Komentarze do: “Sesja Rady Gminy Garbów – 17 marca 2016 [wideo]

 1. warto czytać Post author

  W końcu uchwalili powstanie rady pożytku publicznego!!!! Na poprzedniej sesji złamali prawo. Teraz będą musieli konsultować z powstałą radą akty prawne. Pewnie dlatego to chcieli zablokować.

  ” Ustawa o działalności pożytku publicznego nakłada na jednostki samorządu terytorialnego obowiązek konsultowania z organizacjami pozarządowymi lub z radami pożytku publicznego (tam, gdzie powstaną) projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej organizacji (art. 5, ust 5).
  Powyższe wymogi oznaczają, że od wejścia w życie nowelizacji Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, konsultowanie aktów prawnych nie jest dobrą wolą władz lokalnych, lecz ich obowiązkiem. ”

  Czy to w ogóle jest realizowane? Czy konsultowali wcześniej jakiekolwiek akty prawne ze stowarzyszeniami?

  Warto poczytać
  http://poradnik.ngo.pl/konsultacje

  Reply
  • nie koniec epopei

   To jeszcze nie koniec epopei związanej z utworzeniem garbowskiej rady działalności pożytku publicznego. Teraz wójt ma obowiązek wykonać uchwałę i powołać tę radę. Zobaczymy, jak wójt teraz wywiąże się z tego obowiązku?

   Reply
 2. Zagrody

  Nic, tylko pozazdrościć Bogucinowi. Takiego walecznego radnego jakim jest pani Michoń chciałaby mieć każda wieś.

  Reply
 3. Przybysławice

  Myślę,że przesadzone wystąpienie, wokoło to samo, a przecież czasu mało na pozostałe punkty.
  Z tymi materacami też wyskoczone jak….to teraz jak ktoś nagle coś pomyśli czy gdzieś coś powstanie to juz pręciutko rada ma przyklepać?
  Może trochę skromności? Może wypadałoby,by Ci którzy czekają cierpliwie w kolejce na jakieś dofinansowanie, też coś otrzymali? Nie za dużo na ten Bogucin chcą? Tu 5 tysięcy tam kolejne kilka i na to również kolejne…..

  Reply
 4. anonimowy

  Drogę łączącą piotrowice i leśce (droga gminna 105926 L) powinni wyremontować całą, ponieważ są na niej dziury i wyboje (jeszcze tam gdzie się wjeżdża na tą drogę od strony lesiec powinien być postawiony znak ograniczenia masowego do 8 t i znaki miejscowości Piotrowice Wielkie, terenu zabudowanego i zmienić zniszczone znaki drogowe)

  Dziękuję za uwagę.

  Reply
 5. Karolin

  odniosę się do sytuacji gdy radny Robert Wójcik wspominał o planach budowy chodników. Miło że wójt wspomniał o Karolinie. To ładny gest, widać ze chce by i u nas był chodniczek. Super. Oby szybko była jego realizacja.

  Reply
 6. Z Gutanowa

  Jestem zdziwiony wychwalaniem publicznym Głosu Garbowa. Niby przewodnicząca zwraca uwagę ze sesja,to poważna sprawa,brakuje czasu na inne drobniejsze problemy…
  Raz nie wystarczy podziękować? Przecież z tego co ogólnie wiadomo to cała publikacja z gminnych funduszy,tak?

  Reply
 7. Kim Dżong wiecznie żywy

  Władzia płaci to i ma co chce.
  Stosują sprawdzone wzorce to i „sukcesy” mają i władza chwali…
  narzucają się analogie: http://krld.pl/krld/kimdzongun
  http://www.reporterzy.info/29,korea_polnocna_dziennikarze_w_sluzbie_totalitaryzmu.html

  A całkiem na poważnie to mamy w Głosie Garbowa głównie pokazywanie fasady lokalnego życia. A ileż lat można pokazywać te same festyny, dożynki, konkursy i inne dekoracje… W tej formie powinno się to zlikwidować i nie marnować publicznych pieniędzy.

  Reply
 8. mała UWAGA

  Przede wszystkim większość inicjatyw, imprez, wydarzeń doniosłych dla kultury i rozwoju człowieka dzieje się poza wzrokiem GG. Nie, żeby nie widzieli, oni nie chcą tego widzieć, bo każdy kto robi coś dobrego tak jak stowarzyszenia to jest potencjalny wróg dla władzy. A p. Kazio i p. Małgosia zamiast się cieszyć, że się ludzie rozwijają i chcą coś robić to trzęsą portkami, że im zagarną ich działkę. Tylko to co robi władza jest słuszne i wartościowe, projekty tylko na jedynie słuszne organizacje prowładzowe, a reszta cicho siedzieć i tak o was nie napiszemy, bo was nie lubimy. To jest fałsz i obłuda, ale mądremu dość. Tylko chyba mądrych za mało. Ale jak oni to godzą w swoim sumieniu? Władza , która ma służyć dzieli, skłóca i tępi aktywnych!!!

  Reply
 9. sąsiadL.

  Pewnie że by się przydał ale może wypadałoby poczekać cierpliwie i niech zrobią tam gdzie innych inwestycji się nie prowadzi. Macie szkołę, sporo zrobionych dróg, straż pożarną,super plac zabaw, koło gospodyń, klub przedszkolaka,zrobione rowy…itd
  Na Karolinie chcemy chodnik,oświetlenie i obiecywane rowy, kręgi leżą cierpliwie na placu kolejny rok i nijak idzie ich zamontowanie.
  Może warto zapytać jaka kwota jest uiszczana z racji podatku od samych samochodów ciężarowych?
  L.

  Reply
  • redakcja

   Tak, znamy i uczestniczymy. Zachęcamy do samodzielnej aktywności jawnościowej. Wnioski o informację publiczną może składać każdy. Mamy prawo, a jako obywatele na poziomie nawet obowiązek, wiedzieć i informować innych.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top