

  „Jezus powiedział do faryzeuszów: Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie.”

  Mocne jak na dzień dobry.

  Reply
 6. Anka

  Jak chce? Powinien chcieć! Radny Bronisz, Kulikowski niech wystąpią o udostępnienie nagrań.Mysle,że nie będzie z tym problemu. Nie powinni odmówić. Mam nadzieję,że wśród radnych są i tacy dla których dobro społeczeństwa jest ponad układy czy miłe uśmiechy. Szkoda,ze niektórzy cenią sobie bardziej ciche milczenie niż podjęcie jakichkolwiek działań dla dobra mieszkańców.
  Czy nie ma odważnych by powiedzieć głośno NIE panie wójcie,nie ma pan racji,tak się nie postępuje!
  Czy nr wstyd siedzieć i nic się nie odzywać?
  A może czas na zastanowienie czy bycie radnym to dobre miejsce i czy wypełniam to co było wypowiedziane podczas przysięgi?
  Ludzie widzą,ludzie ocenią!

  Reply
 7. rekolekcje

  Ludzie myślą, ze to taki lajcik, Pan Bóg oko przymknie i się zmiłuje. Ale niestety ci, którzy idą w zaparte mówiąc ciągle „nie” mogą nie być w stanie udźwignąć swoich grzechów i to nie Pan Bóg ich osądzi, ale sami siebie osądzą. Droga do Nieba wiedzie przez uczciwość we własnym sumieniu, ale trzeba najpierw odkłamać to sumienie, bo może być już tak ślepe, że czarne jawi się białym. Prowadzi się podwójne życie i naprawdę wierzy się w swoją nieskazitelność. Potrzebny jest mocny znak od Pana Boga i chrzest w Duchu Świętym, żeby odkryć w sobie zło. Ale niestety jak mówi Apokalipsa nie wszyscy przyjmą to Objawienie i jak Judasz się odwrócą, choć Pan Jezus zajrzy im w oczy. Smutna to refleksja rekolekcyjna.

  Reply
 8. władza przeciw świadomości Post author

  Wiedzą, że im większa świadomość i uczestnictwo ludzi w sprawach publicznych tym krótsza ich władza.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top