13 marca 2015 – Kolejne spotkanie komisji rady gminy Garbów bez poinformowania mieszkańców. Utrudnianie uczestnictwa w życiu publicznym

W dniu dzisiejszym miało miejsce kolejne nieogłoszone spotkanie komisji finansów i rozwoju gospodarczego rady gminy Garbów. Niestety wraz z nową kadencją mamy do czynienia z radykalnym regresem w tej kwestii. Nie dość, że przestano nagrywać przebiegi komisji, co było latami realizowane, to na dodatek w ogóle przestano o spotkaniach komisji informować mieszkańców. Oczywiście nie są również dostępne żadne informacje na temat tematyki spotkań.

Oczywiście z punktu widzenia wspierania uczestnictwa mieszkańców w życiu samorządu jest to sytuacja skandaliczna, za którą personalnie odpowiada przewodnicząca rady gminy Garbów pani Katarzyna Chabros oraz w drugiej kolejności przewodnicząca komisji finansów i rozwoju gospodarczego gminy Garbów pani Wiesława Zwolak.

Przykrym jest, że po raz kolejny musimy zajmować się tą tak podstawową sprawą jak ogłaszanie terminów obrad gminnych organów. W wielu normalnie funkcjonujących gminach spotkania komisji nie tylko są ogłaszane, ale są podawane tematy, którymi te komisje będą się zajmować. Niestety w naszej gminie, po ostatnich wyborach mamy do czynienia z karygodnym cofnięciem się procedur jawnościowych i lekceważeniem oczekiwań, tych mieszkańców, którzy chcą być podmiotem lokalnego życia publicznego, a nie tylko jego przedmiotem. Jeżeli ktoś myśli, że to doprowadzi nas do rozwoju, to jest w całkowitym błędzie. Jest to bezwstydna i szkodliwa droga do donikąd.

rec

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “13 marca 2015 – Kolejne spotkanie komisji rady gminy Garbów bez poinformowania mieszkańców. Utrudnianie uczestnictwa w życiu publicznym

 1. Robert

  Tak właśnie lokalna „elita” psuje nasz kawałek Polski. Nie pozwalajmy im na takie postępowanie. Mamy obowiązek bronić Ojczyzny.

  To radnym i władzom powinno zależeć, aby jak najwięcej ludzi mogło uczestniczyć w spotkaniach i wiedziało na bieżąco co się dzieje. Przesłodzona celebra świąt i uroczystości nigdy nie zastąpi prawdziwego uczestnictwa ludzi w sprawach swojej gminy. Łatwiej rozdać co roku cukiereczki niż naprawdę uszanować mieszkańców.

  Reply
 2. BIP

  Okazuje się, że przestali podawać do informacji publicznej nie tylko terminy posiedzeń komisji rady gminy lecz także projekty uchwał i projekt protokołu z sesji. Już nie publikują tego wraz z zaproszeniem na sesje, także nie można się zapoznać z tymi dokumentami by móc zgłosić jakieś uwagi do radnych. Tak wygląda jawność i transparentność w wykonaniu pani przewodniczącej Katarzyny Chabros.

  Reply
  • redakcja

   Wałęsie nie udało się zbudować drugiej Japonii to może teraz niektórzy budują drugą Koreę – niestety tą Północną.
   Cóż historia garbowszczyzny jest pisana na naszych oczach. Ta ekipa przejdzie do dzienników jako ta, która blokowała jawność i normalność. Po wyborach w roku 2014 można mówić o regresie jawnościowym. To jeden z przejawów niszczenia samorządu. Kiedyś będą się tego wstydzić.

   Jako prasa mamy przykry obowiązek publicznego piętnowania tych rzeczy i będziemy to robić.

   Radni również powinni w tej sprawie zabrać głos.

   Reply
 3. Maniek

  Radni? Jacy radni? tam jest zmowa z radnymi, nikt nic nie powie, a jak powie to i tak nikt nie usłyszy. Są uwiązani i urobieni przez szefową, która czuje się bezkarna

  Reply
  • Grażyna -

   Zgadzam się z Mańkiem, radni urobieni albo nie chcą się narażać i cicho siedzą.
   Podajcie choć 1 przykład radnego,radnej by coś wbrew władzy się przeciwstawiła -oczywiście w słusznej sprawie.
   Zostały tylko miłe wspomnienia po radnym Tarce, bardzo prosto i rzeczowo potrafił zapytać czy dopytać w danej kwestii a gdy z czymś się nie zgadzał to głośno o tym mówił.
   Miło się oglądało nagrania z sesji z Jego wystąpieniem.

   Reply
   • redakcja

    W poprzedniej kadencji była pani Nalewajek i pan Barszcz. Pani Nalewajek to chyba jedyna radna, która składała projekty uchwał.

    Reply
    • Janka

     Radny Grabarz i zdaje się, że radny Tarka też wnieśli projekty uchwał, ale one dotyczyły w zasadzie ich miejscowości, a dokładnie szkół w Leścach i Borkowie, a pani Nalewajek składała projekty uchwał które dotyczyły całej gminy, jak chociażby ta dotycząca zasad korzystania z obiektów użyteczności publicznej.

     Reply
   • Powtórka

    Należy powtórzyć, że Ci co tak siedzą cicho lub w panice ubliżają tym, którzy walczą o sprawiedliwość są w gruncie rzeczy skorumpowani. Tak, nie bójmy się słowa korupcja! Powiązania są wszędzie i władza tak omotała tych ludzi, że każdy kto słyszy tę PRAWDĘ trzęsie się i przeklina tych, którzy chcą zniszczyć wszelkie układy i układziki. A Ci co wrzeszczą najgłośniej zawsze są najmocniej umoczeni i zależni od władzy. Tak to działa w całej naszej kochanej ojczyźnie. Albo, co gorsza boją się, a by ich ciemne sprawki i powiązania nie wyszły na jaw. Ale niema nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione!!! (Łk 8)
    Próżne więc ich ujadanie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top