PAP: Kuratorium wzywa wójta do otwarcia szkoły w Monkiniach

Podlaskie kuratorium oświaty wezwało wójta gminy Nowinka do niezwłocznego przywrócenia funkcjonowania szkoły i oddziału przedszkolnego w Monkiniach.

Około 20 dzieci z rodzicami czekało na rozpoczęcie roku szkolnego przed szkołą podstawową w miejscowości Monkinie. Wójt gminy Nowinka, Dorota Winiewicz zamknęła szkołę, chociaż nie zgodziło się na to kuratorium. Niedawno z pracy w placówce zrezygnowała jej dyrektor; w szkole brakowało także nauczycieli. Czytaj: Dzieci pod drzwiami

We wtorek Beata Pietruszka, podlaski kurator oświaty, wezwała do usunięcie uchybień. Wójt ma zapewnić warunki działania Szkoły Podstawowej w Monkiniach i umożliwić realizację w tej szkole obowiązku szkolnego uczniom zamieszkałym w jej obwodzie.

Wójt została też wezwana do umożliwienia korzystania z wychowania przedszkolnego dzieciom uczęszczającym do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Monkiniach.

„Decyzji tej nadano rygor natychmiastowej wykonalności” – podkreśla Małgorzata Palanis
rzecznik podlaskiego kuratora oświaty.

Od decyzji kuratorium wójt może się w ciągu 14 dni odwołać do ministra edukacji.

„W sytuacji nieusunięcia uchybień przez Wójta Gminy Nowinka, zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe Podlaski Kurator Oświaty zawiadomi o tym fakcie Wojewodę Podlaskiego, sprawującego nadzór nad działalnością gminy” – informuje Małgorzata Palanis.

Link: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/185786/Szkola-ma-byc–Kuratorium-wzywa-wojta-do-otwarcia-szkoly-w-Monkiniach-

źródło: PAP.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top