Parafia Garbów-Cukrownia oddała się Bożemu Sercu – 7 czerwca 2013

7 czerwca w dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Parafia Garbów-Cukrownia Macierzyństwa NMP, po odprawieniu sześciodniowych przygotowawczych Misji św., oddała się uroczystym aktem, wraz z swymi rodzinami, Bożemu Sercu. Wieczorem, o godz. 21.00, akt oddania Bożemu Sercu  odmówiły w swoich domach rodziny tej Parafii.

Jak czytamy w okolicznościowej broszurce informacyjnej „Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa polega na umieszczeniu Obrazu Bożego Serca w centralnym miejscu w domu, poświęceniu siebie i rodziny Bożemu Sercu, oddaniu się bez zastrzeżeń w opiekę Chrystusowi oraz kierowaniu się na co dzień Jego zasadami”.

Proboszcz Parafii Garbów-Cukrownia ks. kan. Marian Szuba zapowiedział, że w czasie kolędy, po najbliższym Bożym Narodzeniu: „Po odmówieniu modlitw rodzina wraz z kapłanem uklęknie przed obrazem Bożego Serca. Ojciec lub matka w obecności kapłana dokonają odnowienia aktu poświęcenia rodziny Bożemu Sercu. Następnie kapłan na odwrocie obrazu złoży swój podpis  przyłoży pieczęć parafialną. Fakt ten zostanie odnotowany w dokumentacji parafialnej.”

Nabożeństwo Najświętszego Serca Jezusowego zapoczątkowały objawienia skierowane do francuskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Wizytek, w których Pan Jezus mówił o Swojej wielkiej miłości do ludzi oraz prosił o oddanie i cześć dla Jego Boskiego Serca obiecując osobomi rodzinom, a także wspólnotom i państwom, posłusznym temu wezwaniu obfitość Błogosławieństw i Łask w życiu duchowym i doczesnym.

W niedzielę 9 czerwca Parafia Garbów-Cukrownia świętowała 20-lecie swojego istnienia. W marcu 2013 r. przypadło 30 lat kapłaństwa ks. kan. Mariana Szuby, Proboszcza tej Parafii od jej powstania w 1993 r. Uroczystej Sumie Jubileuszowej przewodniczył ks. abp prof. Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top