OLECKO. Burmistrz i radni wystraszyli się przeciwników wiatraków

Radni, na wniosek burmistrza, uchwalili zmianę w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy, która praktycznie blokuje na terenie gminy budowę turbin wiatrowych. Nie pomogły argumenty, że gmina straci na tym ponad 4 mln zł rocznie.

Na radnych i na burmistrzu, suchej nitki nie zostawił obecny na wtorkowej sesji Rady Miejskiej olecki przedsiębiorca Wojciech Kot.
– Wasza uchwała to po prostu wstyd. Wydaje mi się, że jesteście członkami Rady nie dlatego, żeby rozwiązywać problemy miasta, żeby patrzeć w przyszłość, tylko żeby wziąć kasę albo żeby zaistnieć. Powiem jeszcze raz – wstyd. Jesteście po prostu nie na miejscu, bo nie macie pomysłu na miasto. Zrezygnowaliście z 4,4 mln zł rocznie, co przez 25 lat dałoby 110 mln zł, których nie przeznaczycie na inwestycje. Gratuluję!
Procedura zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Olecko trwała niemal cztery lata i zakończyła się sukcesem przeciwników lokalizacji na terenie gminy turbin wiatrowych o mocy powyżej 100 kW. Na wczorajszej sesji radni poparli wniosek burmistrza Olecka, który zdecydował się na wprowadzenie zapisu o nie wyznaczaniu nowych obszarów do rozmieszczenia urządzeń energii odnawialnej w formie elektrowni wiatrowych. Dopuszczalne będą jedynie mikroinstalacje elektrowni wiatrowych do 100 kW. Walczyli o to przeciwnicy turbin wiatrowych, których kilkuset podpisało się pod protestem w tej sprawie.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top