Bogucin rozmawia o dzierżawie działki pod wieżą Polkomtela. Na wniosek pana Wójta, Radni zrezygnowali z przetargu.

W środę 22 maja 2013 Rada Gminy Garbów podjęła, na wniosek Wójta Gminy Kazimierza Firleja, uchwałę zezwalającą władzom gminy na zawarcie w drodze bezprzetargowej!! kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości (działka  nr 590/6) położona w Bogucinie z firmą Polkomtel Sp. z o.o.

Nikt oczywiście nie zapytał mieszkańców czy chcą nadal mieć w środku swojej wsi wieżę telefonii komórkowej (350 m od szkoły!!). Czy w tak ważnej sprawie nie powinny być przeprowadzone konsultacje społeczne z mieszkańcami?

Oddzielny wątek stanowi wysokość opłaty za dzierżawę, którą należałoby renegocjować z firmą Polkomtel. Kwota około 2000 zł za miesiąc wydaje się śmiesznie nieproporcjonalna w stosunku do promieniowania, jakie rozsiewa.

Należy sądzić, że nasi Radni nie byli świadomi tego, co przegłosowali. Wszak na zaproszeniu na sesję Rady Gminy nie było powiedziane o jaką dzierżawę chodzi.  Nie było nawet numeru działki! Nie wymieniono nawet nazwy wsi, w jakiej działka się znajduje. Pełna konspiracja i profesjonalne wykonanie! Ale z drugiej strony Radni powinni jednak odrobić lekcje przed Sesją i sprawdzić o co chodzi i zastanowić się czy powinni podnosić rękę „za” czy „przeciw”. Profesjonalizm konspiracyjny wnioskodawcy uchwały powinien napotkać profesjonalizm Radnych. Wtedy moglibyś czuć się bezpieczni jako mieszkańcy.

Ta więc, na następnej sesji Radni  powinni  przegłosować uchwałę unieważniającą to nieporozumienie i zająć się tematem profesjonalnie od początku i zgodnie z dobrym obyczajem lokalnym – czyli zaczynając od rozmowy z Sołtysem i mieszkańcami wsi Bogucin. Czy znajdzie się 8 rozsądnych i odważnych radnych, żeby to zrobić? Zobaczymy.

Źródło: www.bogucin.net (dziękujemy za informację)

Materiał filmowy z sesji Rady Gminy:

Poniżej tekst przyjętej uchwały.

dzierżawa_polkomtel_bogucin

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Bogucin rozmawia o dzierżawie działki pod wieżą Polkomtela. Na wniosek pana Wójta, Radni zrezygnowali z przetargu.

  1. terra_nova

    Na Bogucin.net wywiązała się na ten temat ciekawa wymiana zdań, ciekawe czy to w większości gmin tak się odbywa? http://bogucin.net/wieza-telefonii-komorkowej-zostaje-w-bogucinie-na-kolejne-5-lat/

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top