Pogrzeb stalinowskiego oprawcy z honorami – jest doniesienie do prokuratury

Nawet minister obrony Tomasz Siemoniak przyznał, że pogrzeb stalinowskiego prokurator Wacława Krzyżanowskiego z wojskowymi honorami, jest powodem do wstydu. Skandaliczna sytuacja oburzyła Polaków. Do prokuratury trafiło już doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wczoraj portal niezalezna.pl informował, że w Koszalinie pochowano prokuratora Wacława Krzyżanowskiego – mordercę sądowego Danuty Siedzikówny „Inki”. Pogrzeb odbył się z wojskowymi honorami, udziałem kompanii Wojska Polskiego. Minister obrony Tomasz Siemoniak krótko skomentował tę sytuację: „wstyd”.

Dzisiaj rano otrzymaliśmy informację, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jego autor za takie uważa:
„Przyznanie asysty wojskowej podczas pogrzebu dla stalinowskiego prokuratora – mordercy  Wacława Krzyżanowskiego odpowiedzialnego za zabicie wielu Polaków, bohaterów walczących o wolną, niepodległą Polskę” – napisał Ryszard Nowak, przewodniczący Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”.

Podkreśla, że „Wacław Krzyżanowski przyczynił się do śmierci wielu niewinnych osób, podpierając swoje zarzuty fałszywymi i absurdalnymi oskarżeniami.  Krzyżanowski był oskarżony o udział w zbrodni sądowej”.

Dwa lata temu Tadeusz Płużański pisał na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”:
„Krótko przed śmiercią, w grypsie do sióstr Mikołajewskich z Gdańska, „Inka” napisała: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”. Prokurator Wacław Krzyżanowski uważał inaczej. Dla Danuty Siedzikówny, sanitariuszki antykomunistycznego oddziału mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” żądał kary śmierci. Był 3 sierpnia 1946 r.”

Więcej…

źródło: niezalezna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top